bugün

duyulduğu ve okunduğu kadarıyla, özellikle küpe takmamaları gerekir. *
(bkz: küpe takmak)
teknik eğitim fakültesi meslek liselerine benziyor(muş). aman dikkat.
torna tesviye türevi bölümler yoğunlukta olduğu için hatunları uyarmayı borç bilirim.
ayrıca ağır abilere dikkat çekmek isterim.
bir kaç sene önce düş sokağı sakinleri'nin solistleri murat yılmazyıldırım ve murat çelik'in konser vermeye gidip, saçları uzun olduğu için dayak yediklerini hatırlatmakta fayda var.
sakın olaki cumhuriyet, radikal, leman vs vs gibi muhalif yayınları sokma, saç uzatma, kimseye ters ters bakma, küpe takma, ramazanda bir şey yiyip içme..
akıl, mantık ve delikanlılık hatta varsa kız arkadaş da bahçe kapısında bırakılmalı ve içeri alınmamalıdır.

(bkz: yıl 2008)
efenim 5 sene lisans okuyup yetmezmiş gibi şu an yüksek lisans okuyan biri olarak nacizane tavsiyelirim şudur:
1-eğer rektörlük kampüsündeyseniz top sakal bırakmayı ve küpe takmayı kesinlikle unutun. Ülkücülerden dayak yiyebilirsiniz. Hatta "kardeş saç uzat tamam ama saçını bağlama yoksa seni döveriz" tehtidini bizzat yaşadım.
2-eğer yukardaki gibi zevkleriniz varsa kampüse girince sol tarafa dönmeyin (zira orası teknik eğitim ve benim lisansım orda geçti çok iyi bilirim) diğer bölgelerde de dersler dışında binaların içinde dolaşmayın.
3-okulda sosyal aktiviteleri takip edin katılın.Her ne kadar ülkücüler onlara da karışsa da okulun sosyal ortamının gelişmesi açısından bu çok önemli. Özellikle her fakültedeki halk oyunları toplulukları gerçekten çok eğlenceli ve güzel anılar geçireceğiniz topluluklardır.
4-eğer şekil olarak ülkücüleri kızdırmazsanız kimse size karışmaz rahat edersiniz başınıza hiçbir şey gelmez. tamam başkasının size karışması kötü ama mecburiyetten katlanacaksınız artık.
5-siyaset, ortam vs çok kötü olsa da eğitim açısından türkiye'nin sayılı üniversitelerinden birinde olduğunuzu düşünerek okulunuzun kıymetini bilin. özellikle teknik eğitim fakültesi anadolu'daki birçok üniversitedeki mühendislik bölümünden on kat daha kaliteli eğitim verir. aynı şekilde gazi eğitim fakültesi de ülkemizin ilk ve en başarılı öğretmen yetiştirme okuludur diyebilirim. lisansta teknik eğitimde yüksek lisansta gazi eğitimde olan va başka üniversitelerde de gözlemler yapan biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
mühenslik yazanlar için sosyal açıdan hiçbir sorun teşkil etmeyen okuldur.
ancak ilerleyen durumda asosyal olmak kaçınılmazdır, önşart vardır, tek dersten okul uzatılır vs.
kısaca yazmayalım arkadaşlar. * *
gazi üniversitesi'nde okumaya başlayacak olanlar için tavsiyeler içeren başlığın adıdır.
ben de eksik kalmamalıyım.

- eğitim fakültesindeyseniz, muhtemelen sınıfınızda bol sayıda kız bulunacak, bu kızların çoğu da türbanlı olacaktır. türbanlarının üzerine peruk takanları göreceksiniz. hayatınızda daha önce böyle bir şeye tanık olmadıysanız uzaylı görmüş gibi bakmayın bu kızlarımıza. agresif oluyorlar sonra. aman..

- yemekhaneden faydalanın. güzel yemekler çıkıyor. hem de gayet ucuz.

- eğitim fakültesinin mavi ev ve gazi cafe adında kantinleri mevcuttur. gidin. arasıra ortam değiştirin hep aynı yerde de takılmayın. zira fakülteniz zaten küçük bir alanda. aynı yerde otur otur sıkılırsınız.

- diyelim ki kantinde oturuyorsunuz. hangisi olduğu önemli değil. bir grup takım elbiseli abileriniz kapıyı hışımla açıp, "gençler toplantı yapacaaahh, çıkın!" diye buyururlarsa sakın diretmeyin. uslu uslu çıkın. yok, "neden kalkıyormuşum gidin başka yerde toplantı yapın, kalkmayacağım" diye münakaşaya girerseniz üzülmeyin, onlar size zahmet vermeden bir güzel kaldırırlar zaten. yaka paça, tekme tokat. * * *
- her yerde fikrinizi açıkça söylemeyin, herkese güvenmeyin. hatta elinizden geldiğince kimseye güvenmeyin. unutmayın ki, burası politik bir okuldur.

- onlar gibi düşünmüyorsanız, onlara hayran değilseniz, onlardan olmak istemiyorsanız reislerden uzak durun. içlerine bir girerseniz, bir daha çıkamazsınız. onlar gibi düşünüyorsanız bile, yine de uzak durun. sizi olmadık şeylere alet etmeye çalışabilirler. bu da okulu uzatmanıza sebep olabilir.

- iibf'deyseniz okulunuzun kıymetini bilin. burası, gazi'nin en sorunsuz fakültesidir. çok iyi hocaları vardır bu fakültenin. faydalanın. ders çalışın. soru sorun. kayıtsız kalmayın. kendinizi soyutlamayın. fırlamalık da yapmayın ama. burada saçınızı uzatabilir, küpe de takabilirsiniz karışan eden olmaz. fakat diğer fakültelerde pek göze batmamaya çalışın.

- teknik eğitim fakültesi'nden uzak durun. bulaşmayın. arkadaş falan edinmeyin. eğer tanıştığınız biri size "gazi teknik eğitim'deyim" derse, "aa acil bir işim çıktı" şeklinde bir bahane bulun hızla yanından uzaklaşın. onlardan hayır gelmez. bildiğin maganda. acı ama gerçek..

işte böyle sevgili yeni öğrenci. gazi zaman zaman güzeldir, çokça da ürkütücüdür. siyaset, sağcılık veya ülkücülük taraklarında bezi olmayanlar için çekilmez bir yerdir. hayal ettiğin üniversite yaşamı yoktur burda. üniversitede olduğunu anlamana sebep olabilecek tek eylem çimlerde oturmaktır. burası yüksek lisedir.
Ana kampüsü bilmiyorum ama iiBF boktan bir yerdir. Kendine reis diyen insanların kol gezdiği yer. Onları zaten tanırsınız. Genelde 159 kişi gezerler. Ayrıca ablaların sürekli adının duyulduğu hatta sorularla ilgili yardımların * olduğu okul.
ilk dönem gittim. Sonra okuldaki tipleri gördüm. Baktım olmuyo evdeyim. Gitmiyorum. Zaten 42 ile CC aldım.

Böyle okul olmaz.
bomboş bir üniversite, merkez kampüste olmama rağmen ne okuyanlar öğrenciye benzer, ne hocalar hocaya. mal mal gelip gidenler, ne stand açarlar ne de türkçülükten başka okul kulüpleri vardır. pişmanlıktan başka bir duygu katmaz insana.
ankara da dır. güzel kızları vardır. bu kadar bebeğim. diğerleri senin içindedir, git ve göster onlara.