bugün

2017 sonbahar döneminde en az 100'ü çakmam gereken sınav.

şimdiden 2017 yaz tatilinde yaz boyunca yds çalışacağım garanti gibi görünüyor.

yds 87.5'tan 100'e nasıl çıkartılır adlı makale paylaşacağım burda if god allows. *
Zor bir sınav değil sadece düzenli ingilizce birşeyler okuyun(makale düzeyinde olması sart). Zorlanmadan 80 i geçersiniz.
iki yıllık çalışmanın ardından 2016 eylül sınavında istediğim puana ulaştığım yabancı dil sınavıdır. Akademik kelime bilgisi, gramer bilgisi ve okuduğunu anlama yetisi gerektirir.
ÖSYM tarafından yabancı dil düzeyini belirlemek için yapılan sınavlardandır. Türkiye'de geçerlidir. Yurt dışında dil bilgisini belgelemek isteyenler TOEFL ya da IELTS'i tercih edebilir. Türkiye'de memur alımlarında, özel sektörde birçok kurum YDS puanı istemektedir. Yüksek lisans yapmak isteyenlerin de YDS puanı olması gerekir. Sınav akademik kelime bilgisi, okuduğunu anlama ve gramer bilgisini içerir. YDS sınavı toplamda 80 sorudan oluşur ve ÖSYM'nin son yaptığı güncelleme ile sınav süresi 180 dakikaya çıkartılmıştır.

Birçok kurum 55 üstü, 65 üstü ve 70 üstü şeklinde YDS puan sınırı koymuştur. Uzun paragraf soruları sınavı iyice zorlaştıran en önemli sebeplerdendir ve mutlaka okuduğunu anlayabilme yetisi gerektirir. Yabancı dil sınavına hazırlananlar için birçok kurs mevcuttur. Akademik sınavlardan olduğu için birey çok iyi ingilizce bilse de bence mutlaka kurs desteği almalıdır. Çalışanlar için online yds kursları da bulunmaktadır. Birçok kurs arasında benim gidip de verim aldığım kurs Online YDS Center'dır. (http://www.onlineydscenter.com/)
Kursu, taktiği filan boş verip, ingilizce'ye ders değil hobi gözüyle bakılıp o doğrultuda çalışıldığında, full ya da fulle yakın bir başarı elde etmesi gayet kolay sınav.

(bkz: lys 5)
Maşallah ücret aldığımız puanlara farkı takıyor günden güne.
daha önce de girdiğim, önümüzdekine de gireceğim sınav.

90 lira verdik, hedef lira başı 1 puan.

inşaallah.
işçilerin tercih ettiği Bot markası. gerçi şu aralar asker ve Polis botuda üretiyorlar.kısacası sağlam ama estetik açıdan çöp botlar.
ilkbahar dönemi olanı 2 nisanda uygulanacak olan sınav.

iki üç senedir çalışmayıp sürekli 85-87.75 aralığında bir puan alan ve bir türlü a seviyesi dil tazminatına erişemeyen kız kardeşime çalışma azmi aşılamak için gireceğim.

ve tabii bir de bu sınav 90 lira olmuş, alacağı dil tazminatı muhtemelen daha azdır.
Şirketimizin iş ayakkabılarını üreten ve kalıbını sevdiğim için Nike Adidas dinlemeden giydiğim ayakkabıların üreticisidir. Botları rahattır.
Yabancı dil sınavının kısaltmasıdır. Sanıldığının aksine çok zor değildir.
dün 2. kez girdiğim sınavdır. bundan 2-3 sınav önce pek de çalışmadan girip 70 almış idim. işimi de gördü aslında. ama bir yere gidince artık 70 aldım demek zor geliyordu bana. çünkü kapasitemin daha yukarılarda olduğunu düşünüyorum. hem aradan biraz zaman geçti, biraz daha geliştirdim falan.

neyse dedim ki bir kez daha gireyim. 1 ay var daha . çalışırım boş oldukça. deneme vs. çözerim sınav taktiğine yönelik. çünkü zaten ingilizce bilen biri o kitapçığı adeta türkçe gibi okur anlar ama sadece okuyup anlamakla bitmiyor. kritik yerlere, tuzaklara dikkat etmek gerek falan. neyse 1 ay çalışır kasar o 70'i 85'e çıkartırım dedim ama gel gelelim toplasan 2-3 saat çalışmadım.

