bugün

kendilerinden onlarca yaş büyüklerinden bile çok daha iyi matematiğe sahip olan süper zekalı çocuklardır.
süper zekalı olabilirler ya da olmayabilirler ama gereksiz yere beyinlerini zorlamaktadırlar. ilk şarkı söyleyen kızın gözlerine bakınca dediğimi herkes anlayabilir. çocuğuna proje gibi bakan ailelere karşıyım
birisi de demiyor ki bu işlemlerin sonuçlarını çocuklara önceden ezberletmediklerini nerden bilelim? bilgisayrın başına versinler beni bakalım toplayabiliyorlar mı toplayamıyorlar mı?
bize vay be dedittiren ve bize okulu hatırlatan nefret ettiğimiz gıcık çocuklardan bir kaçıdır. Çoğu zaman ise matematiği eğlenceli göstermişlerdir
kendilerini bu yasta cok iyi gelistirmis cocuklardir. Ama ozellikle sarki soyleyen icin aklima gelen sey bu kiz ilerde acayip gicik olur. Yani ben oyle hissettim. Universite ogrencisi cikinca arkadaslarina yapamiycak ihihihi demesinden bile belliydi.
he bir de soylemeden gecemeyecegim cevaplarin onceden ezberletilmis olmasi benim de aklima gelmisti en azindan acunun bunu sormasini bekliyordum. Sayilara juri uyeleri karar verseydi mesela akillarda soru isareti kalmazdi.
Bu yaptıkları iş çok gereksiz.
Kafalarında bu bilgiler boşuna yer kaplayacak.
Zamanla boşu boşuna gitmiş olacak.
kızın olanın karizmasına hasta oldum.
biraz daha büyük olsaydı aşık olacaktım.
evlerden ırak çocuklardır.

eli yüzü düzgün olsun, sağlıklı olsun ama normal olsun. bunlarınki yetenek değil, pisikopatlık...
bunlarda matematik mi mk. içerisine alfabe girince görürüm ben onları.
altmışlı yıllardan önce yaşamış olsalardı güzel olabilirdi, ancak günümüzde işlevleri kalmamıştır.

http://en.wikipedia.org/wiki/Calculator
ulan her seyde de ibnelik aramayin. tamam acun oyle cok durust bi insan degil lakin sayilari o cocuklara ezberletmek daha zor. biraz arastirirsaniz bulursunuz bu 5 milyarlik bi aritmetik egitimi. hemen hemen her cocuk o egitimle ogrenebilir. yani super zeka olmalarina gerek yok.
ilkokulda "yeeaaa yine havuz problemi" diyen insanların matematik dahisi ilan ettiği çocuklar.

(bkz: akıl fikir)
yetenek sizsiniz izleyen insanın zekasına göre süper zeka olan çocuklardır. yani kriter çok zayıf tartışma konusu bile yapılamaz.
şımartılmış çocuklardır.

+ ben işlemleri yaparken kimse alkışlamasın, sonucu söyleyince ayakta alkışlayın.

nedir bu arkadaş! yaptıkları da bir yetenek değil beceridir. eğitilecek her çocuk bunu yapabilir.