bugün

şunu hatırlatmak lazım: "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır". Atatürk.
kendi nesillerinden bahsederler.
Her gecen nesil onlardan daha farkli oldugu icin soylenen klasik soz.Bozuldugu falan yok sadece onlar siz degil.
önceden öğrencileri tekme tokat dövüyorduk kimse gık demiyordu, ayol şimdi hemen velisi geliyor, birde cep telefonuna çekiyorlar. çok bozuldu çooookk.
bana sadece kitapda yazanları okuyan, askerde yemediğim dayağın misli misli fazlasını okulda atan çoban sözü.

düdüt. hepsi değil tabiki.
"Zamane gençleri böyle" diye teselli edilen öğretmenlerdir.
aile öğrenciyi umursamasın, aile yattıktan sonra çocuk kalksın smackdown seyretsin ve aile buna önlem almasın, veli toplantısına öğrencinin annesi ve babası uyuya kaldığı için gelmesin, çocuğu parkta sigara içsin aileye şikayet edilsin ve aile; biliyorum hocam ne yapayım desin, aile bende küfürlü konuşuyorum olur o kadar desin, aile öğrenciyi sadece başından savmak için okula yollasın, öğrenciyi takip etmesin, ilgilenmesin vb...

yukarıda yazdığım örnekler neticesinde iş sadece öğretmenlere kalmıyor beyler bayanlar. öğretmen isterse kendini parçalasın, çocuk eve gittiğinde aile umursamazsa o çocuktan hayır gelmez malesef.

ha her sınıfta pırlanta gibi öğrenciler var o ayrı mevzu. ama çoğu boş yere gelip sıralarda oturup gidiyorlar.

karşılaştığım örneklerin devamı;

* okula kelebek bıçak getirenler
* kız öğrencileri taciz edenler
* öğretmene ve müdüre küfür edenler
* okula defter kitap getirmeyenler
* istiklal marşını bile okumayanlar ( haftada sadece 1 kere)

şimdiki örnekler eğitim sistemine

* çocuk 8 zayıfla sınıf geçiyor
* okuldan uzaklaştırma alması neredeyse imkansız
* sınıftan atmak yok, fiske vurmak yok
* sınıfta bırakmak yok
* yaz okulu yok
* bir sınıf istanbul şehir merkezinde 60 kişi
* ite köpeğe okula gelmese bile diploma veriliyor
* 500 tl veren her öğrenci nerde otururursa otursun istediği okula kayıt yaptırıyor.
* kılık kıyafet ihlali( tırnağınba oje süreni disipline veriyorsun , bir daha yapma emi evladım uyarısı veriliyor)
* yaptırım sıfır, ceza alan yok
vb...........

gel bu sistem ve kayıtsız aile fertleri arasında yeni nesil yetiştir. iş öğretmende bitmiyor en önemlisi eğitim sistemi sonra aile ve unutmayın ki iş öğretmene geldiğinde en tembeli bile canını dişine takar.
sözlük yazarıdır. nesil muhabbeti yapıyordur.
atam:öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
öğretmenler:ok.
yeni nesil: görsel
Bi siz düzgünsünüz zaten diyesi gelir insanın. Orta yaş sendromuna girmişsin diyor muyuz biz hiç?
sen eskidin dangalak demiyorsa bir öğrenci saygısındandır.
6 aydır utanmadan sıkılmadan haybeye maaş alan ve bundan bir gram rahatsız olmayan kişiler ahlâk dersi vermesin...

Ki şuna Kur'an üstüne yemin ediyorum ki "inşallah korona hic bitmez tatil yaparız" diyen öğretmenler var...