bugün

entry'ler (48)

cem seymen

Çok takdir ettiğim, samimiyetine inandığım, vatanını düşündüğünü düşündüğüm, ailecek sevdiğimiz gazeteci.
Distopyayı yaşayan bir ülkede umut verici konuşmalarıyla insana iyi geliyor.
Ama daha öz nasıl konuşulur öğrenmesi gerek. Zira bazen aynı şeyleri fazlaca tekrar ederek insanı sıkabiliyor.

eski sevgiliniz telefonunuzda nasıl kayıtlı

Bir soru.
Ve çoğu kişinin eski sevgilisinin numarasını sildiğini görmüş olduk. Hatta bunla övünenler falan varmış. Övünecek başka hiç mi bir şeyiniz yok be kardeşim?
ismiyle kayıtlı.

eski sevgiliyle yeniden başlamak

"Eski sevgiliyle yeniden başlamak ev tişörtüyle dışarıya çıkmak gibi. Rahat, bildik ama özel değil. Hep bir huzursuzluk ve keşke giymeseydim hissi."

Aynı tadı vermeyen eylem. Test edildi onaylandı.

clairsentience

Durudokunu yani clairsentience, diğer insanların duygusal ve fiziksel hallerini psişik yeteneklerle algılayabilmektir. Çok sık rastlanılmayan ve doğuştan gelen bir yetidir.
Kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar, kalabalığın arasında sıkışmış gibi hissederler. Bir ortama girer girmez orada bulunan insanların aurasını sezinleyebilirler. insanların enerjilerinden yoruldukları zaman başları ağrıyabilir. Ama genelde bunun nedenini bilmezler.
Ruh halleri birden değişebilir veya planlarını birden değiştirebilirler. Bazen ortada hiçbir durum yokken üzgün veya mutlu hissedebilirler. Bu başkalarının hislerini tecrübe ettikleri anlamına gelir.
Bu kişilerin depresyon, anksiyete gibi hastalıklarla baş ediyor olmaları muhtemeldir. Yolda yürürken dahi birilerinin onları takip ettiklerini düşünüp sık sık arkalarına bakarlar.
Hisleri ve duyguları vakit geçirdikleri kişiye bağlı olarak iyi veya kötü yönde değişim gösterebilir. Aklından geçirdiği kişi onu arayabilir. Ya da sevdiği birinin üzgün olduğunu hissedebilir.

aşkın kenarından

Her dinleyişte beni alıp uzaklara götüren, melodisi pek hoş mfö şarkısı.

"Rüyamda çıkıveriyorsun karşıma
Kandırıyorsun beni bu besbelli
Bir uyanıyorum yalnızım
Öyle üzülüyorum ki."

"Ayrılık güzel eğer
Hemen döneceksen."

Diyor, çok güzel diyor.

ruh halini bir fotoğrafla özetle

görsel

üzgünken uyumak

Bilinçaltından bihaber olmaktır.
unutmak bilinçli bir eylemdir demişti bir keresinde biri, aynen öyle. bilinçli olarak problemlerini çözmedikçe, uyuyunca unuttum sanırsın, ama gelir rüyanda sabaha kadar işkence eder sana kaçtığın her şey, en kötü formda. sonra sabah uyanınca neden dayak yemiş gibi hissettiğini merak eder durursun, ya da aniden gelen ağlama krizlerine şaşırır durursun 'hani unutmuştum' diye.
bilinçli olarak unutmak istediğini kabullenip, unutmanın ne anlama geldiği üzerine kafa yorup, o acıyla yüzleşmedikçe rahat yok. Bırak bir kere ne kadar acıyabiliyorsa acısın. Öbür türlüsü kendini kandırmak, o da bir yere kadar. annenin bir sabah gelip rüyanda inliyordun, ne gördün o kadar diye sormasıyla sonuçlanabilir mesela.
bu arada yüzleşsen de geçeceğinin garantisi yok ya neyse.

anlık mutluluklar

Radyoyu açtığın zaman çok sevdiğin bir şarkının çalıyor olması.

oje kokusu

Çok sevdiğim kokular arasındadır.
Öbür çok sevilen kokular da benzin, tiner, daksil, egzoz, çakmak gazı gibi kokulardır.
Evet aslında tinerci olmam gerekirdi ama yanlışlıkla normal bir birey olmuşum.

sinirlendiren sorular

-isminin anlamı ne?
-neden kedi?
-iktisat tam olarak ne oluyor? Mezun olunca ne olacaksın bankacı mı?

erkekleri çekici yapan detaylar

Öğreticilik, uzun boy, gülüş ve kemikli yüz.

erkek kesen feminist kiz

Başlık sandım yazar çıktı yazarı.
Feminizm, adalet ve eşitlik arayışıyla ortaya çıkan ve erkeklerle aynı statüye ulaşma çabasından doğan bir akımdır. Kesinlikle erkek düşmanlığı değildir. Ve erkeklere bakmayacağı gibi bir algı da uyandırılmış, bu da zannımca çok hoş olmamış. Ama yine de çok hoş gelmiş.

memleketinizin nesi mesur

Cağ kebabı, Oltu taşı, kadayıf dolması, oruç tutmayanlara dayağı.

yer yatağı sevimliliği

Kışın sobanın ardındaki en güzel olanlarındandır. Yatarsın böyle sıcacık. Sobanın içindekiler yanarken çıtır çıtır sesler gelir.
Bak şu an bile huzur doldum. Huzur verendir.

ak parti reklamları

Ülkede her şeyi günlük güneşlik gösteren, gerçeklikten oldukça uzak reklamlardır.
Bu reklamları izleyip "ikna oldum, ben de evet diyeyim." diyen insan varsa onun aklına şaşayım.

kuyu

Hayvanın içine düştüğü çukuru ona ad olarak vermek de, ona yarasını tekrar tekrar hatırlatmak gibi bir şey.
Neyse ki kuyu, güzel olayları da beraberinde getirmiştir.
Düştüğü yerden fen lisesi öğrencilerinin yaptığı robotik kolla kurtulmuştur. Bizi ancak eğitimin, bilimin kurtaracağını bir kez daha görmemizi sağlamıştır kuyu.

irfan değirmenci

Fikirlerini açıkça beyan ettiği için doğan medya grubu tarafından işine son verilen, ekmeğinden olan gazeteci.
Biz dilini tutmadığı için kendisini seviyor ve sayıyoruz.
Bugün de anıtkabir'e gittiğini görünce yüzümü gülümsetti, içimi umutla doldurdu.
Tarih bunu da unutmayacak.

birini tanımanın en iyi yolu

ilk buluşmada garsona nasıl davrandığına bakmak etkili yöntemlerden biridir. Gözlemleyin, yanılmayacaksınız.

ataşehir belediyesi

Batı ataşehir bilboardlarında, siyah arka planlı "o burada..."* yazısını görünce içimi aydınlatan, beni mutlu eden, umutlarımı tazeleyen belediyedir.
Aynı zamanda birçok sosyal/kültürel faaliyete de yer verir. Bu bakımdan takdir edilesidir. Bizimki de anca kaldırım taşlarını değiştirsin işte.
Öbür belediyelere örnek olması umuduyla...

eski sevgili ile barışıp uzaklara gitmek

Hayali bile buram buram huzur kokan.
Mümkün olması için dünyaları vermeye hazır olan kişiler de vardır elbet. Var yani. Biliyorum ben.