bugün

istanbul üniversitesi rektörlüğü için yapılan ön seçimlerde ikinci olan profesör. abdullah gül e sunulacak olan listede ismi yeralacaktır ve fazla kahin olmaya gerek yok, recep tayyip erdoğan ın aile doktoru olması hasebi ile istanbul üniversitesi nin yeni rektörü kendisi olacaktır.
istanbul üniversitesi'nin yeni rektörüdür...
an itibariyle i.ü'ne rektör olarak atanmıştır. ayrıca rte'nin aile hekimidir.

asıl önemli nokta ise; neden üniversitelerde oylama yapıldığıdır. zira hiçbir önemi yok imiş bunu gördüm ben. önemli değil kaç oy aldığınız.

bu kadar salak saçma bir yasa kanun eylem olur mu yahu.
istanbul üniversitesi'ni akp'nin çiftliği yapsın diye, demokrat cumhurbaşkanı gül tarafından, ikinci seçilmesine rağmen rektörlüğe atanmıştır. aynısını sezer yaptığında, jakoben laikçi falan oluyordu değil mi?
ülkedeki adam kayırmalara örnek olabilecek kişidir.
artık istanbul üniversitesi'nin eskisi gibi olamayacağı, zaten çivisi çıkmış üniversitenin tamamen trajikomik bir hale geleceğinin en büyük işaretlerinden birisi. beş yıldır gözlemlediğim öğrencilerin mualif profiline dayanarak söylüyorum. ortalık çok karışacak, çok...
abdullah gül'ün seçimi olduğu için demokratik ve doğrudur. ahmet necdet sezer yapmış olsa yanlış ve diktatörce olurdu. eminim abdullah gül yunus söylet'i harika bir rektör olacağı için seçmiştir. yoksa rte nin aile doktoru olması tamamen tesadüftür.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
atandığı için adamı ilk üçe sokan üniversite yönetimine değil, bu ilk üçten seçim yapan cumhurbaşkanına kızılan zat.

madem ilk üçe neden sokarlar bu adamı? baştan uzak tutun? sanki cumhurbaşkanı kalkıp onbeşinci adayı seçiyor.
adam mı çekiyonuz?!
istanbul üniveristesinin yök'e gönderdiği listeden, yök tarafından ilk sırada cumhurbaşkanına arz edilmiş ve istanbul üniversitesi rektörü olarak atanmıştır.
--spoiler--
Bu şerefli hizmeti üstlendiğim takdirde;

Akademik özgürlüğün ve hukukun her şeyin üstünde tutulacağına,
Büyük hedeflerin gözetileceğine, basit ve anlamsız şeylerle oyalanılmayacağına,
Farklılıkların çatışma yerine bir zenginlik kaynağı olarak değerlendirileceğine,
Görevlendirmelerde birimlerin istek ve eğilimlerinin öncelikle dikkate alınacağına,
Rektöre kolay ulaşılacağına,
Sorunların yerinde çözüleceğine,
Yetkilerin tek elde toplanmayacağına,
Kadroların adaletle verileceğine,
Tüm işlemlerin şeffaf hale getirileceğine,
istanbul Üniversitesi mensubu olma gururunun yeniden yeşertileceğine
söz veriyorum.
--spoiler--

kendi sitesinde bu şekilde planlar yayımlayan istanbul üniversitesi'nin yeni rektörü. yazıda bu şerefli hizmet denilen; rektörlük oluyor. bakıldığında; çok açıklayıcı, çözüme yönelik kesin ifadeler kullanılmamış. yüzeysel cümleler; sadece insanları kandırmaya yönelik yuvarlak söylemlerden ibaret.

ayrıca; seçimlere yönelik istanbul üniversitesi öğrencileri; seçimlerde söz hakkına sahip olmak ve daha demokratik bir seçimin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaptılar ancak nafile. yine herkes bildiğini okudu. sonuç olarak; zaman gösterecek yeni rektörün yukarıda saymış olduğu yuvarlatılmış ifadeleri detaylarıyla uygulayıp uygulamayacağı.
mesut parlak'tan herhangi bir farkı bulunmayan azılı faşist. rektörlüğünün ilk gününde okul bahçesi reklam panolarıyla donatılmıştır, Filistin ve Hrant Dink fotoğraflarından oluşan sergiye güvenlikler saldırıda bulunmuştur.
gun itibariyle abdullah gul tarafindan Ayşe Soysal ile birlikte yök uyeligine atanan akademisyendir.
hali hazırda istanbul üniversitesi rektörüdür. ve bugün itibariyle galatasaraya üye olarak beratını almış zattır.
okulunda gerçekleşen baltalı saldırıyı bahar aylarının hareketliliğine bağlayan rektörümsü.
twitter kafası mükemmel olan rektör.
Twitterı hunharca kullanan rektör, rektörümüz. Malum soğuklar falan da bastırınca öğrencileri tarafından hatırlanır oluyor yılın bu dönemlerinde. Biraz gülmek isteyen sevgili yazarlara tivitleri tavsiye edilir efendim.
ak yalaka rektörümüz az evel istifa ettiğini açıkladı, muhtemelen ak partiden aday olacak olan dört göz görünce kusasım gelen yaratık.

not: ehe güzel tanım oldu bence.
istifasına sevinsem mi üzülsem mi bilemediğim iü rektörü. Şimdi Twitter sizden mahrum mu kalacak hocam?
Edit: iü eski rektörü. Malum alışkanlıklar efendim.