bugün

bilinçli olarak türkiye'yi sindirme çabalarından biridir.

siz yüksek büyüme elde edemezsiniz , düşük enflasyonda yaşamazsınız diye dayatılmaktadır.
her zaman seçimden önce veya skandal ortaya çıktıktan 1 hafta sonra dillere düşen büyüme ve enflasyondur.
her büyümenin gerçekten büyüme olmadığını bilen bilinçli insandır. bir topu yere ne kadar hızlı atarsanız o da buna karşılık hızlı şekilde karşılık verir. gelişmemiş ülkelerin ekonomik kriz sonrası büyümesi de aynen böyle bir benzetmeyle izah edilebilir. kimse kimseyi kandırmasın arkadaş olayı böyle özetleyin herkes kabul eder. propaganda amaçlı istatistiklerle oynamak şerefli bir davranış olmaz.
%9 büyüme ve %4 enflasyonun getirdiği varsıllığın tabana yayılamaması, istihdam yaratamaması ve yalnızca bir avuç haramzadenin cebine girmesiyle ilgilidir.

not: buradaki rakamlar bugün olanlar değildir. tümüyle farazi bir yorumdur. tüik'in nasıl saçmasapan rakamlar verdiğini hepimiz biliyoruz. bizi kandıramıyorsunuz bari kendinize dürüst olun.*
Yüzde 9 büyüyen kim? neden benzine yüzde 20 zam geldi de maaşıma % 4 zam bile alamadım sorularının sorulması durumu.
290 milyar dolar açığı saymadığınız zaman, ayıp edilen durum. ama sayarsanız her türlü küfürü etmek haklısınız. sonuçta 290 milyar doların söylenişi kolay.

http://www.cnnturk.com/20...yapti/612019.0/index.html

(bkz: tayyip i üzmek allah ı üzmektir) bu durumda, tayyibin borcu allah'ın borcu mu oluyor diye düşünüyor insan.
baskalarininki* buyuyor biz de onu yiyoruz*.
herşeyi geçtim, hala devletin açıkladığı enflasyona inanan insanlar olduğunu görmek şaşırtıyor beni.
Büyüme %4 olarak gerçekleşmisse, Bu pastanın 100 ken 109 olduğunu gösterir. Bu pastaya biz milli gelir deriz. Peki nerede benim 9 liralarım?
Cebime girmeyen büyüme büyüme değildir. insanları kandırmayınız.
Beğenilmemesinin sebebi reel olmamasıdır.

Yanlış anlama olmasın Büyüme enflasyondan arındırılmıştır. Yani büyüme 9 değil 13 olmalıdır. Maaşlarınıza bakın bakalım bu kadar artmış mı?

Maaş zammınız %4 ün altındaysa erimiştir. Yüzde 4 se artmamıştır. 4 le 9 arasındaysa yeteri kadar artmamıştır. 9- 13 arasındaysa Bunada şükür. 13 ün üzerinde arttıysa sabit gelirli değil, patronsunuz. işinizi biliyorsunuz bravo.
(bkz: bana yararı olmayan kilisenin papazını sikeyim)
bu ülke %100 ün üzerinde enflasyon gördü buna da şükür.

ayrıca enflasyonun çok kötü bir şey olduğunu düşünenler için;
(bkz: philips eğrisi)
(bkz: deflasyon) (bkz: stagflasyon)
vahşi bir büyümedir,zaten parası olan para kazanır,e hal böyleyken ankara'da dayıları olanlar, cebinde hortumu olanlar,iktidar yalakalığından pay alanlar seslerini çıkarmazlar.
enflasyonun gerçekte yüzde 4 olmamasından kaynaklanır, bi pazara çıkın sokağı gezinde görün enflasyon yüzde 4 mü? yüzde 40 mı?
onca küçülmenin içerisinde gösterilen komik büyüme rakamlarıdır.
yüzde 60 enflasyona alışmış bünye kaldıramadı tabi bu durumu. hata verdi bünye. e bi de tabi bunu laik olmayan, postal yalamayan biri yaptı ya en çok bu zorlarına gitti onların.
Geçen sene referandumdan önce kırsal mazot 2.50 civarındaydı . şu anda 3.55 . evet enflasyon 4 % olduğuna inanınız.
son 10 yılda petrolun varil başına fiyatının ortalama 6 kat artmasına rağmen akaryakıttaki artışın yaklaşık 3 kat arttığını göremeyenlerle eşdeğer insan tipidir.
Son On yılda petrol varil fiyatı ile pompa fiyatı arasında direkt ilişki kurmanın en azından cahil saçması olduğunu görenlerin bir diğer saptamasıdır. Kaldı ki doğrudurda; ekonomik mucize gibi gösterilmesi sonderece yalnıştır. Aldığı parayla sürekli artan borç bir tarafta , diğer tarafta borçla yapılan büyüme, ve kazma sapı lüks fitili temmuz da kömür ocak ayında klima fiyatlarının girdiği tüfe endeksi hesabı .

Ayrıca ; on yıl önce varil fiyatı ile 2008 fiyatı nerdeyse aynı 2008 2009 da neden 2001 deki fiyatla benzin alamadığımızı da o moronları kıskandıran zekasıyla akepelilerin açıklamasını da isterdim.

Bir son ek daha " laik sensin postalda sana girsin " . (bkz: uysa da kodum uymasa da kodum) imza : Adanalı Arwadi
ithalata dayalı ekonomi politikasının türkiye'de ki tipik örneği birde % 127 artan cari açığımız var ki akıllara zarar.bu zamana kadar doğrudan yabancı yatırımcı tarafından finanse ediliyordu bundan sonra bakalım ne olacak ustalık dönemlerinde.
yüksek olduğu zaman küfretmek düşük olduğunda inkar etmektir.
hayallerdeki türkiye verilerini gerçek türkiyeye uyarlanmasından dolayı her aklı selim insanın doğal refleksidir.
yoksulların, "çok beğendik, bir kepçe daha alabilir miyiz" şeklinde tiye aldığı beğenmeme şeklidir.
http://www.turkishny.com/economy-news/7-economy-news/52125-oecdnin-bir-bakta-toplum-raporu

linkte oecd'nin bir bakışta toplum adıyla yayınlanan raporunda türkiye ekonomi istatistiği var. yüzde 9 büyüme oranı, yüzde 4 enflasyondan bahsediyoruz da ekonominin sadece bunlardan ibaret olmadığını görmek lazım. başlıktaki verileri bu istatistikle yoğurursak sadece türkiye'nin daha kapitalist bir noktaya vardığını görüyoruz. daha fazlasını değil. yoksulluk oranını, işsizlik oranını, milli gelirin adaletsiz dağılımını gözardı etmek yandaş medya dolduruşuna gelmektir arkadaşlar.
tuik'in rakamlarını uluslararası kurumların referans aldığını bilinmediğini gösteren durumdur.
akp'nin söz geçiremediği alanlardan birisi.