bugün

şöyle bir bakılıp iki adım sonra yerlere atılacağından çevre kirliliğine neden olacak eylemdir.
broşürü verdikten sonra, "of hatunun eline verdim olum" diyerek kendini tatmin etmesi muhtemeldir.
üniversite öğrencilerin para kaynağıdır.
genelde hiç bakılmadan çöpe atılan broşürlerdir.
mecidiyeköy'de abartılan olay. her 10 adımda bir el ilanı dağıtan veya anket yapan insan çıkar karşınıza. bazen iyi niyetle geri çevirmek zor gelir bu yüzden.
çevre kirliliğidir. kağıt israfıdır. orman katliamıdır. almayın, aldırmayın!
genellikle kalabalık meydanlarda yapılır. dağıtanların sadece işlerini yaptıkları unutulmamalı, saçma sapan triplere girilmemelidir. almadan geçmek anlaşılabilir ama öyle bakışlar atmak, intikam almak gereksizdir, çocukcadır. insanlar babasının hayrına dağıtmıyor, para kazanmaya çalışıyor.
yaz boyunca revaşta olan el ilanı lazer epilasyondur hiç abartısız bir sokakta elinize farklı merkezlere ait 10 ilan tutuştururlar. insan bir süre sonra kompleks yapmaya başlıyor uzaktan çok mu kıllı gözüküyorum diye. yani sadece çevre kirliğine neden olmamakta insan psikolojisini de bozmaktadır bu mel'un dağıtıcılar.
bedava mı yoksa parayla mı verildiğini anlayamadığım, aynı zamanda atatürk kartpostalı uzatanların da bedava verdiğini düşünmüş ve parayla sattıklarını görünce üzülmüş birisi olarak "para isterlerse geri vermek ayıp olur" düşüncesiyle hiç karışmadığım hadisedir.
beni ayar eden hadisedir. broşürü alırım, okumadan buruşturur en yakındaki çöpe atarım ve tepkimi göstermeye çalışırım. ayrı bi karizması oluyor lan.
"alsam mı almasam mı, öğrenci adamdır ayıp olmasın, elinde kalmasın, hah ileride çöp varmış alayım o zaman." şeklinde kimi zaman insanı geren durumdur.
yolda dursa mı gitse mi bilemez insan anlık bir afallama yaşatır. eğer daha önceden kişi aynı işi yaptıysa biraz daha ılımlı davranır ilanı verene. ama yapmadıysa suratsız bir bakış da atması mümkündür. herkes hoşlanmıyor tabi yol ortasında durdurulup eline kağıt tutuşturulmasından. ama dağıtan adam da bundan para kazanıyor değil mi?
kötü kötü bakınca gerçekleşmeyen eylemdir.
kızılay' da çok sık karşılaşılan durumdur.
falcılar da cabası.
tam yolda hızlı adımlarla yürüyorunuzdur hobbbaaaa önünüze bir adam/kadın çıkması ile bir adım geri sıçrayıp, bişey olmadığını gördünüğünüzde tekrar bir adım ileri gelmeniz ile, bir ileri bir geri halk oyunlarını tekrarlamanıza vesile olan ve insanlardan utanmanıza sebebiyet veren mahlukatlardır.
anında yırtıp atma isteği uyandırır.
benim de bir zamanlar dağıtıp harclığımı çıkardığım faaliyet. Genellikle 3-5 metre sonra yerlere atılacağından baştan çöpe atıyordum. Maksat çevre kirliliği olmasın.
daha 25m den gözünüzle verme yavrum, rahatsız etme evladım, bi s*ktir git hocam demenize rağmen hala ilan verilen durumdur.
istiklal caddesinden nefret etme sebebidir.