bugün

doğarken bile yalnızdır insan.
birazdan yurdun neti kesilecek ve herkes odasına çekilcek, herkes uyurken bende gelmeyen uykumu bekliyecem dört duvar arasında uyuyan insanlara bakarak.

edit:2. ögretimin mna koyim uyku düzenim şaştı.
bazen kalabalığın içinde bile yalnızdır insan,etrafında milyonlaraca kişi olsa bile kimsesiz...
an itibariyledir. gulumseyip gecmek zorunda oldugum insanlar vardir. (bkz: sozluk tercihimdir)
uyurken.
ruyada.
"yalnız kaldınız sanırsınız,
biliyorum.
yalnız bırakılmışsınız,
biliyorum.
ötesi yok.

ötesi var:
yalnızlık
müziğin bile seni dinlemesidir.
yalnızlık
insanin kendine mektup yazması
ve dönüp-dönüp onu okuması
yalnızlığın da ötesidir." özdemir asaf
durduk yere boğazı düyümleniyorsa insanın, mutlu olduğu anların farkındaysa insan, ağlayamıyorsa istese bile, kaçmak biryandan da kalmak istiyorsa insan, sakladığı şeyi kendi bile bilmiyorsa, bunları sözlüğe yazıyorsa, o insan her an yanlızdır aslında.
yalnız hissedilen anda yalnızdır insan, etrafında sayısız kalabalıklar olsa da.
yalnız olmak o kadar kötü değildir aslında kimisi için. insan sadece nötr olabilir. insanlar olsa da olur olmasa da. hastalığında bile aramaza bazen eski toprak yalnız olan yanına bir nefes. ama bir de içe kor düşen anlar vardır ki 'o' nefes olmadan nefes alamaz insan, sığamaz bedenine, kanı çekilir bir yandan, bir yandan geri gelir. tarif edilemez duygulardır çoğu zaman allah korusun böyle durumlardan, biz yine yalnızlığımıza şükredelim.
her zaman. aslında, birileriyken bile herkes biraz yalnız. sadece bazıları fark etmiyor, o kadar.
SÖZLÜKTE OLDUKLARI ANLAR.
uykuya dalmadan yarım saat önce kendi içimden ve nerede olduğunu bilmediğim ama beni gördüğünü umduğum sevgiliyle konuşurken hiç yalnız olmadığımı biliyorum en azından. yalnız olduğum zamanlardan pek emin değilim ama; o da sanırım tek başıma kaldığım zamanlar hariç, yani birileri yanımda olduğunda yalnızım. çünkü aslında yanımda biri olmadığında yalnız sayılmam.
O an bu andır sevgili sözlük..
herdaim.
aslında ne kadar sahte bir sosyallik içinde gözükseler de, somut ortamlarda * soyut ve uzak düşünceler buldukları ve onları somutlaştıramayacak kadar kendilerine uzak gördükleri için, hemen hemen her andır... *
(bkz: yalnız değilsin dostum) *
tam şimdi.
tuvalette. tek başınasın ve yalnızsın. *
her an...!
onca sese rağmen hiçbir şey duymadıkları zamndır.
bünyemin maruz kaldığı gayet sıradan bir durumdur.
yanlızım yazarlar şimdilk şikayetçi diğilm ama sıkılınca görüşelim.
şu andır. oda arkadaşlarımın gelmesine bir hafta var oooh ne rahat.
doğumdan ölüme kadar her andır.
ödev yaparken ki anlardır.

şu an yalnızım amk!
doğumundan ölümüne kadar ki süre.