bugün

izlenilmesi, takip edilmesi gereken bir isim. valla beni gülmekten kırdı geçirdi, programı tiye alırcasına yaptığı hareketler, yarışmacılara verdiği ayarlar unutulmaz bir gece yaşattı onlara. konuklar neredeyse ağlayacaktı, bravo nedim diyorum başarılarının devamını diliyorum.
(bkz: yemekteyiz ne diyim)
terbiyesizin önde gidenidir. kendini bilgili sanıp karşısındakileri aşağılamayı marifet sanan bir salaktır.
yemekteyiz formatının çok fena amına koymuş, yarışmacıları da evden kaçırmış insan.

gerçek olamayacak kadar ilginç bir tip. bilemiyorum, belki de gerçektir. eğer öyleyse show tv'nin yabana atmaması gereken bir yetenek, yeni bir medya maymunu olabilecek potansiyele sahip insan.
tabii sokağa çıktığında fena dayak yiyip hastanelik olmazsa, güzel bir "kariyer" onu bekliyor.
görgüsüz bir ev sahibi olup misafirlerine resmen hakaret etmiştir. restaurantındaki müşterilerinin yüzüne nasıl bakacak çok merak ediyorum. sürekli gülmesi ve etrafına sıkıntı vermesi eksilerinden ama bir tanesi de çıkıp "nedim sen götün tekisin" demedi be arkadaş. ben olsam oracıkta rezil ederdim kendisini. herif konukları değil izleyen yetmiş milyon(!)u iplemiyor. banane lan diyor. deyyus u ekber.
beni gülmekten öldüren enteresan ve saçma kişilik.cidden izlenilmesi gerek.iğrençleşse de amacına ulaşmıştır.kompleksli diğer yarışmacıları çıldırtmıştır.
misafirlerini ayar manyağı yapan adamdır.

siz yıllardır sözlükte atıp tutun "benim yemeğime böyle dese böyle ayar veririm. böyle kovarım." diye. adam aynılarını yapınca "görgüsüz" ilan edilsin.

makarnayı çatal bıçakla yiyen kadın, bıçaklar içeri bakmıyor diye "bu yanlış olmuş puan kırıcam" diyen insanlrın bir temsilcisi.

adını söyleyemediği yemeği yemeyen tayfa "ezogelinden başka yemek yememişsiniz hayatınızda o yüzdendir." diye ayar yiyince adam görgüsüz ilan ediliyor.

asıl görgüsüzlük, bir bok bilmediği halde her şeyi biliyor gibi davranmak ve küçücük aklıyla insanları küçük düşürmek midir? yoksa nedim gibi, bu tayfayı ayar manyağı yaparak şebeleğe çevirmek midir?

sonunda bir sözlük yazarı katılmış sanırım yarışmaya. bu kadar ayarı üst üste görmedim.
hem kütük kadar cahil hem de geveze. dolayısıyla hiç çekilmeyen antipatik bir tip. transandantal meditasyonun ayurveda'sını bir yerlerden duymuş havuç çorbasını o isimle yutturuyor aklınca. tdk saçmalık kelimesinin karşısında bu adamı cümle içinde kullansa yeridir.
kesmedi editi:
(bkz: yürüyen balta)
asıl adı nedim yavuz varnalı olan yemekteyiz yarışmacısıdır.
"insan nasıl katil olur?"un cevabı. hakaret ediyo lan önüne gelene. nası bi insan bu?
dün gece tekrarını izlemek için saat 2 ye kadar ayakta kaldığım, izledikçe sinirlendiğim, boğasımın geldiği adam.

