bugün

süper biseydir.
hele ki kerpiç bir evin serin köşesine serilmişse yaz günü doyum olmaz.
çocukken tadından yenmeyen bir zevk.
altına serilen yorgan veya baza ince ise sevimlilikten çıkıp kemiklerinizin birbirine girmesine sebep olan yataktır.

birkaç sene evvel memlekete gittim tabi ki yer yatağı yapıldı bende mutlu ve şen olarak " la istanbulda şu tadı alamazsın azizim meh mehh" diye gevrek gevrek gülmüştüm. sonra sabah uyanınca yerden kalkamadım bir süre. takip eden 3 gün boyunca her hareketimde kemiklerin sesi geliyordu gacır gucur *
anneanne evinde veya memlekette akraba evlerinde olan sevimliliktir. yer yatağı serilir. af edersiniz eşek yükü ağırlığında bir yorgan olur. ama çok severim tabii.
efsanedir. eskiden anneannemin sobalı evini hatırlatır. çıtırdayan odun sesinde alevin tavana vurmasını izlerken uykuya daldığım yataklardır. mütüşdür.
Kışın sobanın ardındaki en güzel olanlarındandır. Yatarsın böyle sıcacık. Sobanın içindekiler yanarken çıtır çıtır sesler gelir.
Bak şu an bile huzur doldum. Huzur verendir.
Yazın çok güzel olur hele balkonda filan yaz gelse de yatsak.
hiçbir şey o hissi vermez. o rahatlığı yok özel yatak yok şu maddeden yapılmış ama hiçbiri el değmiş o yer yatağının yerini tutamaz.
Pozisyondan pozisyona geçilebilen billurun en rahat evrelerini yaşatan yatak türüdür . Köye gitme sebeplerimin başında geliyor.