bugün

(bkz: dead poets society)
türkiye'de ölmüş tüm ozanlar adına kurulmuş dernektir.
Ozan isimli insanların öldükten sonra üye oldukları dernek.
Etkileyici Repliklere sahip bir film. (bkz: dead poets society)
filmlerden anlamayan, genellikle başladığı filmleri bitiremeyen bir insan olarak birkaç kez izlediğim, bir daha izleyebileceğim filmdir.
Tiyatro festivali kapsamında izlemiştim ben bu oyunu. Oyunculuklar gayet başarılı. Hikaye zaten akıcı. Söylenecek hiç bir şey yok. Bu emek sadece ayakta alkışlanır.

"Kaptan, kaptanım benim."
kitabi çok daha güzel.
görsel
On numara film, izlemeyen ölsün o derece.
Cok guzel filmdir. Hatta kitabi, filmin uzerine yazilmistir.

(bkz: O Captain my Captain)

http://www.youtube.com/watch?v=j64SctPKmqk
filmi teee 1989'da çekilmiş kitap. daha dün gibi, lisedeyken izlemiştik sınıfça... tam bir gençlik filmi.
Derneği kurup kahvehane/ kumarhane firmatında işletenlerden birileridir. Pişti, batak, okey horoz döğüşü, it dalaşı alayı var bunlarda.
“aptalca hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin, ben de size mutlu bir insan göstereyim.” bu sözü çok seviyorum fakat mcallister rolündeki adamın dediği anlamda değil, aksine aptalca hayaller peşinde koşanların mutlu olduğuna inanıyorum. kaptanın dediği gibi, insan düşüncelerinde özgürdür, hep öyleydi ve hep öyle olacak.
n. h. kleinbaum isimli yazarın şaheseri. üzücü olan yazarIn tek atım yapmış olması. keşke başka kitaplar da yazsaymış. belli ki efsane olmak istemiş.
Kapatılması gereken dernektir. Zaten hepsi ölmüş kim uğrayacak ilgilenecek dernekle, geçen dernek ofisinin sahibini gördüm 6 aylık kirayı kitleyip ölmüşler kimden tahsil edecek alacağını bu adam.
görsel
her gencin izlemesi gereken özünde anaşist filmlerden biridir.