bugün

galatasaray'ın eski kalecilerinden biri.
futbolu bıraktıktan sonra bir şov programında makinenin attıgı şutları kurtarmak için zıp zıplayan eski bir kaleci.
isviçre de 3-0 kaybettiğimiz N.Xamax maçında çıkan olaylar sonrasında polis köpekleri tarafından kovalanan bahtsız olduğu kadar süper bir kalecidir

Galatasaray'ın 14 sezondur şampiyon olamadıktan sonra son hafta çıkılacak ve şampiyonluğu belirleyecek Eskişehirspor maçı öncesi Prekaziyle kaldıkları oda da efkardan bir sigara yakıp Prekaziye "abijim ne olicek bu maç" dedikten sonra Prekazi tarafından sert darbelere mağruz kalan unutulmaz insan
Galatasarayin efsane kadrosundaki elemanlardan birisi.. Takimin diger oyunculari gibi asla unutulmayacak, gönüllerde taht kurmus basarili kaleci...
1954 yılında Karadağ'da doğan Simoviç futbol hayatına SZ Napredak takımında başladı. Yugoslav Milli Takımı'nda kalecilik yapan Simoviç 1984 yılında Galatasaray'a Derwall döneminde transfer oldu. Özellikle kurtardığı penaltı vuruşlarıyla ünlenen Simoviç, sarı kırmızılı forma ile 2 Lig Şampiyonluğu yaşadı. 1990 yılında futbolu bıraktı.
1988 - 1989 sezonunun ikinci yarısında oynanan kahramanmaraş maçında birde penaltıdan gol atmıştı
(bkz: simovic)
ünlü ingiliz takımı evertonla 1990 sezonunda yapılan maç jubilesi olmuştur. her sağlam galatasaray oyuncusu gibi gönüllerde taht kurmuştur.
galatasaray'ın turgay şener, claudio taffarel gibi isimlerle birlikte görüp görebileceği, özellikle degajları, ve inanılmaz kurtarışlarıyla, her galatasaraylının gönlünde taht kuran, sonradan da gidip de mehmet ali dümbelekoğlu'nun maalesef ki, maymunluğunu yapmış efsanevi kaleci..
türkiye'ye gelmiş en klas kaleclerdendir.
çirkin ama efsanevi galatasaray kalecisi...Prekazi ile birlikte hiçbir zaman unutulmayacak bir futbol şahsiyeti
sadece iyi bir kaleci degil ayni zaman da cok iyi bir insandi. turkiye'ye geldigi sene bana kimse gol atamaz demistir. yedigi ilk golu atan futbolcuya saat hediye edicek kadar alcak gonulludur. tek kusuru saha icinde papaz erhan'la cok tartisirdi. gerci erhan abinin kazmaliklarini hatirladikca simovic'e hak veriyorum.
yıllar önce karaköy kat otoparkının önünde görmüştüm. naber simo dedim o da bana saol kardeş senden naber demişti. böyle alçakgönüllü bir adam.
ülkeye maalesefki hayrettin demirbaş (ki o da bütün kazma hareketlerine rağmen gönüllerde taht kurmuştur.) gibi bir halef bırakarak jübile yapmıştır.
afrikadan ithal panter sütü getirilip içirildiğini ve kaleyi böyle korumuş olduğunu düşündüğüm efsanevi eski galatasaray lı kalecidir.
çocukken adını çok duyduğum galatasaray' ın kalecisidir üstelik galatasaray taraftarı olmadığım halde hala adını unutmamışsam demek ki çok popüler bir kaleciymiş zamanında.
80'li yıllardaki forvetlerin rüyasına giren karabasan.
an itibariyle pierre van hooijdonk'la lig tv'de maç öncesi derbiyi yorumlayan galatasaray'ın efsanevi karadağlı kalecisi. sorulara türkçe cevap vermesi, kendisinin türkiye'yi unutmadığını göstermiştir.
galatasaray ın ve çocukluğumun efsane kalecisi. bir arada yanlış hatırlamıyorsam mehmet ali erbil in sunduğu telefonla yarışılan bir penaltı atma yarışmasında kalecilik yapmıştı. para kazansınlar diye paso ters köşeye uçuyordu garibim.
kütahyanın tavşanlı ilçesi otobüs terminalinde ayakkabı boyacılığı yapan bir şahsın lakabıdır.
bu alemde kaleci denildigi zaman hala aklima "simovic" geliyorsa soylenecek baska birsey yoktur. buyuk kaleciydi. o zamanlar psv'yi calistiran hiddink bile "bu adam kaleci degil, sanki ucan kedi" demistir.
sırp asıllı kaleci, galatasaray'da forma giymiştir, asıl adı zoran simoviç' olup bir dönemler kaleci dendiğinde akla gelen tek isimdi.. ben de o dönemler barcelona'da oynuyorum tabi çok duymuştum ama hiç karşılaşmadım, kıvır kıvır saçları armut gibi bir suratı vardı. merhaba.
bana gol atan adama altın saat vereceğim iddiasıyla maça çıkmış, buna güvenen dayımın lotoyu tek maçla yatırmasına neden olmuş, böylece büyük ah almış eski galatasaray kalecisi.

dayıbey, hala arkasından niyaz eder. kulağı çınlıyor mu ola?
galatasarayın beşiktaştan bir maçında 5 tane yiyerek efsaneleşen kalecisidir. ama seviyoruz tabi. futbol sonuçta oyun.
Jubilesinden yıllar sonra Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Gol Show programında kalecilik yapmış, seyircinin telefonu tuşlayarak makineye attırdığı topları kurtarmaya çalışmıştır.
Türk olmak istiyormuş.

http://www.trtspor.com/ha...olmak-istiyor-116157.html