bugün

yazarların herhangi bir konuda anlam veremediği düşünce, olay ve fiillerdir.

misal ben bir müslümanın kemalist veya fetocu olmasına anlam veremiyorum. asla da anlayamayacağım.
insanların kendilerini bir sınıfa adamasını anlayamıyorum.
bulaşık makinesi temizleyicileri
çamaşır makinesi temizleyicileri

bu ikisini alan gerizekalılara sesleniyorum bunlara 5 yıl verdiğiniz para ile yeni bir makina alırsınız kireç tutuyormuş tutarsa tutsun aq.
farklı görüşe sahip olan insanların konuşup anlaşarak ortak paydada buluşmak yerine, sürekli kavga gürültü çıkartmalarını anlamlandıramıyorum.

ayrıca cebinde son model bir cep telefonu olmasına rağmen, hattında 1-2 lira kontör bile bulunmayan insanları,

seçim zamanı bir şeyler vaat edip onları yapmamalarına rağmen, tekrar tekrar oy isteyen siyasetçileri ve onlara oy veren insanları,

ülkede onlarca öğretmen, doktor vs. gibi memuriyet açığı varken, onların atanamamasını,

kendi vatandaşlarımız her türlü şekilde mağdur iken, mültecilere kucak açmamızı ve bir sürü ülkeye sadece bizim yardım götürmemizi,

bekara ev vermeyen dayıları

kokoreç yemeyen insanları,

ve şu an aklıma gelmeyen türlü türlü şeyleri ..
dünya görüşü ve günlük politik olaylar arasındaki bağ. nasıl olurda bir insan önce islamcı olup sonra 10 yıl boyunca hükümetin bütün günlük politkalarını savunur.
aynı şekilde neden bir insan önce solcu olup sonra 10 yıl boyunca en sıradan meselelerde bile muhalif olur?
örnek üzerinden gidersek sırf hükümet yapıyor diye 800 tl asgari ücret çok demek.
aynı şekilde sırf hükümet politikası diye marmarayın bozulmasına sevinmek.
ve bunlar arasındaki ideolojik bağ, islamcı olmak memleketin yarıdan fazlasının insani olmayan şartlarda insani olmayan ücretlerle çalıştığını görmeden halkın ekonomik durumu iyiye gidiyor demeyi neden gerektirir?
solcu-kemalist olmak marmaray gibi önemli bir icraatın bozulmasına sevinecek kadar saçmalamayı neden gerekli kılar?

size bir sır vereceğim ey politik güruh, çünki bütün toplumcu ideolojiler sanal zihinlerin eseridir. ve esasen yaşam bireyseldir toplumsal değil. niçin futbol izliyorsak onun için toplumculuk yaparız, yoksa gen bencildir toplumcu değil.
ahmet kaya dinleyip ülkemi seviyorum diyen tipler.
insanlar.
her şey gayet iyi giderken ben sıkıldım gidiyorum ama seni bırakmak istemiyorum demesine anlam veremiyorum. Dönmedi de. Bunca zamandan sonra dönse kaç yazar zaten?
Güzel kızlarin yanındaki barzolar.
Yüzüme bile bakmayan eski sevgilinin doğum günümü kutlaması.
yarın pazartesi olmasına rağmen sözlükte takılmama anlam veremiyorum.

ya da... anlamı var ama söylemiyorum...
markette torba isteyince tip tip bakan kasiyer.
Unide selam bile vermeyen ama sınav dönemi facebooktan whatsup tan seri mesaj yollayanlar.
allah'ın selamını almayıp "merhaba" diyen kişileri. merhaba kelimesi de arapça sonuçta. mesela müslüman olmayıp selam alanlar da var.
tırıtıklı reklamı.
duygularıma anlam veremiyorum.
iki insanın birbiriyle dövüşmesine anlam veremiyorum. gerçekten çok ilginç geliyor izlerken hem komik hemde tiksinç buluyorum.
arabesk rap saçmalığı. ve onu dinleyen nesil.
türbanlı olup gecenin bir yarısı sahil kenarlarında yürüyen kızlar.
Konserlerde misal. sanatçı, sevenlerinin yanına gidince o en ön sıradaki kız grubunun anlamsız hareketler eşliğinde attığı çığlıklar. Bir çeşit yırtınma, dokunabilme çabaları belki. Bi' otur soluklan yeğenim. Hayır ekranda kendini bir izlese.. "yaşamaya dahi hakkım yokken bu hareketler niye?" Der kendi kendine ve akabinde intihar eder, bu kadar eminim yani.
kaldırım varken yolda yürüyen insanlar .
Türkçe öğretmenliğinde osmanlıca dersi verilmesidir. hala ilişkiyi kurmuş değilimdir.
Baskasinin ictigi kola ya da su şisesinden içmeye iğrenmeme rağmen bira ya da sigarayı bayıla bayıla içiyorum. Neden acaba?
neden bu kadar insan yalnızken, bu kadar insan toplanmış ne yapıyorsunuz lan burda?
Uzaktan hayatımı yönlendireceğini sanan gerizekalılar. Size kim prim verir be.