Kaplan ve Ejderha filmiyle ünlenen Çinli aktristir.
memoirs of a geisha filminin başrolü, esas geyşası.
ömrümde gördüğüm tek güzel çinli. bai ling gibi kobe tai bozmasına bile güzel diyor kimileri gerçi. bana en azından aktrisleri karşılaştır diye sorarsanız; koreli hanımlar holivud'a taş çıkartacak derecede güzeller. hem de oraları buraları plastik değil.
09.02.1979 yılında çin'de doğmuş aktrist. kendisi inanılmaz bir güzelliğe ve çekiciliğe sahiptir. gördüğüm en güzel asyalıdır. * filmlerinde deli gibi dövüşür. aslında dövüşmeyi bilmiyormuş. dövüş sahnelerini mezun olduğu dans okuluna borçluymuş.
artık oscar kazanması gereken çinli dünyalar güzeli aktris-hiç değilse altın küre bari kazan.
dünyalar güzeli minyon çinli hatun. geyşamız, canımız.
kaliteli ve yetenekli oyuncu.
kaplan ve ejderha filminde özgür ruhlu bir dövüşçü, parlayan hançerlerde bir aşk kadını ve bir geyşanın anıları filminde ise hayatın zorluklarına karşı koymaya çalışan genç bir kadın rolleriyle karşımıza çıkmış hepsinde de oynamamış döktürmüş ve her rolün oyuncusu olduğunu göstermiş çinli kadın sinema sanatçısı.
kimononun yakıştığı aktris.
`http://galeri.uludagsozluk.com/r/36214/+`
(bkz: zhang ziyi)
coldplay in son videosu magic te gördüm hemen zhang ziyi değil mi bu dedim. Çin in en güzel kadınlarından biridir.
9 şubat 1979 pekin doğumlu çinli oyuncu.
2001 de fhm dergisinin 100 güzel kadın sıralamasında 2 ci olmuştur, 1.65 boyundadır görsel

genellikle çinin büyük bütçeli ve popüler filmlerinde rol alır. en bilineni oscar ödüllü kaplan ve ejderha, 3 oscar kazanmış memoirs of a geisha ve oscar adayı hero * filmleridir.