bugün

çoşkunun lirik isyanı bu şarkı,karşı konulamaz bir bahar nöbeti gibi hezeyan etmekte damarlarda..dinleyin,dinlettirin,ruhunuzdaki değişime siz de inanamayacaksınız,kendi kendinizi işler duruma geleceksiniz,ustalara hadi beaa diyeceksiniz(!)
bu entryleri ben mi yazmis, bu liriklerde biz mi azmisiz diyecek, daha sonra yazdiklariniz icin pisman olacaginiz bir sarkidir yesillenirim. kimi dinlerken alaborada capayi yemis dopiyesli leydi gibi igrenerek yesillenecek, kimi cevreledigi entelsyasina laf gelivermesin diye ilim adami bruce banner in hulk u gibi zeytinlesecek. ama simdi bes yil kadar, uc film ve bir kac kitaptan sonra, caz dinleyip, bana bu entryi hatirlattiklarinda pembelesmekten ote baska bir renge burunmeyecegim. pembelesmegi ibnelesmek gibi algilamagi kimselere yakistirmiyorum.
her denk geldiğimde* bu defa kutupda değil kutupta diyecek, elmazz değil elmas diyecek şeklinde beyhude ümitlere kapıldığım ebru yaşar şarkısı.
kendisi de uzak çekimlerde teri hatcher'a * benzemiş sanki.
(bkz: yine yesillendi fındık dalları) *
"ben senin olmadığın her yerde canım yeşillenirim.
yeter ki düş yakamdan kutup da bile güneşlenirim.
bugün benim günüm gönlümce gezer eğlenirim.
değerimi bilen usta ellerde elmas gibi işlenirim "
şeklinde bir nakarata sahip ebru yaşar parçası.
argoda sarkıntılık yapmakmış.
(bkz: beyaz show)
(bkz: o diil de bi yeşil vardı ne oldu ona)
(bkz: değerimi bilen usta ellerde elmas gibi işlenirim)
nası yani?!
(bkz: anam aranıyo bu) *
Ebru Yaşar isimli çok nadide, özgün sanatçımızın bol felsefik ve edebi içerikli, düşündürücü (zira yeşillenirim beyanının derinliğine inildiğinde klorofil ot bok gibi unsurların ötesinde bi serzeniş ve estetik uyanış yattığını anlayabilirsiniz) orjinal şarkısı. * *
söz ve bestesinin yaprak dökümü'nün oğuz'u tolga karel'e ait olduğu şarkıdır.