bugün

kanepelerin değişimi konusunda baba ile yapılan ve uzun süren diplomatik görüşmelerden başarı ile ayrılıp dediğini yaptıran, ardından da muzaffer bir tavır takınan anne nin yüzüne tokat gibi çarpan şanssızlık/ beceriksizlikdir.

o an evde yüzüne bakılmaması/ göz göze gelinmemesi gereken tek kişi annedir. o gözler ki yarebbim o an adamı 7 kat yerin dibine sokup orda bırakabilir. o derece sert ve nefret dolu bakar lakin kısa sürer. misafir ya o velet hani, hiçbir şey denmez ona. olan o evde ikamet etmekte olan genç şahsiyetlere olur.

misafirler gider ve kanepeyi o hale getiren çocuğa tepki gösteremeyen anne kızıcak yer aramaktadır. en ufak bir soru, bir hitap annenin içindeki volkanı patlatmaya yeter. bağırır, çağırır def olup gitmemizi dahi isteyebilir. amc.k beyinli çocuğun yediği halt sizin g.tünüzde patlar. kaderiniz bu, değiştirmeye çalışmayın boşuna.
KELLESi TEZ VURLA ÇOCUKTUR.
(bkz: icin icin köpürmek)
içten içe küfre maruz kalan çocuktur.*
en nihayetinde çocuktur. kızılmaz da.
büyüdüğünde yeni süpürülmüş halıya küllük döken arkadaş olarak karşımıza çıkar.
annesi sorumsuz olan çocuktur.
Evin hanımının dizlerinin bağının çözülmesi.
-önemli değil teyzesi.*
+çay güzeldi ama
-*
(bkz: eşşoğlueşşek)
(bkz: eve gelen misafirlerin cocuklari)
nam-ı diğer, ölü misafir çocuğu.
yeni alinan kanepeye çay döken o çocugu derim ben anasının babasının yanında.. lan teres diye 2 de tokat patlatırım.. daha taksidi başlamadıydı ulan velettt !!!!
(bkz: yeni evli çiftin yeni kanepesine işeyen velet)
o. çocuğudur kanepesine çay dökülen ev sahibinine göre.

(bkz: bırak şimdi)
anneler için bi siktir git çay demle denilesi çocuktur.
maalesef çocuktur. bi şey diyemezsiniz. işte çocuk olmak böyle bi şey. "çocuk daha o" , "çocuk bilemiyor işte" , "çocukluğuna ver" , ne güzel lan! keşke hep çocuk olsak. ama annesinin saçını başını yolabilirsiniz. sahip olsun efenim çocuuna. biz öyle miydik? şahsen ben annemle gezmeye gitmezdim, gitsemde 1 metre karelik yerden götümü çıkarmazdım.
ne çocuğudur bilinmez. tabi bu bilinmezlik evin hanımı tarafınca gerçekleşir, onun düşüncesidir, saygı duyuyoruz.
abi bilgisayarın çalışıyor mu diyen çocuğun yakın akrabasıdır. ama yeni alınsn kanepeye çay dökeni daha beterdir. hadi bilgisayarın çalışıyor mu diyen çocuk eninde sonunda bilgisayarın başından kalkacak ama o kanepe...
ıslak odunla dövülmesi gerekir.
çocuktur yapar. sorumlu annesidir ilk 2 taksidi mutlaka ödetilmelidir.
böyle durumlarda içinizden 10 dan başlayarak geriye doğru sayın zaten o sırada kanepe çayı emmiş, çocuk annesinin dizine doğru topuklamış, anne ise şaşkın durumda özür diliyor olacaktır.
muhtemelen de bu çocuk ileri bir tarihte kendi evinde de tabak, çanak, çay, kahve bıkrakmayacak belki de başka ev sahiplerinin yeni püskülü olacaktır.
üzülmeyiniz...
daha kötüsü için (bkz: burnunu karıştırıp kanepeye silen çocuk)
güncel Önemli Başlıklar