bugün

yaramaz bir cocuga karsi sabrinin son demlerini yasayan eriskin sozudur.
bir annenin hayırsız evladına yakarışı.
- Yapma çocuğum, yapma evladım...!
- çaaaat ! Ne vuruyosun anne ya...
- Yapma dedim evladım, laftan anla biraz..

Şeklindeki diyalogaların başlangıç cümlesidir.
gecenin bilmem kaçında insanı çileden çıkaracak muzurluklar yapan kedinize denilebilecek* cümle. muhtemelen son çare terlik fırlatmaktır.
yaramazlık yapılmakta ısrar ediliyorsa "yapma dedim di mi!" cümlesinden sonra kafaya terlik inmesi olasıdır.
saplaği sümsüğe indirdiniz vakit sonlanacak eylemler silsilesinin sizde olusturdugu tepkinin efendice disa vurmus hali olan bir diş tehtid aromali söz öbeği.
yaramaz çocuk tarafından anlasılmaz bir şekilde "he kocum aslanım devam et böyle s.k anasını ortalıgın" seklinde algılanan dayak öncesi uyarı cümlesi.
cinnet gecirme evresinin son soz obegi.
hemen ardından ebeveynin kalitesine,gelişmişlik düzeyine göre küfür,dayak ya da diş gıcırtıları gelen söz öbeği.
gebertmeye az kala söylenecek cümle.
güdümlü anne terliğine 5 kala sarfedilen ikaz.
misafirliğe gitmeden önce annelerimizin sıraladığı cümleler grubunun bir parçası.
gidilen yerde yaramazlık yapılması sonucu annenin gözlerinden anlaşılan cümlecik.
eğer anlamazsan ardından gizlice, sağlam bir çimdik yiyeceğinin garantisi.
eğer çimdik yerseniz, bu çimdik üzerine ağlayamazsınız, ağlarsanız dayak yiyeceğiniz kesindir çünkü.
sonuç eve geldiğinizde mosmor bir bacak...
yapma volkan'in bir degisik versiyonudur.
-cocum yapma !
-can yapmasana cocum...
-yapma cocum yapma evladım...
-bismillahirrahmanirrahimmmmm
'tabikide yapacak, ben de bazen unutuyorum karşımdakinin çocuk olduğunu, çocukken bende yapmışımdır, tüh çok mu üstüne gittim acaba, hay allah o kadar da abartmamalıydım, ama o da çok şımardı canım, rezil olduk misafirlere, iyi de kötü bişey değildi ki yaptığı, koşmak, zıplamak istiyor çocuk, içinden geliyor demek, ama aşağıdaki komşuda sabah beni buluyor, yok yok iyi yapmışım, ama yapmasam daha iyiydi'...gibi cümleleri yastığa kafayı koyduktan sonra içinizden tekrar edip sonra kalkıp çocuğunuzun odasına gidip, yanına yatarak, çoktan rüyalar alemine dalmış çocuğunuzdan fısır fısır özür dilemektir.Baba da yokluğunuzu farkedip kalkıp odaya gelirse, hah iyiki geldin denilip hüngür fışkırık ağlamaya başlanmalı, tüm gece mahvedilmelidir.
bir edebiyat hocamızın favori cümlesiydi..
sınıf üzerinde pek bi etkisi olmazdı ama o hiç bıkmadan söylerdi..
genelde dişler sıkılarak söylenir. sabrın taştığını ve her an arkasından bir şaplağın gelebileceğini gösterir.

kaç ordan kaç. ulan kaç.
hypnogaja sabahın köründe uyanmıştır. karnı guruldanmaktadır. annesinin cep telefonunu habire çaldırarak uyandırmayı amaçlamıştır. 5 çağrıdan sonra anneden gelen mesaj şudur:
'yapma çocuğum, yapma evladım, sabrımı taşırma!!!'
hypnogaja bunun üzerine uykuya devam etmek zorunda kalmıştır.
komsumun oğlu ve babamın oğlu* arasında geçen diyalog:

+ yapma evladım yapma cocuğum.oynama su bilgisayarla.

- ya bananeeeee...

+ oğlum yapma lan...

- ya bananeeeeee

+ yapma lan yapma orospu çocuğu yapma.

- anneeeee... keyfkesh abi bana orospu çocuğu dedi.
gelecek sumsuktan önceki son cümledir.
Cinlerinizi civirdetme yolunda emin adımlarla ilerleyen misafir çocuklarına itinayla söylenen söz öbeğidir.
yapma toynağını siktimin bebesi diye devam eder.
ver o tabancayı elinden.
daha çok gençsin.
okulun üst yönetim kadrosundan en alt kadrosuna kadar yetişkin sözüdür. genel olarak devlet malı bu diye devam edecek nutuğun başlangıç sözüdür.
en sonunda yap amk diye biten bu söylemlerdir.