bugün

entry'ler (1342)

santa monica

Bir gün Santa Monica’da sahilde Pasifik Okyanus’una karşı oturup içerken diyeceğiz ki ne günler atlattık.... nihayet bitti, hayat şimdi başlıyor. O gün gelecek. Ben ve dostlarımla...

anın görüntüsü

Böyle yayıncı kuruluşun annesini belliyim.
görsel

anın görüntüsü

Böyle yayıncı kuruluşun annesini belliyim.
görsel

sözlükten kaç karı düşürdün

Bi dakka ya … sözlükten karı düşürülüyor muydu?.

nickinizin anlamı

Doğu Afrika kültüründe berduş demek.

cemre demirel

arkasına yığınla dizdiği kitapların havasıyla yayınlar yapan bir youtuber kardeşimiz. belli ki meczup. otuzbir çekmekten dermanı kalmamış hala boş boş şeyler anlatır. ayrıca edip yüksel i güzelce över. burdan anlayın yani adamın ne kadar boş olduğunu.

ohayo kezosu

Özellikle Columbus kezoları aşırı kiloludur.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

görsel
Keleş burunlum.

anın görüntüsü

görsel
Bir Cumartesi akşamın, küçük bir kasabanın mütevazi bir barına oturup IPA biramı yudumlarken barın arkasındaki televizyonda modern family izliyorum.

gay esnaf

görsel
Tüysüz şeftali satar. Yaşından başından hacminden de hiç utanmaz.

anlamsız fotoğraflar

görsel

chicago

görsel

anın görüntüsü

görsel

şampiyonlar ligi gruplarında sıfır çekmek

Çocuklar eğleniyor işte. Bu başlığı açtın da ne oldu dalyaprak. Sanırsın Galatasarayımız her şl grubunda liderliğe oynuyor. Son iki şl grubuna bak bakalım kaç puanla tamamlamışız.

scarface

görsel
Uyuya kalmalık bir film bakıyordum scarface i açtım ama 2 saattir izliyorum. Yine sardı, sarıyo.

günün sözü

Dil vardır, dile olur dil. Göl vardır, göle olur göl. Döl vardır, döle olur döl.

kolpaçino emrullah abi

içinde bulunduğu durumdan muhakkak kendisi de memnun değil ama Z raporu alamamanın verdiği stres yükü daha fazladır kanımca.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
NewYorker.

ırkçı olmak

Benim iyi Kürt arkadaşlarım da var.
Benim iyi zenci tanıdıklarım da var.
Kültürlü, eğitimli Araplar da gördüm ben.
Her çingene de hırsız değildir.

Aklıma geldikçe yazıcam.

öğrenemeyeceğiniz tek dil

aslında istenildiği zaman her yabancı dil illaki biraz da olsa öğrenilebilir. hiç değilse günlük konuşma dilinde bir şeyler ezberleyebilir ve kulak aşinalığı sağlayabilirsiniz. o yüzden öğrenemeyeceğiniz bir dil yoktur.