amacına ulaşmıştır, o ayrı
komiktir yahu, o gülüşü ne lan diye tepki verdiğim gözlerine bakmadan milletin kilosuna, götüne başına takan insandır, ben olsam gözünün şaşılığıyla fena dalga geçerdim hiç böyle haddsiz insanlara müsamaha gösteremezdim ama yemekteyize renk kattı açıkcası, karşısındakiler kibarlıktan kırılmasalar çok pis ayaralar yiyebilirdi hatta ağlardı bile ama karşısındakiler aşırı feci salaklık derecesinde kibar oldukları için yaptıkları yanına kalmıştır, güzel eğlendi ama özendim yeminle.
(bkz: cool adam)
(bkz: yataktayız okşan)
aslında yemekteyiz programının altına dinamit koyan adamdır ama yemekteyiz ne sevindiricidir ki bunun farkında değil. hayatımda tv yarışmacılarından ilk desteklediğim adam budur çünkü bu adam kazanabilirse kazanan formatı kayacak ve program formatını da yıkacaktır. 3 tane nedim kılıklı tip aynı masaya otursun o hafta reytingleri patlatırlar ama 2 hafta sonra uyarı üstüne uyarı alıp efendi yarışmacı formatıyla çöküşe geçerler. ve o saatten sonra evli barklı eşcinseller programı kurtaramaz. (bkz: nedim ulan) sen neymişsin be nedim?
gözleri bir değişik bakıyor.
şaşıdır...
yemekteyiz programının yeni yarışmacılarından..
sinir bozucu gülüşü oldukça sahte ve sinir bozucu gelsede yaptığı yemeklere diğer yarısmacıların gorgusuzluklerıne ve saygısızlıklarına ragmen sessizliğini korumuş olması nedeniyle hak verdiğim yarışmacıdır..
mükemmel yemeklerde yapmıştır oysa ve kuruk yarışmacılar cidden ard arda yaptıkları görgüsüzlükleri ve cehaletleriyle acınası bir duruma dusmuslerdır adam dalga gecmekle cıdden haklıdır..
anadolunun ücra bir köşesinden gelmiş olsalar anlarım ama istda yaşayan bu insanların bazı seyleri bılmıyor olmaları banada oldukca garıp gelmiştir ,hem bilmemek değil öğrenmemek ayıptır ev sahıbının hazırladıgı menuler ve dosyalarla dalga gecmısler ogrenmeyıde reddetmıslerdır.
ev sahibine oldukca saygısızca davranmıs ve tatlıyı yemeden kalkmıslardır nedim beye bu konuda hak vermiş sakin kaldıgını bile dusunmusumdur ben olsaydım kovardım hatta giderlerken sandalyemden bıle kalkmazdım..
ayrıca bosverin yarısmacıları dun gece penne pestosuna hele hele o pesto sosuna agzımın suları aka aka, zıyan etttıklerı guzelım o makarnalar benım onumde olucak şimd, diye gece gece pesto sos krizine soktugu için nedim beye bir alkış..
pesto soslu makarna anlatılmaz yaşanır...
bildiğin deli.
şimdi şöyle ki, adamın yaptıkları hiç hoş değil. gerçekten. misafirler adamı protesto etmek için masadan kalktı, nedim de döndü kıçını oturdu masaya tatlısını yedi. ama şu da var; yarışmacılar zaten eleştirinin bokunu çıkarıyor. fransız asilzadeleri gibi davranmaya çalışan yapmacık karakterler, yok masa düzeninizi hiç beğenmedim, yok çatalınız 2 cm ötede kalmış, yok bardaklarınızın yeri yanlış bilmem ne diye diye bu adamı çoktan hakettiler. "makarnayı bıçakla yediniz en geri kalmış sizsiniz tebrik ediyorum" diyerek yardırmıştır. her ne kadar sinir bozucu olsa da adam bir değişik ya. psikopat ama güldürüyor. te allam ya.
gerizekalı sözlük yazarları dahil herkesin sinirini kapmıştır.

halbuki öyle güzel bir adam ki, yemekteyizde kendini ingiliz kraliyet ailesinden zanneden herkesi ayar manyağı yapmıştır.

misal verelim birkaç tane;

- et kesme bıçağı isteyen asilzademize "o bıçaklar steakler içindir. bonfile yumuşak bir ettir. bonfileye asla o bıçak getirilmez." diyerek göt etmiştir.

- masa ve çatal bıçak düzenini çok iyi bilen! ve onları nasıl kullanacağını da bilen hanımefendinin birisi çatal bıçakla makarna yemeye kalkışmıştır. asilzadedir kendisi. "makarnayı çatal bıçakla yiyen ilk insan sizsiniz" diyerek kaşık ve çatalla yenmesi gerektiğini güzelce göstermiştir.

- yemeklerin adı acaip gelince yememeyi tercih eden yarışmacılara "hayatınızda içtiğiniz tek çorba ezogelin olduğu için isimlerini bilmemeniz normal" diyerek asilzadelerimizi üzmüştür.

- bir gün önce kendisinin yemeğini beğenmediği için yemeyen tuba hanım, ayçiçek yağı mısırözü yağı ve zeytinyağını aynı şey zannetmiştir. "bu mu benim yemeğimi yemeyen insan?" diyerek gerekli cevabı vermiştir.

ha gerizekalı sözlük yazarlarının hoşuna gitmeyebilir bu adam. çünkü gerizekalıları çekemiyor kendisi. mesela gerizekalılığını örtmek için masadüzeni, yemek bilmem neyi gibi şeyleri kafasına takan bildiğin "türk köylüsü" yarışmacılara "o öyle olmaz böyle olur" diye göt ediyor. o yüzden sevmezsiniz siz bu adamı. güzel göt ediyor çünkü.
''2 sene küba'da yaşadım. yaşayan ilk ve tek türktüm.'' sözlerinin sahibi komik insan, ukala dümbeleği.
Gördüğüm en sinir yemekteyiz yarışmacısıdır. Kendini bir b*k sanmaktadır. an itibariyle de içerden sesi gelmektedir ve birazdan müzik dinlemeye başlayarak sesini duymamayı başaracağım kişidir. televizyonun içine girip evire çevire dövmek istediğim adamdır. Gerçi o cüsse ile nasıl başa çıkılır onu da bilememekteyim...

(bkz: ayı)
henüz "mousse au chocolat"'ı muzlu çikolata diye tercüme eden insanların "arkadaş çok kolay menü hazırlamış" diye çıkıştıkları adam.

ben olsam ayar değil de başka bir şey veririm hepsine ya, neyse. iyi dayanmıştır kendisi bu kadar cahilin arasında. madem yemek bilmiyorsun, yemek kültürün yok o zaman katılma yarışmaya. bu kadar net.

brava nedim kahramanımızsın.
vara yoğa gülmesiyle mide bulandıran kişilik.bide espri yapmayı bilse.
sözlükteki sıkı ''yemekteyiz'' takipçilerini görmemize vesile olan kişilik.