bugün

yumurta kırdırmayı sevendir, üşengeçtir, nazlıdır. kişinin yaşamına bakılırsa parazit bit hayat geçirdiği söylenebilir.
karincayi bile incitmez ayni zamanda. humanist, animalist ve otumalisttir.
kırılmasın diye yumurta bile kırmayan insandır, alnından öpülesidir.
kendidir o kendi.
kendisi nuray'dır aslında.
aç kalır. olur mu lan öyle. insan bi menemen yapar, kırar iki tane yumurta. oh mis.
bu bilgiler ile üzerinden;

-yemek yapmayı bilmiyor,
-babadan gelen bir miras var,
-tembellik ötesi,
-hayata karıncayı bile incitmemiş ,

manaları çıkarılabilir insandır.
kırıyorumda, güzel olmuyor diyen insandır.
bazı sözlük yazarları olabilir.
yemek yapma konusunda tamamen cahil insan.
kafasını kırsın denecek insan .
o benim. evet kıramıyorum ama güzel yumurta pişiriyorum. kıramıyorum abi, çatlıyo yumurta açılmıyo parmaklar sucuk gibi tutamıyorum çatlağından ayıramıyorum ikiye, kaç çatlak yumurta attım çöpe daha pişirmeden bilemezsiniz.

Amma birisi kırıp verince güzel yapıyom ben yumurtayı hacı, şerefsizim yapıyom yani.
Yumurtayı kafasında kırmak.
(bkz: Çocuklar duymasın)
(bkz: Havuç)
Çağrışımını getiren sıfatımsıdır.Yumurtayı soğan sanmıştır kendisi ki o derece bi basınç gösterisi yapmıştır yumurtalar üzerinde.
yumurtanın kırılmasından ziyade yumurtanın kırıldıktan sonra düştüğü yer daha önemli kanımca.

halının üzerine kırılıyosa fena.
üniversitede nasıl yaşayacağı belli olmayan insan tipidir.sadece yumurta da yetmez makarna falan da lazımdır.bu tip annesinin yanında okumalıdır.
her market alışverişi esnasında yumurtaların üçte birini kıran kocanın, yumurta kırmayan kocam olsa keşke diyen karısının hayallerindeki insandır.
üşengeçtir. birinin karnının acıkmasını bekler, bekler ki yapılsın önüne gelsin, buyur gel sende ye densin. çok bekler. tek kaldığında cebinde de 5 kuruş parası yoksa ve aynı zamanda öğrenciyse evde sessizce ölmesi muhtemeldir.
evdeki en gereksiz insandır. yaşadığı evi haketmiyordur. mutfak kelimesini ağzına almaması gerektiğine inandığım yaratıktır. (bkz: yeter vurmayın öldü)