bugün

Et balık kelle bunlar yenir elle sözünde zeytin olmadığından zeytin çatalla yenir. (bkz: Zeytin)
Elle yenir. hayır.
Ekmeeeğınan.
Zeytin nasıl yenmesi gerektiğine dair farklı bir tanımlamadır.
Peyniri neyle yiyosan onunla.
Kaşıgnan yinir.
maşa ve steak bıçağıyla yenmesi gurme önerisidir.
zeytin peynir sarelle
bunlar yenir elle.
Yeri geldiginde elle, yeri geldiginde catalla. Ben evdeyken hep elimle yerim erik gibi, ozellikle yesil zeytinse.
türünden ziyade bulunduğu ortama göre değişir elbette. ister yeşil, ister siyah, ister büyük isterse de küçük olsun farketmez. zeytinyağının içinde ise mecbur çatalı batırırsın.
2 farklı cevabı olan sorunsaldır.
kepçeyle ağzıma tıktığım için beni enterese etmeyen sorunsal.
ağızlan yenir efeğm.
Dibinde zeytinyağı dolu bir tabak zeytinden ilk seferde çatalla zeytini alabilen babayiğit varsa helal olsun.
elle yenir tabi.
Mekan elit bir mekansa çatal kullanılmalı... Elit değilse at ağzına gitsin.
Duruma ve ortama göre değişir. Çoğunlukla dibinde zeytinyağı olduğundan çatalla yemeyi tercih ederim.
Derdinizle cinsel birliktelik yaşayayım.
Şapırdatmayında nasıl yerseniz yiyin.
Bu soru nedense(!) Serdar ortaç'ın karabiberim klibinde kadının göbeğinden zeytin yediği ânı aklıma getirmiştir.
Yani " nasıl yediğiniz önemli değil, nerden yediğiniz önemli!" diyerek kafamdaki dumanla burdan uzaklaşıyorum.
Bizim hayatımız sikiliyorken adamlar kendine neyi dert edinmis vay amk.
neyle, nerenle yemek istiyorsan ye amk bunun için başlık mı açılıyor.
Çatalla yenir,

Elle çekirdek çıkartılır.
Ben ellerimin kirlenmesine dayanamadgim iicn çatalla diyorum fakat bu tercih meselesi çoğu seyi öyle yada böyle diyerek kalıba sokamazsiniz. Her canlının suyu suyu alışkanlığı zevki vs vs farklıdır . Bu yüzden öyledir yada böyledir demek çok ta uygun olamayan bir başlık.
Çatalla yenir çekirdeği çatalla bırakılır.
Çatal varsa öncelikli tercihiniz çatalla yemek olmalıdır. Eğer ki hazırlıksız yakalandıysanız elle yiyin gitsin, aç kalacak haliniz yok ya.
Bazen elle bazen çatalla yerim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar