bugün

ne diye var olduğu merak konusu olan dildir. başında ingilizce gelir.

mesela bizdeki c harfi onlarda 'si' diye telaffuz edilir ve okunuşu 's' dir. 'cinema' sinema diye okunur, 'cook' kuuk diye. Yani k harfi ile. O harfi onlarda da aynı sestir. Over 'ovır' diye okunur. ama 'colour' 'kalırr' diye okunur. Yani 'o' harfi 'a' sesini alır.
knife diye yazılıp başındaki k nın okunmadığı dildir ayrıca düşününce saçma geliyo kulağa aslında.
emergency
yazıp imörcınsi okunan dildir.
ibneliğin kralını yapan dildir.
türkçe dışındaki diller.
butun dillerdir. Her dilin sembolleri kendine gore tonlanmistir dogruluk gorecelidir.
(bkz: dillerin götü başı ayrı oynamasın yürüyüşü)
şerefsizdir, net. delikanlı değildir.
(bkz: fransızca)
adamların işi gücü yokmuş zamanında düşünmüşler ulan öyle bir dil yapalım ki 'emergency' diye yazalım millet buna imorcınsi diye okusun. Sonuç: (bkz: ibnelik)
ibnelik yapan dildir.
Ne kadar doğru bilmem ama bi hocamız aslında harflerin normal alfebetik okunuşlarını bildiklerini söylemişti bize şimdi sen normal alfebetik okunuşunu bil garip garip oku cinslik olsun diye bu kadarı da yapılmaz ki size değil o dili öğrenen bize yazık.
gelişmiş ülkelerin dilleridir. Osmanlı da dahil.
Japonca.çizgi çiziyorlar merhaba diyorlar.enteresan.
Çok ayıp eden dildir.
Fonetiğini telaffuzunu öğrenene kadar ebeniz zikilir.
ingilizce, fransızca, portekizce, rusça gibi diller pek yazıldığı gibi okunmaz. istisnaları oldukça fazladır.
(bkz: türkçe)

uzun uzun açıklayamacağım şimdi size. yumuşak g diyorum... şapka diyorum... parçadan bütüne gidin.
gizli eşcinseldir.
Fenerbahçe diye yazılır, fenevbahçe diye okunur mesela *
amerikancadır.
(bkz: o ne lan)
pronunciation diye yazılıp puronanseyşın diye okunan dildir.
türkçedir.

hala.

ne dedim burada? hadi bakalım. hangi anlama geliyor?
(bkz: fransızca)

plus yazıp ''plü'' okumak.
biir çok dil yazıldığı gibi okunmamaktadır fakat lehçe bunun bence über seviyesidir.

(bkz: dzien dobry)
(bkz: cin dobre)
englayscadır. kırk yıllık mother fucker gibi bir küfrü bir siyahi motta foka veya madı fakı diye okuyorsa hala neden söz ettiğinizi anlayamıyorum doğrusu.
çince tabiki. Konuşuyorum anlıyorum yazamıyorum ve okuyamıyorum arkadaş. Böyle saçmalık olmaz.
güncel Önemli Başlıklar