bugün

internetten alışveriş yaparken, seçeneklerden seçilmemesi gereken kargo firması. bu adamlar asla eve gelmezler. siz parasını ödemiş olsanız dahi, sizi evde bulamadık derler. bu planlıdır. sakın bir aksilik ya da yanlışlık olduğunu düşünmeyin.
burada yazılan tüm entry'leri okud... şaka lan şaka şöyle bir göz gezdirdim 3-5 tanesine de genellikle yazarlar memnuniyetsizliklerini dile getirmişler. yalnız allah nazardan saklasın bugüne kadar sürekli bu firmayı tercih ediyorum ve yıllardır hiç bir kargoda sorun yaşamadım. bilakis evimin çok yakınlarında mng, aras, sürat... gibi firmalar olmasına rağmen ebesinin nikahı kadar yol gidip gönderilerimi yk'nun sefkatli kollarına emanet ediyorum. dediğim gibi çalışanlarının yaklaşımından ve hizmet kalitesinden gayet de memnunum. tanıma gelecek olursak; güvenilir ve tercih edilesi bir şirkettir benim için.
zaman yetişmedi deyip kargoyu şube de bekleten ve dağıtıma çıkarmayan kargo şirketi.biz getirdik alması sizden.
$ubede bekletme olayları yeni türemi$tir.
tarabya şubesi 5 gün herhangi bi bildirim yapma gereği duymadan her gün araçta kargonuzu gezdirir şubeye geri götürür teslim etmez. şube telefonlara bakmaz. ama ne hikmetse internet sitesi ve sikayetvar.com üzerinden şikayet ettiğinizde her biri ayrı tutuşur.
şirket kötüdür.

şu sebeple: yerel bazda kontrol sağlamadığı için. gittiğim her yerde sıkıntı yaşamışımdır bu kargo şirketi ile. sadece bu son geldiğim yerde sıkıntı yok. o da kurye beni tanıdığı için sanırım. arıyor nerdesin diyor şu saatte gel diyorum geliyor. başka türlü daha önce kaç kere genel merkeze şikayet etmişliğim özür diletmişliğim vardır.

yerel bazda iş verdikleri adama bir şey demem. sen kendi çalışanını serbest bırakırsan olan sana olur. kötü şirketsin yani.
evime 200 metre (evet tam 200 metre hemde düz yol) uzakta olmasına rağmen bu sabah şubeye gelen kargoyu eve getiremediler. ilginç bir firma.
istanbul-ankara arası kargoyu 3.günde de getirmemiş olan kargo şirketi.

yanlış anlaşılmasın eve teslimden bahsetmiyorum, kargo hala istanbul'da, arayınca araç kaza yapmış ne hikmetse, 3 gündür hergün kaza olmalı.
(bkz: yalanınızı sikiyim)

edit : 4-5 gün sonra eve teslim edildi, evvet kapıma kadar geldi yurtiçi kargo şaşırtıcı!
ne yaparsa yapsın, asla aras kargo kadar kötü bir şirket olamaz.
iki kere kullanmama rağmen pişman etmeyen bir kargo şirketi.
kargodan bunca zamandır para kazanmalarına rağmen doğru dürüst hizmet veremiyorlar. şubelerine ne zaman telefon açsam telefona cevap veren olmaz. şubelerine gidersin, işlem yapan 1 kişi vardır ve sıra size gelene kadar saatler geçer. ya kardeşim; bu işten para kazanıyorsunuz. eleman alsanıza..! adam gibi hizmet verin.! bütün gün evde kargo beklemekten iflahım sikildi. işimi gücümü bıraktım kargo bekliyorum...
hiçbir şekilde istanbuldan izmirin merkezine 1 günde teslimat yapamayan dandik ambar şirketi. 1 kere değil 10 keredir internet alışverişlerimin hepsi kargoya verildikten 2 gün sonra teslim ediliyor. Ancak ben şubeyi veya müşteri hizmetlerini arayıp hırlarsam araya sıkıştırıp getiriyorlar. Yoksa internetten gönderi takibine baktığımda sabah 10 da şubeye gelen kargoyu ertesi sabah dağıtıma çıkartıyor. Yani kargo tam 1 gün boyunca alıcı şubede ölü gibi yatıyor. Tercih etmeyin diyeceğim ama bu dandik ve yetersiz hizmetlerinden ötürü muhtemelen ölü fiyat çektikleri için bütün alışveriş siteleri bu adamlarla çalışıyor. Yani başka şansınız yok.
Türkiye nin en rezil kargo şirketidir. Böyle şirketin allah belasını versin efenim. 6 aydır Kocaeli/Derince şubesinin bokluklarıyla kargolarım piç oluyor. Sadece derince değil yahya kaptan şubesi de aynı. Kargom evime 10dk lık mesafede bulunan şubeden 4 güne anca geliyor. Arıyoruz açmıyorlar. gidip şubedeyken arıyorum görüyorum duyuyorum telefon çalıyor ama sallayan yok. kimse ilgilenmiyor. Gidiyorum kargomu kendim alayım bari diyorum, dağıtımda diyorlar.E sokayım böyle işe içinde bozulacak eşyam var diyorum dağıtımda efendim akşama kadar ulaşır diyor ancak ulaşmıyor. Tek sorun bu değil . En önemlisi şube çalışanları müşterilere it gibi davranıyor. Genç yaşlı ayırt etmeden tersleyip duruyor. Kargom ulaşmadı diyosun "gelir" diyo. 4 gün oldu diyorum " napiyim gelir bekle, eleman yok kaç kişiyle uğraşıyoruz" gibi cevaplar alıyoruz. şikayet edeceğimi söylediğimde ise "git nereye şikayet edersen et bizim de işimize gelir" diye küstah küstah konuşuyor. Sabrımız taşıyor Kadın madın dinlemeyip bağırınca polisi arıyor. Üstelik genel müdürlüklerindeki elemanlarda tüm bu olanlar yaşanrken oradalar.arka oda da saklanıp bu kadınları öne sürüyolar. Genel merkezi arayıp defalarca şikayet ettik . sadece şikayet kaydını alıyorlar hiçbir gelişme yok. aylar geçiyo hala aynı.Ben böyle ciddiyetsiz böyle rezil bir firma görmedim. Utanmıyor adamlar. Karşı taraf anlaşmalı olmasa zaten hiç bulaşmıycam bu hıyarlara . Bundan sonra yurtiçi ile ne kargo yollarım ne yollatır ne de alırım. Size tavsiyem Yurtiçi kargo dan uzak durun.
Getireceği kargoyu götünden sikeyim. Amına koyim kaplumbağa ile yollasa gelmişti şimdiye. Bu kargoyu kullanmayın olm adamı kanser eder amk.
beni sinirden sinire sokan firma. neymiş efendim gelmişler evde yokmuşuz. hay yalanınıza. bu hafta tam 3 tane kargom geldi bu firmadan. 2 tanesi sorunsuz geldi. illa bi dandiklik yapacaklar.
o kargo yarın evime gelecek haberiniz olsun. yıkarım valla orayı.

