bugün

1 nisan 2012 tarihinde ortaya çıkan ve rahatsızlık veren hâl. sansür, özgürlük ?? dostum, yanılıyorsun, bu başlığın adını değiştirip, başlık silindiği için entry'niz siliniyor diyorsan ve çöpe gönderiyorsan, orada duracaksın.

bu ayıbı örtemeyeceksiniz :

görsel

edit : bundan önce açılmış olan başlığın yanlışlıkla silindiği ve böyle bir küfrün olmadığı zall'ın zatıma atmış olduğu mesajda dile getirilmiştir. burada kimse zan altında bırakılmamakta, kişi ya da kişilik haklarına yönelik bir saldırı (iftira) niyeti taşımamaktadır. bir durumdan bahsedilmiştir. hepsi budur.
alınganlık gösterilmesi gerekmeyen bir durumdur. en azından benim gibi düşünen yazarlar için. örneğin ben;

"ben de senin amına koyar, aklını alırım." dedim içimden. ben alınmadım o da alınmaz bence.
arada kaynamıştır. Ciddi olarak özür beklenmektedir.

Ayrıca başlığın ismini değiştirip silik yapmak ne anlama geliyor merak ediyorum.
(bkz: şakalaşırken hamile kalmak)
ben de senin'' diyip geçiştirilmesi gereken söz öbeği. öyle ya, şaka bu şaka. *

edit: hayır neden eksilendim ki anlamadım, biz mi küfür ettik? zall ya da onun adına başka biri,
sonuçta doğru değil. her hangi bir yazar küfretse cezalandırılmaz mıydı bu durumda?
akıl var nizam var. bence yanlış, kim yaptıysa yaptı ama yanlış yaptı. ama görüyorum ki bu yanlışı doğru bulanlar, yanlışı yanlış yapıldığı için irdeleyenlerden daha çok. sanırım bir kez daha düşünmeliyiz bu konuda.
yazarların toplaşıp zall'a yaptığı şakadır.

bu arada bahsi geçen şakada herhangi biri de zall adı ile yazabilmekte idi.

aynştayn mode off.
sanal ortamda birey olmaya çalışanların dert ettiği şeydir.

ulan zall'ı gıdım sevmem. tanımamda zaten.

ama bu ülkenin başbakanı senin kardeşine ananı al git derken, şehidine kelle derken umursamayan sen, sözlükte senin gibi bir adam, sen ona söverken sorun olmayan adam, sana sövünce vay efendim kişiliğime hakaret bu kadar geniş değilim.

ananı al git sözü mü daha ağır? hepinizin amına koyarım akıllı olun mu? bide bu kişilerin toplumdaki yerlerine bakın. sonra biz niye böyleyiz lan diye sorgulayın.

edit: burada amacım zall'ı kayırmak değil mına koyim. adamın nick altına 3 hafta önce yazmadığım küfür kalmadı. sadece sözlükte birey olma çabanızdan vazgeçin. madem o size küfretti, sizde girip uludağ sözlük moderasyonu başlığı altında moderasyona küfredin aynı şekilde. entryniz silinir ceza alırsanız ondan sonra sızlanın. bende arkanızdayım o zaman. zall kızdırdın ergenleri ibine.
terbiyesizliktir. sözlükte mod olunca ne oluyor diye sorulması gereken kişiden gelen hakarettir.
ayıp bir şeydir.
ayrıca;
Kendi diyen kendi olur....... Kendi diyen kendi oooluuurrrr.
kimi yazarların(!) hoşuna gitmiş hareket. ve nerdeyse daha yok mu diyecekler; onlara......neyse bi şey demiyorum müstehakını bulsunlar.
(#15059745)
"zall a koyuyım size bişe olmasın" şeklinde savuşturulabilitesi yüksek şakadır.

