bugün

(bkz: casio saat)
yeni alınan casio saatiyle içi içine sığmayan çocuktur.
seri katil olma potansiyeli yüksek çocuktur.
en büyük zevklerinden biri saliseyi 99 da yakalamaktır.

(bkz: casio)
gece gece macera arayan çocuktur.
bu çocukta ışıklı ayakkabının heyecanı da olacaktır. ama bir bayram sonra.
sırf bunun için ışıklı kol saati alan çocuktur. datlılar datlısı ağzı yenir onun. [bir zamanlar çocuktum]
tüm gece saatin kronometresiyle oynayıp bip sesleri ile sabahlayacak olan çocuktur.

edit: imla.
bunlar iyi çocuklardır. Kendilerine bir cep telefonu alınana kadar aynı gazla saate bakmaya devam ederler.
banyoya girmeden önce aman su kaçmasın saatime diye pazar günü sabahtan çıkaran çocuktur. küçük ve mutlu bir dünyadır yorganın altı. candır.
(bkz: ilk telefonu iPhone olan çocuk)tan daha mutlu olacaktır her zaman.
karanlıkta yere basarken ayakkabısının ışığına bakan çocuk gibidir. özledim lan..
yıllar sonra yorganın altında telefon ile mesajlaşacak çocuğun, o yıllara hazırlık yapan halidir.
daha sonra yorganı üzerinden atıp bilgisayara doğru giden gencin ufaklığıdır.
çocuktur efendim. çocukluğuna yaşayan bir çocuktur. ilk telefonu ayfon olan bir çocuk değildir evet. genelde de saatinin adı casio olur bu çocuğun. o saat ışığı bozulana kadar saattir. saate bakmak için zaten almamışlardır ona o saati. ışığı için kabul etmiştir o hediyeyi. çocuktur. şimdiki çocuklar gibi olmayan, hiçbir işi olmamasına rağmen günün alakasız saatlerine de alarm koyan bir çocuk. alarm bitene kadar dinler. hele ki kronometresi de varsa saatin, değmeyin bu çocuğun keyfine.
cocuk degildir o, benimdir. hala bakiyorum amk. valla.
Saat 12 de kül kedisine dönüşecektir. onu bekliyordur.
Babam hep kızardı pilini bitiricem diye, korkumdan yaninda pek yakamazdim.
Hep o yatağın icinde dakika basi yakar saati kontrol ederdim.
Duygulandirdiniz bak o günleri hatirlatip.
Bir an yerinde olmayı diledim. Hüzünlendim sabah sabah.
hatırlayınca insanı hüzünlendiren çocuktur. biraz zamanlar arasına dahil olduğum sevimli güruh.
bende bakıyorum hala.
fosforlu olanının ışıldamasına bakan çocuk değildir.

Anadolu lisesini kazandığı için 12 yaşında seiko 5 automatic saat hediye edilen çocuk için geceler, karanlıkta ışıldayan saatinin kadranına bakarak uyuyakalmak ile başlar.
Fosforlu saatini güneşe tutup yorganın altında bakan çocuk gibidir.

küçük mutluluklardan büyük dünyalar kuran çocuktur.
Bir de ders sırasında kolsaatini güneşe tutup tavandan yansıtır.
muhtemelen caiso marka bir saate sahip çocuktur. o çocuk benim işte.