bugün

az önce çok değişik bir mesaj aldım. "biz x vakitte arkadaşımla adana'ya geleceğiz, sen de gel." diye.

sevgili kardeşim, adana'ya gelemem ben zaten adana'dayım. bakın bunu herkese söylüyorum, adana'ya siz gelirsiniz ben dururum. çünkü adanda'yım. adana'nın muhtelif yerlerinde var olduğum için, buradayım be bu-ra-da-yım.

benim de ıstanbul'da arkadaşım var malum kişi gibi geeeeeğll geğğğğll bitsin bu hasret diyor, ona şey mi diyeyim, haftaya geliyorum sen de ıstanbul'a gel görüşelim? o, ıstanbul'da zaten gelemez ıstanbul'a, ıstanbul'da var olmaya devam edebilir sadece.

şimdi konumuza dönelim ben bu lafın altında bir mana ararım. sen ne biçim adanalısın zaten adanalı gibi de değilsin kendine gel biraz adanalı ol" mu demek istedi?
bu konuyu düşüneceğim.
yaprak dökümü hayriye gibiyim kronik baş ağrım var.
iki de kaşar kızım olsa tamamım.
Kadın-erkek argo konuşan ve çok küfür edenleri anlamak mümkün değil.
Kimseye böyle konuşmak yakışmıyor gerçekten.
torku şekermi torku peynirmi torku çikolatalı sütmü.
"o öyle mi" "bu böylemi" "...kadın" "... erkek" başlıklarını anlayamıyorum.
Neden her şeye anlam vermeye çalışıyoruz?
Bu da bir anlam verme gerçi.
insan tuhaf bir mahlukattır.
insanlar gözleri önünde dönen oyunları nasıl göremiyor, üstelik gözlerini açmaya çalışanlara karşı ısrarla yalancıyı savunuyorlar. valla çok değişik ya.
1 dünyanın yok olma tehlikesini herkes biliyorken küresel ısınmayla kimse ilgilenmeyip hala saçma sapan politika yapmaları
2 güneş enerjisinden rüzgar enerjisinden okyanus enerjisinden ve yenilenebilir tüm enerji kaynaklarından sağlanan enerji ile hem kendi ülkesini kalkındırıp hemde ticaret yapmak varken petrol için trilyonlar harcanması
3 kadınların her erkeğe kendisine yürüyormuş gibi davranması.
4 sosyal medya
5 neden bir insanın Atatürk’ü sevmez.

Ben bunu 99 a kadar götürebilirim ben malım herhalde hiç bir şeyi anlamıyorum.
Nasıl bi kader ki bu en boktan yüzyıla geldim.
Bir erkek neden dap dar Pantolon giyer?!
Evrenin ya da evrenlerin ötesinde ne var. Aklım almıyor yahu.
nickaltı istemek.

ayıp yani.
Yalniz olmam. O kadar da süper bi insanım. Belki de çok süperim o yüzden herkes çekiniyor. Evet evet kesinlikle.
görsel
Buna anlam veremedim mesela hercai izleyecek adama çocuk sayısı neden sorulur?

Hayır yani kaç çocuğum varsa bölüm ona göre mi ilerleyecek olay ne?
Sabahın altısında kalkıp işe gitmek.:(
O kadar çok şey yaşadım ki özellikle şu yakın zamanda anlam veremedigim ve üstesinden gelemediğim bir ton olay yaşadım. Yalnızlık en iyisi belli ki.
Bir insanın yaptığı dengesiz hareketler.
Hayatım.
Din. Kime ne faydası olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.
Daha yakın olmasına rağmen Kayseri-izmir bilet fiyatının Adana-izmir bilet fiyatından pahalı olması. Nasıl olabilir böyle birşey ya hu, basit bir mantıkla ne kadar uzun mesafe varsa yakıt tüketimi o kadar artar ve bu bilet fiyatına yansır lakin bu Adana için geçerli değil. Yani anlamadım, Adana dolaylarında bir solucan deliği felan var da haberim mı yok?!
Okul askerlik iş evlilik çocuk emeklilik bize dayatılan bu sıralama.
doğruluğun ve dürüstlüğün ödülü neden yalnızlıktır deniyor anlam veremiyorum. sonu yalnızlık bile olsa kötü mü yani doğru ve dürüst olmak. yalnızlık allah'a mahsustur, kimse ebedi yalnız olmak istemez elbette ama, insanlar doğrucu ve dürüst olmayı yalnız kalmamak için edinmezler ki. yalnız kalmak için de edinmezler. onuru ve vicdanı için edinirler, edinmeliler daha doğrusu. bir de neydi; kaliteli bir yalnızlık, sahte kalabalıktan, birliktelikten, daha yeğdir.
kalbimin neyi aradigina anlam veremiyorum.
whatsappta facete ve instada sevdiğin kişi tarafından engellenmek.