bugün

kaptan olmak isterdim. öyle okyanusta dev bir gemi ile seyahat etmek... hayalimi kendime küçük bir tekne alıp yelken açarak gerçekleştirdim diyebilirim. zaten okyanus korsan dolu amk..
astronot olmak. işin enteresan tarafı üzerinden yirmi küsür sene geçmesine rağmen hiç bir türk genci bu hayalini gerçekleştiremedi.
(bkz: astronot)
Aslan terbiyecisi olmak isterdim. Sirklerde çalışmak alıyım yunusumu tilkimi gösteri yapa yapa tüm dünyayı geziyim isterdim. Üstelik üniversite sınavlarına hazırlanırken bile hayalim buydu
Gerçi şimdi yolda aslan görüp yolumu değiştiriyorum. Ama neyse belki ilerde ip cambazı olurum.
Veterinerlik
Avukatlık.
serbest meslek erbabı.
Ögretmen olmak isterdim, edebiyata ilgim hic azalmadi. Ama bambaska bir is yapiyorum.
pilot yada tır şöförü olmak isterdim. bir şey sürmek beni en çok cezbeden şeydi.
edebiyat öğretmenliği, hala da hayalim ya neyse.
küÇükken volkan ışıktan eğitimini alıp rallici olmak istemişimdir hayali bile güzeldi.
Üst düzey yönetici. ya da ceo falan filan. yani hep takım elbiseli bir iş hayal ettim. ama memur takım elbisesi değil. janti olanlarından.
Şarkıcı olmak isterdim ama sesim berbat.
polis olmaktı. halada olmak hayalim allah nasip ederse bu sene mülakatlara gireceğim nasibimizde varsa oluruz yoksada olmaz.
Öğretmen olmak ve olmaya az kaldı. .
Arkeolog. Ama türkiyede yok napalım önümüzü kestiler hahha.
Çocukluk hayali Astronot olmayanlar çıkabilir mi lütfen .
Ben dansöz olmak istemişim.
Tövbe yarab.
veteriner
hayvanları çok severdim . özellikle kedileri
subay askeri olmaktı. evet çocukluk hayalim buydu.
(bkz: Astronot)
(bkz: berberlik)
Mütahit
Astronot
Arkeolog
ingilizce öğretmenliği
inşaat mühendisliği
Tıp
Eczacılık

Not : öğretmen olacaz bakalım...
yazar olmak.
duruma göre değişik değişik meslekler derdim ama kesin bir şey dediğimi hatırlamıyorum Rabbime bırakmıştım hayırlısı neyse onu versin isteyip de sonra pişman olmamak için.
Veteriner hekimlik. Hiç değişmeyen hayalim, şimdi de istediğim meslek. Herkes sen yapamazsın diyerek, zorluklarını anlatarak vazgeçirmeye çalışıyor. Vazgeçersem içimde ukte olarak kalacak biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar