bugün

rutin yaşanan hayatı daha da kolay bir hale getirmek için gerçekleştirilen ilginç buluslara verilen isimdir.

- sinyal veren ceket

- zıplayan kaykay
- rock'cuları kafa sallarken kupelerinin düşmesini engellemek için kulağa takılan süzgeç.
türkler'in iq oranını ortaya çıkaracak dahiyane tasarımlar
(bkz: kaybolmayan sakız)
- sıcak yemekleri üfleme derdine son vermek için kaşığa takılan küçük aspiratör.
- osuruğun kokmaması için g.te filitre takılması.
çolak dolmus şöförleri için tasarlanan şöför camına monte edilmiş ve parmaklar arasına yanan sigara yapıştırılmış protez kol.
(bkz: zihni sinir proceler)
-sigara içme makinesi
-kaşıma makinesi
bu iki icat dt taksim sahnesinde harputta bir amerikalı oyununda kullanılmıştır
lüzumsuz icatlar ,öneriler,çözümler üreten projelerdir.
'kafana göre bisiklet yarat' gibi accayip projelerin yıllardır devam ettiği, daha bir çok ilginç nesnelerin satışa sunulduğu projedir. yok efendim "mesaj kedisi", masaüstü abajuru gibim bir ton ince ayrıntıya sahip olan projeler toplamıdır. param çok harcıyacak yer arıyom, masamı duvarımı ot bokla doldurmayı severim diyenlere güzel seçenekler sunmaktadır.

resmi sitesi için; http://www.zihnisinir.com

ek olarak "uludagda entry girme makinası", "otomatik ayar klavyesi", "serverdan kopmayan ulu-explorer" gibi projelerin de bizler için hayata geçmesini gönülden diliyorum. *
art grup'un 20 yıl için kendisine hazırladığı katalogda bulunan porof. zihni zinir'in gözünden art grubun 20 yıllık ruhu isimli bölümdede icatlarını sergileyen hayal kahramanı.
(bkz: zihni sinir projeler)
(bkz: aramaya inanmak)
terlik çekeceği.
dışı demir ortası lastikli tekerlek. çivi batma derdini ortadan kaldıran, ortadaki lastiğin amartisör görevi üstlenerek sarsıntıyı önlediği projedir.
uyurgezer yatağı. yataktan kalkmadan gezinme olanağı sunan, şekil itibariyle kısa bir patikayı andıran yatak projesidir.
sinyalizasyonlu ev kapısı anahtarı: çoktandır tasarladığım bir proje. neredeyse bir ev değerinde olan araçları bile sinyalizasyonlu anahtarlarla açıyoruz. evin anahtarı ile arabanın anahtarını aynı kumanda aletinde birleştirebilirsek;

-fazladan anahtar taşımaya gerek kalmayacak
-karanlıkta anahtar aramaya, anahtar deliği aramaya gerek kalmayacak
-benim kadar ehlikeyf insanların kapı kilitleme ve açmaya erinmeleri tarihe karışacak
-sarhoşlar daha rahat kapı açabilecek
vs...

bir gün çok para bulursam üretimi için ciddi ciddi projelendireceğim üründür kendileri. yok para bulamazsam da buradan zengin sözlük ahalisine hediyem olsun.
yaşamın her alanından etkilenilerek ortaya çıkarılmış procelerdir.*
yani gerçekten olsa çok işe yarayacak proceler de mevcuttur. misal çizmeden terliğe her türlü kılığa girebilen ayakkabı.
düdüt: bu entry için rötüş isteyen yazarcan kardeşim, ben de proje yazmasını biliyorum o kadar okumuşluğumuz var çok şükür.
ama ben proce yazmayı tercih ettim.
b.kundan bomba yapıp bütün dünyaya bunu pazarlamak...
(bkz: Yanar dağ bisikleti)
sinir projelerdir.

çoklu kürdan procesi.
görsel
önemli bir şey değil ama,gene de
lütfen emeğe saygı.
(bkz: türk telekom arena)
takipçisi olunan projelerdir.
(bkz: q7 ve çetesi)
klimalı ayakkabı (bkz: )chi Cazip Hesaplı ideal.