bugün

(bkz: doktor korkuyorum) *
(bkz: astigi astik kestigi kestik)

(#6887469)
(bkz: kuşum aydın)
birçok yazar için zall noel babalık yapacaktır. uçacak olan yazarlar uçakla değil ren geyikleriyle zall'ın yanında el ele, kol kola uçacaklardır.
kaçınılmaz ve sabırsızlıkla beklenen bir gerçektir. kesinlikle yerinde bir hamle olacağını düşünüyorum. daha başlamadan etkisini göstermiştir; zira sol frame son günlerde, hiç görmediğim kadar düzeyli hâle gelmiştir. bana göre, gerçekten doğru ve ciddi bir çalışma yapılabilirse, 2010 yılında tirajı en çok artan sözlük uludağ olacaktır, çünkü bünyesinde zaten yüzlerce iyi yazar bulunduran bir sözlük, trollerden, imla yoksunlarından, başlık açmayı bilmeyenlerden, formattan bihaber tanımlama özürlülerden ve gereksiz küfürbazlardan arınırsa önünde kimse duramaz diye düşünüyorum.
1. nesil
(601)

2. nesil
(644)

3. nesil
(1.806)

4. nesil
(2.713)

5. nesil
(2.888)

6. nesil
(5.164)

bakalım rakamlar ne yönde değişecek...
(bkz: yavaş yerler yaş)
niye zall pilot mu? diye sorarlar adama.*
yazar uçurma entry uçur.
(bkz: sözlüğe girdiğimde temizlik bezini sıvazlıyordu)
(bkz: uçurrr bizi zall)
bir yıl sonu etkinliği..

amma velakin; şu amına koduğumun başlığını * bile üç ayrı şekilde açmışsınız lan! bir tanesi birçok kelimesini ortadan yarmış, öbürü "yazarı" derken kesme koymuş bilmem ne.. ondan sonra vay zall'ın üslubu şöyle sert, vay zall'ın buna hakkı yok...
sen sıçtığın bokun yaydığı kokudan bihaber dolan dur serseri mayın gibi, adam sidirol git deyince bik bikle...

şunu hep söyledim, gene söylüyorum;
burası isteyenin istediği şeyi yazacağı bir büyük internet çöplüğüdür! olması gereken de budur. ancak, o istediğini yazacak olan isteyen de neyi kime neden yazdığının azıcık bilincinde olacak be kardeşim! zira bu konuda yapılan son araştırma sonuçlarına göre, sığırlığın kimseye bir faydasının olmadığı yönünde ortak bir kanı hakim bilim dünyasında!
biliyoruz, burası devlet kurumu değil. devlet kurumlarında bile tekelleşme var, babasının ahırı gibi ortamın diktatörü olmak var.

zall da buranın diktatörü. bizler sanki salak, köle ve buraya yazmakta mecburuz. kendisi bu osuruktan ortamdan, sırf sözlük yazarlarının
buraya yazdıklarıyla para kazanıyor.

bizler ne zaman değerimizi bildik? bir grev olur, 100 çalışanın 20 si grev yapar, 80 i de uzaktan seyreder. işte işveren o 80 kişiyi çok sever.
20 sini işte atar. burada enayi olan o 80 kişidir, 20 kişi koyun değil, hak arayan insandır.

sözlüğü bok götürdüğü zamanlarda yerinde ve zamanında müdahale edemeyen sözlük yönetimi ve yönetimden önce zall,
şimdi gün sonu hesabı yaparcasına güya birilerini silecekmiş. efendi zamanında niye silmiyorsun? birisi ideolojik olarak partilere oy verenlere
açıkça orospu çocuğu dedi. yani bu memleketteki milyonlarca insana. ne bok oldu? çaylak oldu. silemediniz bile. o kadar titrek elleriniz var.
o kuşbeyinli adi sana bu küfrü etseydi çaylak etmekle mi yetinecektin zall veya her kim ise çaylak yapan?

demek ki neymiş, evvela değerlendirme sorununuz varmış.

ek olarak, bu toplu silme olayı da akılla bağdaşmayacak bir uygulama. bir hata varsa ve yaptırımı da silmek ise nedir sadece o yazıyı silmekle yetinmek veya yazarı çaylak yapmak?

demek ki neymiş, geç gelen adaletin amına koyayım.

zall iyi bilsin ki, buradaki 8-10 bin yazar (aktif olan kim bilir 2000 den fazla değildir) bir anda başka bir sözlüğe geçerse (yukarıdaki grev konusu beyninizde çağrışsın) sap gibi ortada kalırsın. gidip 20 yazar satın alıp her birine de 50 hesap verirsin demi? hey gidi hey.

ağzından salyalar saçmayan sözlük yazarları(diğerlerini siktir ediyorum), kendilerinin sözlüğün varlığındaki yerlerini iyi anlamalılar.
sözlük, sözlük yazarlarıyla var.
sözlüğün içsel problemlerini çözmek adına faydalı olabilecek bir eylem.

