bugün

yumurta kırmayı unutmuşun.
Olması gereken kıvamdayken niye un ekledin? Zaten bekledikçe koyulaşacaktı. Neyse, sıcak su ekle karıştıra karıştıra.
Unun içine yumurta akı koyabilirdin.
Un sonradan eklenmez aslında genel olarak çorbada un makbul değildir,patates ekleseydin keşke un yerine.
15 yasindan beri yemek sektorundeyim.yasim 33.

butun ascilar buradaymis.

ben bir sey soylemiyorum.
balım içine un koyulmaz.
tereyağını kızınca dökersin.
Bazı tariflerde un var. Koyu oldu ise sulandırın sıkıntı yok. Emeğinize sağlık.
un hata olurda su fazla kaçarsa koyulaştırmak için konulur, restorana gidince çorbada un tadı alsam ahçıyı masaya çağırır onun ağzına sıçarım.
mercimek çorbası yani bu tarz koyu çorbaların terbiyesi un ile değil yumurta ile yapılır ama sıkıntı yok kaynar su ile biraz çoğaltıp yoğunluğunu azaltabilirsin.
yazılanları okudum eğer içlerinde kadınlar varsa piuvv
işleri zor hele bekarsalar felan. neyse ben yazardımda sebebini utandırmıyım ayıp olur bari tarif felan baksınlar çalışın biraz.
Mercimek çorbasına un konulmaz. Zaten kendisi koyulaşan bir çorbadır. Hadi koydun diyelim demek ki fazla koymuşsun. Mercimek çorbasına patates rendeleyince kıvam veriyor , un koymuyorum. Tabi çeşitli tarifler vardır. O noktadan sonra yapacağın tek şey sıcak su eklemek olacak, o da çorbanın tadını bozacak.
Yahu ne zamandan beri icine un konulmaz? Yanlis zamanda katmis unu anlasilan. Ayrica unu fazla katarsaniz da çok koyu olur kivami.