bugün

az önce facebooktan gelen bir istekle irkildim. baktım bu ne ola. zombie walk istanbul adlı bi gruptan aynı isimli bir etkinlik. olay 6 martta kadıköyde toplanacak olan kendini zombiye çevirmiş bi sürünün etrafta dolaşması olacakmış. sanırım yapılmıştı ama bu daha sokaktan -pardon facebooktan- toplanan adamlarla olacak.
baktım ettim neymiş ne değilmiş, neyse. dedim la bi yürü git türk insanı zaten bunalmış, esnaf kepenk indiriyor, bir apaçi ağlıyor gözleri yaşlı, zamdı enflasyondu hepten sütlaca dönmüşüz sen kalk bu kadar agresif insanların içine zombi kılığıyla gir. korkutmak değil temiz bi dayak yer büründüğün kılığa yatay geçiş yaparsın.
the walking dead* dizisinin çok önceden gerçekleştirdiği etkinlik. dizinin ilk bölümü dünyanın 50'yi aşkın farklı şehirlerinin gün doğumuyla başlıyor.
içinde istanbul'un da bulunduğu bu ilk bölümde yurttaşlarımızın yanı sıra hayko cepkin de ülkemizi zombi olarak temsil etmiştir.
8 nisan'da sultanahmet'te yapılacak olan etkinliktir. ilginç manzaralara yol açacağı kesin.
http://www.facebook.com/events/384132964931237/
keyifli olacağına inandığım etkinliktir. katılımcıları için güzel fotolar çekmek mümkün olacaktır.
amına kodumun vizeleri olmasaydı, günübirlik olarak istanbul'a gelmeme vesile olacak etkinlik idi vakti zamanında. the walking dead 2. sezonundan sonra gayet güzel giderdi. ama işte... *
an itibariyle katılacağım etkinliktir yarın Sultanahmet'te Bulunan Gülhane Parkı'nda saat 11:00 de buluşulacak isteyen herkes gelebilir her sene müthiş geçiyorum zombi severler, the walking dead severlerin ortak buluştukları etkinlik.
etkinlik fotoğrafları internet sitelerine düşmüştür.

görsel

görsel

https://twitter.com/#!/kc...85652729858/photo/1/large
hiç kimsenin zombie'ye benzemediği etkinlik.
ayrıca zombie koşar mı lan diye beyan etmek istiyorum buradan. mal gibi koşup duruyorlardı. gülhane'de huzur dolu kahvaltıdan olduk. bizde the walking dead izliyoruz. öküz gibi bağırıp koşmak da nedir yahu?
polisin engelleyip yarıda kestiği etkinlik. haberlerden görüldüğü kadarıyla yer yer ortam süpermiş. *
insan boş vaktini bile harcamaz bunun için. ne saçma bi etkinliktir. sultanahmette olması da komik olmuş. ne komik manzaralar çıkmıştır ortaya.
az önce internet haberlerde gördüm çok şaşırdım aklı beyni zeyni olan kişi uğramaz dediğim bir olay. Hiç bir amacı olmayan insanların saçma sapan sırf birilerini taklit için eğlence için oluşturdukları bir eylem. yani şahsen ben boş vaktimi bile harcamam bu iş için
"yapacağınız etkinliği sikeyim" dedirten olaydır.Liseli kardeşlerimizin ilgisinin büyük olmasından doğan makyaj yerine kafalarını badana boyalarına bandırıp,yer bezi kıvamına gelmiş kıyafetlerini veya küçük gelen atletlerini yırtıp giyinen kişiler yüzünden etkinliğin kalitesi düşmüştür.
her ne kadar organizasyonunda bazı kusurlar da olsa hoş ve güzel bir etkinlikti yırtılan parçalanan metal grubu t shirtlerine acıdım orası ayrı birde bira içen zombi nedir abi ?*