bugün

yılbaşı ve benzeri bilimum günleri pek kazımayan güruh için pek önemli değildir.
kendi kendine yetebilen insanlar için sorun teşkil etmeyen durumdur.
tehlikeden uzak bir şekilde yılbaşına girme şeklidir.
saat 00.00 olduğunda sarılıp öpebileceğin , yada uzakta ise arayıp geri sayımı birlikte yapma hedesine düşemeyeceğin durumdur. acıdır. kahreder adamı.
(bkz: tek başına tombala çekmek) *
(bkz: yılbaşında taksimde parmaklıyoruz zirvesi)
çokta önemli birşey değildir. çünkü hayat sevgiliden ibaret değildir. arkadaşlarınızla çıkın dışarı, gezin, için, tepinin, oynayın, hoplayın, zıplayın. yılbaşı bu yahu, sevgililer günü değil! hayat güzel sevgili sözlük bu yüzden canını sıkmaya değmez, her yol paris eğlenmeye devam.
butun seneyi yalniz gecirecegim anlamina gelmez herhalde... * * * *
yılbaşına sadece girmek, girip çıkmamak anlamında da kullanılabilecek önerme. tabii yanlız değil yalnız. farkındayım, iğrenç bir entry oldu. zahmet etmeyin ben kendimi bozarım...
Eylemi uygalayacak kişi için 1 ocak' da, 3 temmuz' da hep sonbahardır. Farketmez, umursamamaktadır.
kısa bir süre kala insanları acele etmeye iten bir hadise.

o değil de sap sapa girmenin de ayrı bir tadı var deyip kendimi mi avutsam yine?
hiç tatmadığım hadisedir. allah tattırmasın.
yılbaşının size girmesi demektir.

hadi eyvallah.
artık alışılagelmiş bir durumdur.
yanında ince belli bardakta güzel demlenmiş bergamot aromalı çayım ve güzel bir film ile tadından yenmez.
Her sene seneye farklı olacak dersin evet farklı olur her sene daha kötüye gider.
Durdurulamaz bir çöküştür bu birkez yalnızlık belasına bulaştı mı insan kurtulamaz. sıkıntıları giderek büyür bir kez kendini gördünmü gözleri uzaktan bakmaya başladı mı insanlığın çirkinliğine artık yanıp tutuşsa da giremez aralarına.
O artık kadrolu bir yalnızdır.
bu bazen bir tercih meselesi bazen de gerçekten yalnız olup yalnız geçirmektir o geceyi ama bunu sorun olarak gören çok insan var. sorun etmemek gerek ne demiş büyük üstad yalnızlık ömür boyu...
geriye kalan 364 güne yalnız girmekten iyidir.
Yarın akşam yapacağım eylem.
yılbaşına yalnız girme durumudur.
ortamlarda arkadaşlarımlaydım dersin, kim bilecek ?
Evde ve hasta yatağında olunca etkisi artan durum. Kardan kapanan yollar neticesinde planların iptal olması ile gelen yalnızlık. Allahtan kedim var.
yılbaşına yanında biriyle girince de pek bir şey değişmiyor aslında. sonuçta hepimiz aynı yıla aynı saçmasapan insanlarla sorunlarla giriyoruz. tek farkı gelecek yılbaşında "yanımdaydı, artık değil" diyorsunuz. yalnızlık tercih edilebilir kanımca.
alışkın olduğum durumdur. yadırgamıyorum artık yalnızlığımı, yılgınlığımı.
BU sene ilk defa yaşayacağım hadise. insanın çevresi olmaması ne kötü lan.