bugün

Universite sinavindan cikildigi andir.
1 haftalık kabız sonrası yapılan tuvalet.
Uzun bi aradan sonra diş fırçalamak.
Gastritimin iyice hafifledigi, uyumayi başardığım ilk gecenin sabahi.
Bütün yalanlarımın ortaya çıktığı an.
(bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)
Ölümüne ağladıktan sonra ki an.
iş hayatına atıldığın andır.

en çok o gün kendine dikkat edersin. traş olurken en çok o gün korkarsın biyerimi keser miyim diye ya da topuklu ayakkabı ile yürürken en çok o gün dikkat edersin acaba ayağımı burkar mıyım diye. o zamana kadar yüzlerce kez traj oldun ya da topuklu giydin. ama o gün farklı işte. belki o mesleği 40 sene yapacaksın ama hiç bir zaman o günkü kadar özenmeyeceksin.
Uzun süreden sonra sevmek.
bir kitabı bitirdikten sonraki oluşan o boşluk anı... bundan sonra hayata hangi yönden bakılacağına karar verilir adeta.
Kaybedeceğin son şeyi de kaybettikten sonra ki farkındalık anıdır. Ben bu dünyaya yaşamaya geldim lan! Farkındalığını yaşarsın.
alesden 85+ almak.
yds den 95+ almak.
eşim iki aylık anne adayı. 6 ay önce bir rahatsızlık nüksetti ve acilen hastaneye gittik müdahale edildi, bu müdahale sonrası yapılması gereken bir kaç detayı atlayan doktor(!) yüzünden, beş gün önce gittiğimiz doktorumuzdan "bebeğiniz de sağlık sorunu olabilir bir kaç test yapmamız gerek" şeklinde bir açıklama geldi.

tabi hiç beklemiyorduk bunu, o an dünyam başıma yıkıldı. "doktor senin allah belanı versin" dedim.

tabi doktorumuz hemen paniğe kapılmamamız yapılacak olan test sonucunu beklememiz gerektiğini söyledi. ama kime anlatıyorsun.

ve dün o heyecanla beklediğimiz test sonucunu aldık, ve sonuç "her şey yolunda" çıktı. işte o an yeniden doğmuş gibi hissettim.

sağlık önemli arkadaşlar, inanır mısınız 4 gün boyunca ne yediğim yemekten, ne içtiğim sudan tat aldım. her şeyin boş olduğunu en önemli şeyin sağlık olduğunu anladım.

tabi iyi haberi aldıktan sonra hayatım normale döndü tekrar, "lan ne olacak bu işler, ay sonu bi dünya çek var" diye düşünmeye başladım.

neyse; allah izin verirse 7,5 ay sonra bir yeğeniniz daha olacak sözlük, tatlınızı o zaman ısmarlayacağım. sağlıcakla.
Askerliğin bittiği an. Evet.
(bkz: hamamdan çıktıktan sonra içilen sade gazoz)