bugün

görsel
Galatasaray'ımın efsane kalecilerinden biridir. Bir ara Mehmet ali Erbil denilen pezevengin sunduğu gol Show programında kalecilik yapardı.. kulakları çınlasın..
efsanemizdir.
turkiye'ye gelmis sayili kaliteli yabancilardandir kendileri. simdikiler gibi okuz olmadigi icin hemen turkce ogrenmis, sempatik ce candan tavirlariyla herkesin begenisini kazanmistir.
Türk olmak istiyormuş.

http://www.trtspor.com/ha...olmak-istiyor-116157.html
Jubilesinden yıllar sonra Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Gol Show programında kalecilik yapmış, seyircinin telefonu tuşlayarak makineye attırdığı topları kurtarmaya çalışmıştır.
galatasarayın beşiktaştan bir maçında 5 tane yiyerek efsaneleşen kalecisidir. ama seviyoruz tabi. futbol sonuçta oyun.
bana gol atan adama altın saat vereceğim iddiasıyla maça çıkmış, buna güvenen dayımın lotoyu tek maçla yatırmasına neden olmuş, böylece büyük ah almış eski galatasaray kalecisi.

dayıbey, hala arkasından niyaz eder. kulağı çınlıyor mu ola?
sırp asıllı kaleci, galatasaray'da forma giymiştir, asıl adı zoran simoviç' olup bir dönemler kaleci dendiğinde akla gelen tek isimdi.. ben de o dönemler barcelona'da oynuyorum tabi çok duymuştum ama hiç karşılaşmadım, kıvır kıvır saçları armut gibi bir suratı vardı. merhaba.
bu alemde kaleci denildigi zaman hala aklima "simovic" geliyorsa soylenecek baska birsey yoktur. buyuk kaleciydi. o zamanlar psv'yi calistiran hiddink bile "bu adam kaleci degil, sanki ucan kedi" demistir.
kütahyanın tavşanlı ilçesi otobüs terminalinde ayakkabı boyacılığı yapan bir şahsın lakabıdır.
galatasaray ın ve çocukluğumun efsane kalecisi. bir arada yanlış hatırlamıyorsam mehmet ali erbil in sunduğu telefonla yarışılan bir penaltı atma yarışmasında kalecilik yapmıştı. para kazansınlar diye paso ters köşeye uçuyordu garibim.
an itibariyle pierre van hooijdonk'la lig tv'de maç öncesi derbiyi yorumlayan galatasaray'ın efsanevi karadağlı kalecisi. sorulara türkçe cevap vermesi, kendisinin türkiye'yi unutmadığını göstermiştir.
80'li yıllardaki forvetlerin rüyasına giren karabasan.
çocukken adını çok duyduğum galatasaray' ın kalecisidir üstelik galatasaray taraftarı olmadığım halde hala adını unutmamışsam demek ki çok popüler bir kaleciymiş zamanında.
afrikadan ithal panter sütü getirilip içirildiğini ve kaleyi böyle korumuş olduğunu düşündüğüm efsanevi eski galatasaray lı kalecidir.
ülkeye maalesefki hayrettin demirbaş (ki o da bütün kazma hareketlerine rağmen gönüllerde taht kurmuştur.) gibi bir halef bırakarak jübile yapmıştır.
yıllar önce karaköy kat otoparkının önünde görmüştüm. naber simo dedim o da bana saol kardeş senden naber demişti. böyle alçakgönüllü bir adam.
sadece iyi bir kaleci degil ayni zaman da cok iyi bir insandi. turkiye'ye geldigi sene bana kimse gol atamaz demistir. yedigi ilk golu atan futbolcuya saat hediye edicek kadar alcak gonulludur. tek kusuru saha icinde papaz erhan'la cok tartisirdi. gerci erhan abinin kazmaliklarini hatirladikca simovic'e hak veriyorum.
çirkin ama efsanevi galatasaray kalecisi...Prekazi ile birlikte hiçbir zaman unutulmayacak bir futbol şahsiyeti
türkiye'ye gelmiş en klas kaleclerdendir.
galatasaray'ın turgay şener, claudio taffarel gibi isimlerle birlikte görüp görebileceği, özellikle degajları, ve inanılmaz kurtarışlarıyla, her galatasaraylının gönlünde taht kuran, sonradan da gidip de mehmet ali dümbelekoğlu'nun maalesef ki, maymunluğunu yapmış efsanevi kaleci..
ünlü ingiliz takımı evertonla 1990 sezonunda yapılan maç jubilesi olmuştur. her sağlam galatasaray oyuncusu gibi gönüllerde taht kurmuştur.
(bkz: simovic)
1954 yılında Karadağ'da doğan Simoviç futbol hayatına SZ Napredak takımında başladı. Yugoslav Milli Takımı'nda kalecilik yapan Simoviç 1984 yılında Galatasaray'a Derwall döneminde transfer oldu. Özellikle kurtardığı penaltı vuruşlarıyla ünlenen Simoviç, sarı kırmızılı forma ile 2 Lig Şampiyonluğu yaşadı. 1990 yılında futbolu bıraktı.
1988 - 1989 sezonunun ikinci yarısında oynanan kahramanmaraş maçında birde penaltıdan gol atmıştı