bugün

mükemmel bir hazdır. siz hiç çok yüksekten boşluğa düştünüz mü bilmiyorum ama ben düştüm. çocukken ağaca tırmanmıştım. ağaç o kadar yüksekti ki tepesine kadar çıktım. güneşli bir akdeniz yazıydı. kuru sıcak, sessiz bir köy. sonra o dal kırıldı ve ben allahtan ağacın dallarına çarpa çarpa aşağı düşeceğime geriye doğru düşerek boşlukta süzülmeye başladım. o an aldığım hazzı finlandiyalı eski sevgilimle sevişirken bile alamadım. bu hazzı aldıktan sonra da kendimi bir defa da apartmanın tepesinden aşağı atmıştım. mükemmel bir zevkti.

liseliler evde denemeyin.
mazoşistin hazzıdır. ha uçmayı öğrendiği gibi konmayı da öğrenmişse o halde diyecek yok.
düşüş sonunda çekilen acı yüzünden uzun sürmeyen hazdır.
''bu zevkle hala yaşam sürüyorsa, birazdan sapphiredan atlamaya gidiyorum'' zihniyeti doğuracak söylem.
mecazi anlamda yüksekten düştüğünde aynı hazzı vermeyen durum.bırakın hazzı, ağzınız burnunuz yamulur.
dostum, sen hiç tam zevkine varmışken birden yere düştün mü he?
yanlıştır. tek verdiği korkudur.
eğer benim gibi kafa üstü asfalta düştüyseniz ve yaklaşık 1 dakika kadar gözlerinizin açık olduğunu bildiğiniz halde etraf karanlıksa hiçte haz veren bişey değildir.insan bir an öldüm galiba diyo ve üç buçuk atmaya başlıyo.
eğer çok yüksekten düşüyorsanız ve ayaklarınıza bağlı herhangi bir ip veya aşşağıda sizi deniz, branda gibi şeyler beklemiyorsa arkadaşlarınızla paylaşamayacağınız hazdır.
yerini kırık çıkık ağrısına bırakacak hazdır.
düşüşün yer teması ile sonuçlandığında hızla sona erecek olan hazdır.
(bkz: bungee jumping)
yaşanan his maalesef haz değildir. bu tuhaf durum tıpta katılaşma olarak adlandırılır * . vücudun beyinden bağımsız olarak düşüşü farketmesi ve kendini daarbeye hazırlamasıdır.
yüksekliğin zihnimizde canlandırdığı olguya göre değişen hazdır.

kaf dağından düşersek, bu hazzı hissederiz. ancak ağrı dağı bizde aynı etkiyi yaratmayacaktır. zira düşerken, zemine varış yapamadan; basınçtan gideriz. öldük lan biz.

- bir iki üç diye saycam hacı, üç dediğimde atlıcaz
+ tamam kanka
- bir ikiiiiiiiiii, üüüüüçççççç
+ atlasana lan?
- ulan dürzü sen de atlamadın?
+ olm ben seni denedim.
- ben de seni denedim.
+ tamam o zaman şimdi bi daha sayıcam
- hadi
+ biiiiiiirrr, ikiiiiiiiii, üüüçç
- lan atlasana!
+ büyük orospu çocuğusun mümtaz, yapacağın sayımı sikeyim; ben gidiyorum
- laaann
- laaaaannn
+ öbür dünyada amına koyacaaam ulaaaaaaaann gööööööööööööööööööööööööööööööööööttt
- herif gitti lan.
içinden, sanki bişeylerin şaha kalktığı durum.
süperdir şöyle ki rüyanıza rüya gördüğünüzü anlayıp koşa koşa balkondan atlıyorsanız .
çok yüksektir. geçen yine arkadaşlarla üçüncü kattan atlıyoruz...
(bkz: yapma çocuğum yapma evladım)

Haz değildir o haz olsa duramazsın. Evet.
(bkz: paraşüt kulesi)
rüyalarda eğlenceli olmasına rağmen gerçekte çok çekici gelmeyen hede. mesela benim yatagim yaklasik 50 cm yükseklikte ama ordan düşünce haz almıyor aksine uykum bölündüğü icin sinirleniyorum.
Harbiden rüyada düşmek çok güzel ya. Uyanıyorsun ve yeniden dünyaya gelmiş gibi oluyorsun.