bugün

Ben ağlamadım ama yurtta kitap okumayı çok seven bir arkadaş vardı; bir gün bir baktım ağlıyor, meğer kitaptan ötürüymüş. Ne üzülmüştüm ama!
(bkz: kürk mantolu madonna)
ama öyle normal insanlar gibi gözyaşlarının dışa vurumuyla olan bir ağlamak değil bu. anladın sen onu.
Temel fıkraları (kitabın son 10 sayfasının yırtılmış olduğunu görünce sinirden ağladım).
okurken olmasa da finaliyle ağlatan bir kitap olmuştur; "acımak".
şeker portakalı.
sananelaam kmal i'dir.
ölü ozanlar derneği. 10 yıl önce okudum ve baba-oğul arasında ki çekişme beni babamla aramda ki sorunları anımsatmıştı zamanında.
Kemalettin Tuğcu - Babasızlar

Küçük yaşta ne ağlamıştım arkadaş...
Kürk mantolu madonna- sabahattin ali.
Kırmızı eğrelti otunun büyüdüğü yer (yazarı hatılayamıyorum)
Az- hakan günday.
Sefiller ve kaşağı.
fareler ve insanlar - en yakın arkadaşını vurmak zorunda olduğun an, nasıl kötüydü ya... çok ağlamıştım.
ölü ozanlar derneği - çocuğun, ailesi yüzünden intihar ettiği yerde salya sümük olmuştum.
(bkz: güneşi uyandıralım) kitabın devamı olan delifişekte de ağlamıştım, ama serinin son kitabı diye. o yaşlarda 10 kitap daha olsa onları da okurdum.
ayşe kulin - veda.
(bkz: şeker portakalı)
Çalıkuşu-reşat nuri güntekin. ilk aklıma bu kitap geldi.
gün olur asra bedel de ki mankurt hikayesi ni okurken duygulanmamak elde değildir.
uçurtma avcısı - khaled hosseini.
şule yüksel şenler'in huzur sokağı adlı kitabı.
okurken boğazınıza yumruk gibi bir şey oturuyor. ne aşağı iniyor ne yukarı çıkıyor.
gözlerinizden bir kaç damla yaş dökülüyor sadece.
dolmuşta bu kitapı okurken hiç tanımadığım biri sırf kitap vesilesiyle yanıma oturup konuştu.
kitabı okurken ne kadar ağladığını anlattı.
bi kere daha ağladım.
kürk mantolu madonna'dır. daha var aslında ama, beni en çok ağlatan kitabı yazmak istedim.
stephen king- it (o)

nedeni de hüzünlü bir kitap olması falan değil, karakterleri hikayeyi o kadar çok sevmiş o kadar çok benimsemiştim ki, bitiyor diye üzülüp ağlamıştım. ya da o gün ağlayasım varmış. *
(bkz: a tale of two cities)
sefiller.
kürk mantolu madonna.
masumiyet müzesi
ömer seyfettin hikayeleri - kaşağı.