ama yine de girdim sınava. açıkçası metinler zevkli ve anlaşılır geldi. istediğim puanı alamasam da bir 80'i görürüm diye umut ediyorum. açıklanınca güncelleyeceğim.

bir de şu var ki yds'de çok çeşitli alanlardan soru gelebiliyor. yani bu sınav yangın söndürücü, maymunların bilmem nesi, uzayın bilmem nesi falan gibi çok çeşitli alanlardan metinler çıkabiliyor. ama yökdil'de alan seçme şansımız oluyormuş sanırım ve herkes kendi alanını seçince tabi kelimelere, metinlere aşinalık ve ilgi başarıyı da epey bir arttırıyor.

yds'den benle aynı notu alan arkadaşım yökdil'i yanlışsız atlatıyormuş neredeyse. hani benim için önemli olan sırf puan, girip yüksek alayım da ortamlarda şeklim olsun diyen yökdil'i de tercih edebilir.

bir de gider ayak ekleyeyim: ingilizce bilene kolay, bilmeyene zor sınav. bu kadar basit. yok bilmeden de çeşitli çakallık ve tekniklerle bilmem kaç alınıyormuş falan çirkinliğine girmeyin. hem soruyu ve cevabı anlamadan hiçbirini çözemezsin ( belki yaklaşabilirsin ) hem de çakallıkla aldığın puanın ne anlamı var? girdin bir kuruma memur olarak veya özel sektörde çalışan olarak. ingilizcem var aha da sonuç belgem falan dedin. kullanman gerektiğinde ne yapacaksın? karşına biri çıkınca, konuşman, yazman, dinlemen gerektiği her yerde o belgeyi mi göstereceksin? çözecek mi her sorunu? hayır.

biraz liyakat. biraz emek. biraz hak ediş.
hayatımızı sınırlayan sınav sisteminin sınavlarındandır.
Artık 90 alsanız bile bir işe yaramayan sınavdır. 17 alan tip memurlukta sizden avantajlıdır

(bkz: Fuck the system)
Alakalı derdi tasası olan mesajlayabilir.

Not: ingilizce öğretmeniyim.
80 hedeflediğim halde 87.5 aldığım sınavdır, maşaallah deyin.

aslında çok da boş laf yapmaya gerek yok hakkında. ingilizce bilen, makalelerle içli dışlı olanlar yapabilir, bilene kolay yani. sadece tuzaklara düşmemek, dikkatli olmak gerek. hiç bilmeyip 1 ay çalışayım taktik-teknik kasayım çakallık yapayım düşüncesi sökmez.
bok atanlara bakmayın. ciddi anlamda okuduğunu anlayıp kavramayı ve kelime bilgisini ölçen sınav. e tabii dinleme-konuşma kısmı da olsa çok daha iyi olurdu.
bot markası
herkes bilmez çok sağlam botları vardır.
En yüksek skorumun 98.75 olduğu sınavdır .
hobi olarak girdiğim sınav bugün yeniden gireceğim kısmetse. bi işe yarasa bari ben girmeye başladım sınavın kpssdeki etkisini sıfırladılar. giriş 200 tl. 1 milyara yakın para bayılmışım sırf buna. ösym de o paralarla amerikan filmlerindeki hapishanelere benzeyen bir sınav merkezi kurmuş.
Başvuru ücreti 90(doksan!) tl olan sınav.
90 üstü puan almaya çok yakalaştığım dil sınavı.
90 üstü puan alabilirsem afedersiniz götümü sözlüğe hibe edeceğim sınav.
yds bir fırsattır.neden mi ? yds'ye çalışırken çok iyi bir kitapla çalıştım.çalıştığım kitap sayesinde tüm gramar konularını öğrendim.sadece gramer değil neredeyse tüm edatlar,zarflar ...

ayrıca test çözerken bilmediğim tüm kelimeleri bir bir ezberledim.yaklaşık 1500 civarı bir kelime haznesi kazandırdı bu bana.

özetle yds ingilizce seviyeni ölçme sınavı değil tam olarak doğru eyvallah ama çalışma süreci sana çok şey katıyor ve bu kattıklarının toefl,speaking,listening gibi alanlarda da adam akıllı çalışırsan faydası oluyor.

ha ben sınavdan 59 aldım.ama pek iyi çalışamamıştım.17 eylül'de gireceğim sınavda parola en az 80.haydi bakalım herkese başarılar !
güzel bir bot, zor bir sınav.
Kolaydı. 1saat40dk.da işlem tamam.