bugün

yemekteyiz adananın sakin ve adam gibi adam yarışmacısı, hacı amcamızdır. adana'ya gidip manevi oğlu olmak istiyorum.
selbi'yi dövse ya dediğimiz insan.
yarışmadaki yemekten anlayan ve yemek yapmasını bilen, bonus olarak temiz olan tek kişi. o ev hanımıyım diye geçinenlerin örnek alması lazım.
adana'lıları o grup içinden gururlandırabilecek tek yarışmacı.

ayrıca, o seviyesiz ortama düştüğü için kendisine acıdım. o selbi denen yaratığa, ve o hikmet yalakasına dayanmak cennetle müjdelenmek olsa gerek.

gerçekten melaike gibi bir adam bu yahu, sürekli gülümsüyor. üstelik, gerek şivesi, konuşma tarzı, hareketleri olarak çok sempatik, neşeli, olgun ve iyi niyetli, babacan tavırlı. bir insanın böyle bir adamı terslemesi, kalbini kırması için psikopat olması gerekiyor.**
sen salla onları faruk amcam, biz seni seviyoruz.*
candır, bizdendir, babadır...bir de konuşması recep ivedik i andırmaktadır, birinci olması istenmektedir tarafımdan.
k harfini sözcük başında hiç kullanmayan (heralde ğ nin yıllarca çektiği yalnızlığı anlayıp buna bir iyilik yapmayı düşünmüş) yerine g harfi kullanan adana insanını en iyi şekilte tanıtan insan.
bkz içindeki adam'ın tvdeki hali.
"biz birbirimizi biliyorüh gibarlıgın alemi yoh" "barnah" gibi adana özdeyişleriyle ün salan yemekteyizci. şu ana kadar yemekteyizde rast geldiğim en düzgün kişi.
bu adamın burda ne işi var dedirten yemekteyiz yarışmacısı. tipi ve konuşmaları daha çok meltem tv'nin bilinmemiş programlarına katılan, tanınmamış insanları anımsatır. çok temiz, iyi niyetli birine benziyordu. lakin birinciliği programın burhan altıntop benzeri yarışmacısına kaptırdı.
sinir bozucu sırıtmaya sahip adam.
amcam olsun dayım olsun diyebileceğim zatı muhterem. çok babacan bir hali var. sempatk ve tam bir adanalı. k yerine g kullanması bir hemşerisi olarak duygulandırdı beni.