edit: bugün kargom geldi.
aşırı kısıtlı zamanımda yaklaşık 5-6 dakika bir telefon görüşmesi yaptığı için beni bekletip, içinde özel eşyaların da bulunduğu kutu içinde bir porselen hediyeyi hayvan gibi sorup sormadan kutumu yırtarak açıp sonrasında ise bu böyle gitmez yürü git bunu sar öyle gel diye beni tersleyerek söyleyen götüm gibi olan firmadır. hemen çıkıp 2 dükkan yanındaki mng kargoya girdim 5 lira daha verdim adamlar hem sardı, hem insan gibi muamele yaptı, hem de sorunsuz ulaştırdı, sergiledikleri tavırlar takdire şayandı.
dağıtım yapan elemanlarıyla ne kadar iyi anlaşıyorsak, şube elemanlarıyla o kadar kavga ettiğim firma.
korgo beklediğim zaman istisnasız 444 numarasıyla aramızda şu konuşma gecmektedir.

-merhabalar bursa gökkuşagı şubesinde bir kargom var bilmem kaç gündür gelmedi gezip duruyor şube telefonlarada bakmıyor yardımcı olur musunuz?

+ hemen efendim sipariş takip kodunuzu alabilir miyim?

- al bakalım 123456789

+biraz bekleticem sizi invisiblehand bey ben şubeye ulaşmaya çalışayım.

(bu arada 6 7 dk telefonfda bekliyorum.)

-efendim ben de şubeye ulaşamıyorum şu anda, bir şikayet kaydı oluşturalım sıkıntınızı bu şekilde bildirmiş olalım size bu konuda geri dönelim vs vs vs.

+oluştur bakalım bi işe yaramayacak ama yinede. e ne zaman gelecek peki benim kargom peki.

-şubeye ulaşmaya çalışcaz ve en hızlı şekilde size ulaşması için gerekli talimatları vercez.

sonuçta ne oluyor peki 2 -3 gün evde gözlerin yollarda bekliyorsun sonrasında kutuyu verdikleri ve kaçar gibi gitmeleri bir oluyor elemanların. bir hafta sonrada bir telefon geliyor genel merkezden efendim şikayet kaydınız sonucunda şubeye gerekli ihtar çekildi ve ceza verildi diye.

benim üzüldüğüm konu ise gerçekten yardımcı olmaya çalıştıklarını hissettiğim bazı müşteri hizmetleri elemanlarına patlamak. bir şekilde tepki göstermem gerekiyor. malesef bu kargo şirketiyle çalışan internet magazalarının bu şirketi bırakmaması sonucu ihale garip MH elemanlarına kalıyor.
o gökkuşağı şubesini allah nası biliyosa öyle yapsın dediğim kurum. gelen kargo en az iki gün yatıyor o şubede.
bütün kargolar yakınımda olduğu için midir,* yoksa buradakiler iyi çalıştığı için midir, hiçbir şirketle sorun yaşamadım. biraz şanslıyım galiba.
istediğiniz kadar şanslı olun, sizi affetmeden ziken firma için:
(bkz: ptt kargo)
yurtiçi kargo artık kargomu ücretsiz+hediye ile getirseler bile seçmem, bu kadar rezil bir kargo görmedim, devamlı olarak internetten kitap-ev eşyası alan birisi olarak böyle bir saçma şirkete katlanamıyorum. kullandığım en iyi kargo şirketi bana göre mgn>aras>sürat kargodur, yurtiçini koymuyorum bile o kadar reziller.

şikayetleri okursanız sanki hepsi aynı ağızdan çıkmış sanarsınız , o kadar ilgisizler https://www.sikayetvar.com/yurtici-kargo
ilk defa kargom elime ulaşmadan geri döndü, sebebi ise beni bulamamış olmarındanmış, sakin insanı bile çileden çıkartıyorlar, 5 kargo firmasının başarı oranları ortada, https://www.sikayetvar.com/firma/endex/ozel_41/
Enteresan bir kargo şirketidir. Adıma " şubeden alacağım" diye gelen kargoyu beni aramadan geri iade ettiler. *
Seyahat firması olarak metro neyse kargo işinde bu amklarım odur işte.
hangi amaçla kargomu dağıtıma çıkarmadığını anlamadığım şirket,
2 gündür evden çıkmadım geldik bulamadık derlerse şaşırmam.