bugün

23 mayıs 2002'de final yapan dizi.

görsel
derya: açıkça söyleyeyim, ben senden çok hoşlanıyorum.
cem: şimdi kuyruğum olsa delice sallardım.

ahahah severek izliyorum.
jenerik müziği ef-sa-ne idi. mafya kürşat'ın ailesi ile mafya arasında bir seçim yapmak zorunda kalması beni üzerdi.
muhtemelen her bölümün çekimi için kafasına bir kutu jöleyi boca eden memoli'nin (memet ali alabora) ve köylü kızı zeyno'nun (meltem cumbul) komik, eğlenceli ve maceralı hikayesinin anlatıldığı 1999-2002 yılları arasında kanal d'de gösterilmiş ve yapımcılığını rahmetli osman yağmurdereli'nin yaptığı zamanın en güzel yerli dizilerinden.

halen müziğini dinledikçe bile içimi bir hoş eder nedense lise yıllarıma götürür,gençliğe adım attığımız günlere götürür beni. ayrıca günümüzde birçok tanınmış isminde ünlü olmasına sebebiyet vermiş bir dizidir yılan hikayesi.

mesela dizinin erkan ağası emre kınay, dizinin kürşat'ı tunca aydoğan ve dizinin hanım ağası neriman uğur gibi.
favori oyuncumun kürşat* olduğu dizidir. o zamandan belliymiş kötü adam olacağım.
Hangimiz melodisini flutle bir kez olsun calmadik ? Elinizi yureginize koyun ve itiraf edin.
Ne izlerdik ama...

Hakikaten diğer dizilere de öncülük etmiş dizidir...

Bir de "yılanın hayat hikayesi" diye şarkısı vardı...

Şimdiki gibi isteyince istediğin şarkıyı dinlemek nerdee? Çalsın diye beklerdik...
çocukluğumuzun efsane dizisi.

geçen sene baştan başlayıp izlemiştim tekrar. hala ara sıra açar rastgele izlerim bir bölüm.

--spoiler--
e be köylü kızı, e be köylü kızı!
--spoiler--
(bkz: tayfun güneyer)
sonunda köylü kızının öldüğü dizi.
bir insanin, kafasina en fazla ne kadar jole surebilecegini turk milletine ogreten dizidir.
Tadında bırakmayıp "zeyno üzerime yapıştı yeaaa" diye meltem cumbulun ayrılması ile bir de "e be ege güzeli" perdesi açıp sıçan dizi.

Memoli ile zeyno evleneceklerdi öyle de bitecekti. Yapımcılarla oyuncular anlaşamıyor fiyatta dramasını biz çekiyoruz. Kınıyorum.
favori karakterimin, çetin tekindor'un canlandırdığı kral karakteri olan dizi.
1999-2002 yapımlı 90 bölümden oluşan kanal d dizisi. yapılan ilk polisiye dizisidir. tekrarları 2005 yılında kanal d'de, 2006 yılında euro d'de ve 2010 yılında cıne 5'te verilmiştir. başrollerde m.ali alabora, meltem cumbul, betül şahin, süleyman turan, çetin tekindor ve nail kırmızıgül oynamıştır.

aynı zamanda tekrarlarıyla beraber iyi reyting toplayan dizilerimizdendir. komedi, aksiyon, dram ve aşk'ta bu dizide işlenmiştir. özellikle kürşat ve gülsüm ikilisi, kral gibi karakterler dizi'nin omurgasıdır. köylü kızı ve erkan ağa'yı da unutmayalım.

dizi organize suçlar'a yeni atanan komiser yardımcısı memet ali (memoli)'nin organize suçlarda en çok aranan ve her türlü kötü olayda adı ortaya çıkan kral'ı araştırmaya ve onu yakalamaya kararlıdır. memoli iki çocuk sahibi hırslı ve azimli bir polistir. her geçen gün kral'a bir adım daha yaklaşmaktadır. birgün kral memoli'yi öldürmeye karar verir. karısı ve çocuklarıyla piknik yapan memoli'yi hedef alan kral'ın tetikçisi yanlışlıkla memoli'nin oğlunu vurur. memoli'nin oğlu kaldırıldığı hastane'de hayatını kaybeder. bu olaydan sonra karısı memoli'den boşanır. memoli 1 ay kadar görevinden alınır. yıllar sonra kanlısı ve kocası olan, evlendiği ertesi sabah onu terk eden erkan'ı bulmak için dedesi'nin verdiği kartpostalı eline alıp istanbul'a gelen zeynep'i kapısının önünde ağlayarak bulan memoli yeni bir dönemin kapısını aralar. macera, aşk, aksiyon, gerilim ve komedi bizleri bekler.

adını duyupta izlemeyen varsa izlemelidir.
ayrıca takip etmek isteyen olursa instagram.com/yilanhikayesidizi hesabı bu dizinin resim ve repliklerini güncel olarak paylaşmaktadır.
flütle jenerik müziği çalması zevkli olan eski dizi filmi.
özlediğim dizidir. hala aklımda kalan sahneleri bulunmaktadır. (bkz: memoli)
kral diziydi. kürşat'ı memolisi gülsümü ile. meltem cumbul'un en güzel olduğu zamanlardı ayrıca.
memoli sayesinde jöle virali yapmış dizi. en belirgin repliği 'yılaaaaaaaaaaaaaan' dır.
En belirgin repliği ' e be köylü kızı'dır..
isminin hakkını veren dizidir. O ne zulümdü öyle, bitti de kurtulduk. Darısı diğer absürd dizilerin başına.
Ara sıra anmak adına kafama yarım kilo fonex sürüp. Elime aldığım flütümle , galatanın türlü apartmanının içinde flüt çalarak andığım dizidir. 90lara damgasını vurmuş , bir dizi içerisinde eski ünlü kullanmak sanatının ilk öncülerinden olan dizidir.
o gulsum yok mu gulsum, olemesin mezarda dik dursun derdi alt komsumuz rahmetli fatma teyze. ayni seyi kucuk ibo'nun yengesi cemile icin de soylemisti. iki bayan oyuncuyu da daha sonra hicbir dizide gormedim.
tabi o zamanlar mehmet ali alabora nın kıvanç tatlıtuğ olduğu zamanlardı.
Vay be ne zamanlardı ya! O zamanların en iyi dizisiydi sanırım.
-bana sadece iş arkadaşlarım memoli der.
Unutulmaz bir dizidir.
Bir dönem şarkısını tüm arkadaşlarımın flütle çalabildiği ama benim çalamadığım dizi.