not: 1 nisan lan zall silme amk biz senin gırgırını çektik sende bizimkini çek oohyyşş bende bi kıpırdanma oldu lan. *
yalakaların" yarabbi şükür" nidalarıyla karşıladıkları yasin hayal özentiliği.
zall'ı tanırım iyi çocuktur. yapmaz öyle şey. -yok lan tanımıyorum-

agacım madem alındın bu duruma ne diye hala buradasın? git...
kim tutuyor seni burada(?) hadi çok alındın diyelim mesaj çek adama ''bende senin'' ya da işi ilkokul seviyesine indir '' ne dersen bi bardak fazlası'' diye var olan hıncını al.
çok zor değil lan gitmek öyle ahım şahım bir durumu yok yani, okan bayülgen falan programlarında bahsediyor diye gaza geliyorsunuz ama valla bir numarası yok buraların...

nasıl hak ederseniz öyle yönetilirsiniz heyecanlı gencolar için gelsin!!

yalakalıktan falan dem vuracak denyolar olacaktır peşinen söylim; birlikten kuvvet doğar. güçlerinizi birleştiriniz vakit zall'ı koltuğundan indirme vaktidir. sabaha buralar da devrim havası görmek istiyorum... üç-beş kişiye zalldırdım..
en kötü öptür olur gideriz aga. "sikerim sahabısını" dedim ben de yolun kenarına parketmiş kırmızı ferrari'yi görünce.
kendi adıma iade ediyorum edilen o küfrü, şakaysa bu da şaka, al..
eksileyenler hakkında ne düşünmeliyim?
sağlam kaynaklardan aldığım bilgilere göre zall küfretmemiş. ayrıca zall efendi çocuktur yapmaz öyle şey.
zalldır ne yapsa yeridir. iki kelimeyi bir araya getirip de cümle kuramayan adamdan beklenen şaka.
büyütülmeyecek bir olaydır. diğer sözlük moderatörlerinin sık sık yaptığı bir şeydir.
(#15061727)
türk insanının şakalaşırken bokunu çıkarma anlayışının bir kez daha gözler önüne serildiği 1 nisan şakalaşması şenliklerinde olduğu söylenen hadisedir. o saçmalığı görünce sözlükten çıktığım için ben göremedim fakat hiç de şaşırmadım doğrusu. zall küfür etti diye ben bu sabah kendimde bir eksiklik göremedim , zaten sözlüğe girme ve yazma nedenim de zall'ın şahsı değil. burda eğer bir kaybeden olacaksa o da zall'dır , zaman içinde sözlükten elini eteğini çekecek yazarlar olabilir.

ayrıca diğer sözlüklerde neler oluyor , inci'de olsanız ne yapacaktınız diyen yazarlar var. arkadaşım burası diğer sözlükler veya inci sözlük değil , o yüzden ekşi den sonra 2. sırada sayılan bir sözlük. onlar seviyesiz olduğu için biz burda yazıyoruz. sözlük küfür etme ve rahatlama yeri değil ki , sen küfür ederek rahatlıyosan karakterinde bir sorun var demektir. komşunun oğlu halıya sıçıyo diye biz de mi sıçmalıyız ?

edit: bu eleştiriyi zall'ın küfür ettiği varsayımı üzerine yaptım. edip etmediğini görmediğimi belirttim zaten.
(bkz: nefretle varolmak).
(bkz: zall sen içme bokunu cıkartıyorsun)
zall ın görmemiş olduğunun kanıtıdır. lakin bu onun ilk vukuatı değildir. ne kadar ayıp yaa çok bozuldu bu çocuk son zamanlarda. biri çeksin bir köşeye konuşsun. gezdiği adamlara dikkat etsin.
(bkz: zall ın katıldığı programda taşaklarını kaşıması)
1 nisan şakası adı altında edilen küfürlerdir. şaka adı altında sözlük zıvanadan çıkmıştır. insanlar içlerindeki pislikleri kusmuşlardır, maskeler düşmüş bir diğer maskeyi takmaları fazla uzun sürmemiştir. yapılan açıklamaların arkasından pısır pısır gülmektelerdir. "her moderatörün içinde bir forumcu yatar" bıt bıt bıt, bahanedir bunlar, sözlük de değil blog da yazmalılardır. mesaj açıktır geriye okumak anlamak kalır.