bugün

sürdüğü 1 kilo jöle ve geriye doğru taradığı saçlarıyla imajına çok sadık olan, abartılı rollerin sahibi oyuncu.
sadece iş arkadaşlarının memoli dediği kişi.
zeyno nun memolisi
Eve dönüş adlı film için 2 gün aç kalacak oyuncu.
insana tarık akan'ı hatırlatan oyuncu.
ben memoli'yim
gözlerim mavi kızlar hasta
ama rol yapamam o başka
yılanları ben yakalarım
onlara espri yaparım

şeklinde müzikli bir animasyonla dalga geçilen oyuncu.
solcudur. bu da sevilmesi için yeterli ve gerekli sebebdir.
(bkz: köylü kızı)
derya alaboranın yeğenidir.
tarık akan ustanın bayağı bir yandan almışıdır. hatta çakma tarık akan da diyebiliriz.
Yilan hikayesi ile yildizi parlamis nadide insan , birde jöleyi az kullansa... *
müjdat gezen sanat merkezi'nde eğitmen olarak görev yapan oyuncu kişilik.
aynı sanat merkezinde bir tiyatro öğrencisi ile aralarında şöyle bir diyalog geçmiş olduğuna dair rivayetler vardır: *
+hocam ben bu karakter miyim yoksa kendim miyim bilmiyorum kimlik bunalımı geçiriyorum.
-çıkar donunu sahneye işe.
+nee!?
-oyunculuk böyle bir şey çıkar donunu sahneye işe. bunu kendin olarak yapmayacaksın sahnedesin.
ve kız sahneye pantolonunu sıyırarak işer.
gercek ismi mehmet değil memet olan kişi. ben değil nüfus cüzdani oyle diyor.
oyunculuktan önce, 1995-1997 yılları arasında Savaş Ay'ın A takımı programında muhabir olarak çalışmıştır.*
bak'ın üyesidir. 1 mart 2003'te amerika'nın ırak'ı işgali gündemdeyken ankarada düzenlenen ve yetmiş bin kişinin katıldığı savaş karşıtı eylemin düzenleyicilerindendir. o günden beri savaşa hayır diye bas bas bağırdığı için artık medyadan eskisi gibi ilgi görmemektedir. çok kez gözaltına alınsa da inancından vaz geçmemiştir.
bir matematik denklemi ile açıklamak gerekirse; içler dışlar çarpımı falan da yapalım şöyle güzelce... sonuç :
mehmet ali alabora: solcu
mehmet ali alabora: oyuncu ; ise
mihri belli: coca colanın yönetim kurulu başkanı
çetin tekindor: badanacı

gibi bişeyler çıkıyor. * * * *
ebe köylü kızı ebe köylü kızı cümlesi ile akılda kalan ve daha sonta büyük işlere imza atan kişidir.
cep telefonu kullanmayan insan.
cep telefonu olmayan, barışrock'ın en koyu üyelerinden olan oyuncu.
en özenti oyuncu.
özlemle televizyonlarda görmek istediğim oyuncu.en son açıklamasın da tiyatro ile ilgileneceğini söylemişti.
(bkz: memoli)
(bkz: ebe köylü kızı)
eve donus de yuzunu cok iyi kullanmis ve en iyi filminde rol almistir.
türkiye iş bankası reklamındaki oyunculuğuyla takdir toplamıştır. çok başarılı. hiç değilse arka sokaklar'daki ömrünü oyunculuğu vermiş ilker inanoğlu'dan daha hallicedir. ilker bırak bu işi yahu...
hrant dink adına düzenlenen 19 yazısını seslendirme projesi tililili de görev almış şahıs. hrant ın 90. Yıl Yazıları Ruh Halimdir başlıklı yazısını seslendirmiştir.

http://www.bianet.org/bia...ianette-tiklayin-dinleyin
medya kralında harun kolçak tarafından saatli maarif takvimi ilan edilen toplumsal duyarlılıklarına hayran olunası genç kuşak gerçek sanatçı örneklerimizden.. *
güncel Önemli Başlıklar