diğer bir açıdan bakılacak olursa, kimin uçurulduğunu gördüğümüz vakit uçurma işlemi yapan kişilerin niteliklerini görmüş ve değerlendirmiş olacağız. herkesin kafasında birkaç isim vardır muhakkak, şimdi birbirimizi yemeyelim ama bu kalp seni unutur mu adlı dönem dizisinde ülkücü arkadaşın deklare ettiği gibi 'vakit balkona çıkıp izleme vaktidir' bu vakit.

bu uçurma eylemine karşı olan anarşist, aktivist veya anarkocu arkadaşlar için v den gelsin

(bkz: şiddet iyi amaçlar için kullanılabilir)
tanım: yetkisi bulunması sebebiyle hakkı olan, meşruiyet açısından eksik noktaları bulunan eylem.

bu nasıl iş yahu? uçurulacaktı, falandı filandı... dün öğlen girilen entry'deki rakamlar : (bkz: #6891785)

peki az önce nesillere göre yazar istatistiğinde baktığım rakamlar ne alemde?

5. nesil
(2.890)
6. nesil
(5.168)

2 tane 5.nesil, 4 tane de 6.nesil eklenmiş... daha doğrusu çaylaklıktan dönmüşler...

sanırım, umarım...
(bkz: kaptan pilotunuz zall konuşuyor)

uçurulanlara şöyle bir mail gitmesi muhtemeldir ;

" uludağ sözlük hava yollarını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. bi daha ki sefere beklemeyip alımlarımızı da kapatıyoruz. "
önceki rakamlar, (bkz: #6900770)

şu anki rakamlar...

5. nesil
(2.894)
6. nesil
(5.314)

6 tane 5. nesil
tam 150 tane de 6. nesil yazar eklendi istatisliklerdeki nesillere göre yazar sıralamasında...

bu fasilite bozuk mu? yoksa 150 artış özellikle 27 aralık 2009 uludağ sözlük muhtıralarından sonra pek normal değil...

gerçi kimsenin umurunda da değil...
Zall'landıracak birilerini.
yılbaşında vodka + redbull yerine vodka + zall yapılırsa çok pis uçuracak olay.
(bkz: etme zall benim memleket gemlik)
(bkz: hemşeriyi direk harcamak)
5. nesil
(2.895)
6. nesil
(5.335)

bugün 5 ocak ve 21 tane daha 6.nesil ekli görülüyor... toplam da ilk günden beri eklenen sayı; 170!!! eksilme yok henüz.. hiç bir nesilde hem de... hani atılacaktı satılacaktı, gemiler yakılmıştı?

yedinci nesilden ses soluk yok istatistiklerde... çok mu zor acaba bunu ayarlamak? diğer türlü zaten bir kaç yazardan başka sallayan yok bu konuyu... onları da umursamazsın olur biter diye mi düşünülüyor..

ne demiştik zamanında; (bkz: #6888698)

gelişmeleri yakıp söndürmekle olmuyor sanırım.. newton'un doğumgünleriyle.. yada konser bilgileriyle donatmakla falan..
(bkz: zall ın 40 erkek gücünde olması)
28.12.2009
------------------------------------
5. nesil (2.888) 6. nesil (5.164)

29.12.2009
5. nesil (2.890) 6. nesil (5.168)

31.12.2009
5. nesil (2.894) 6. nesil (5.314)

05.01.2010
5. nesil (2.895) 6. nesil (5.335)

11.01.2010
5. nesil (2.891) 6. nesil (5.335)

uzun uzadıya açıklama yapmaya gerek var mı?

tek bir ricam vardır, bunlar kafanızın bir köseşinde kalsın ki yarın bir gün gelişmeler butonu yandığında hatırlayabilesiniz...

aynı şekilde, moderasyon da butonu yakacağı zaman hatırlasın...
başlıkları gördükçe pasif kalmaması gerektiğini düşündüren önerme. zira forum sitesine döndü sözlük. eğer zall önlem almazsa cumhuriyet ve kemalizm düşmanı olma yolunda da hızla ilerlenmekte.
http://www.youtube.com/watch?v=7fmrhnuwsmu
zall devletlümüzün sabırla beklediğimiz temizlik harekatı. o değil de ne çok yalaka varmış amiyim. akp ye oy verenlere, tayyip'i sevenlere "koyun bunlar", "şeyhlerinin dizlerinin dibinde otursunlar" gibisinden çemkirenler, ota boka tepki veren kofti anarşikler bile bir bakıyorsun zall ın dizinin dibinde. "yürü be aslanım, yürü be yiğidim" nidalarında. sizin anarşik görünümlü düzen çığırtkanı karakterinizi çok seviyorum. böyle kalın e mi?