bugün

sakin bir ingilizce müzik ve gazoz dışında hiçbir şeydir.
Evde karnıyarık varmış lan. sözlük kızları için uzak bir kavram olduğundan açıklayayım, patlıcan oyulur ve içine Kıymalı harç konur. fırına verilir.
görsel
4 yıldır türkçe twitter hesabını yönettiğim (bkz: fc basel) kulübü tarafından basel’e davet edildim. Çok değişik hissediyorum sözlük.

Aslında niyetim kendilerine bir teşekkür maili atmaktı, çünkü sayelerinde çok şey öğrendim. Bu arada hesabımı da takip ediyorlardı dört senedir.

Velhasıl, benim teşekkür maliline, “asıl biz teşekkür ederiz, özellikle bu yıl çok emek verdin. Bu vesileyle sana bir hediye göndermek istiyoruz” denildi.

Bu da yetmedi, “basel’e geldiğin zaman seninle tanışmak, aynı zamanda seni maça davet etmek istiyoruz. Sadece ne zaman basel’e geleceğini haber vermen yeterli” denildi.

Gerçekten verilen emeklerin karşılğını almak çok iyi hissettiriyor insana kendini.
yarım saat, 45 dakika oldu.
bi kac iş için bayadir gelmedigim okuduğum şehre geldim. projeyi gosterdim evrak işlerini hallettim. bi arkadaşımla buluşup gecen sene sik sik aksam gittiğimiz bir kafeye gittik. adi mekan *
hayir mekanda buluşalim derken mafya dizilerine ozenmiyorduk * oranin adi mekan :d

şöyle bir olayi vardı oranin gecen sene, adisyonun arkasinda küçük siirler yazardi. bizde her defasındah kalkmadan bosluklara bir iki dize yazar oyle adisyonla gider oderdik hesabı. bir yaşlı tatlı amca sahibi vardi. gulusurduk konusurduk oyle :d

bu donem o adisyonlar kalkmis bombos adisyon getirmisler, kafam atti tabi aama elemanlarin tamami değişmiş alayi kiz olmus. simdi neden siir yok ya diye muhabbet de baslatacak adamlar degiliz ikimizde. kiza yaziyormus gibi olur, olmaz yani oyle.

ben isteyince cok küçük yazabiliyorum aldim elime bi kalem. daha once okuyup beğendiğim en uzun siiri düşündum.

ruknettinin kalbi icin kehanetler. baktim o da sığmayacak aklima da başka siir gelmedi. basladim hosuma giden yerleri yazmaya. inci gibi yaziverdim mavi kalemle.

adisyonun onune de ayirdigim su dizeleri yazdım.

Hayret etmiş olmalısınız kalbim
Hezarfen misali havalanınca?

hesabi odemeye gidicem şimdi adam yok ortada * geldigimizden beri kasada olan abi yok yerine böyle uzun boylu at kuyruklu guzel bir kiz bakiyo * ben bu siirli adisyonla nasil gideyim onun yanina *
işte abiyi beklerken birer yoğurtlu gozleme yedik :d
uzerine de cay içtik :d

sonunda geldi abi gittim eskiden siz siir yazar verirdiniz abi, artik siir yazmiyormussunuz ben size yazdim dedim verdim adisyonu * siir yazdigimiz zamanlarda bos vermiyordunuz ki kagidi dedi :d
okuyor muydun abi dedim, tabi okuyoduk dedi :d
allahim nasil sevindim ya * utanmasan sarilacam adama * iste biraz hosbes nerelerde oldugumu aciklama filan.
şair sormalar, ne okuyorsunuz sizler bolum ne filan. buraya kadar mutluluk veren olaydi.

52 lira hesaplayinca ulan dönüş parasi kaldi mi cebimde diye derin bir hesaba giristim ayakustu parayi verirken ama olsun * donuyoruz işte.

siire kusuyordum az kalsin ama ya ben 3 senede hic oraya 50 lira verip kalkmadim. keske kiraathaneye gideydik masaya h kalp h yazardim amk ne siiri ne ellisi.

ben 45 dk dedim olayi anlatana kadar bi yarim saatte boyle gecti.
sizi dinlemekten sikilmayan adamlar lazim çevrenize ya simdi siz ofluyonuz pufluyonuz. ben gider bunu tum ayrintilariyla dayima anlatirim simdi. sonuna kadar dinler
sonrada olum siz ibne misiniz kafeye gidiyonuz siir yaziyonuz saga sola, birbinize fal bakiyonuz filan der *
hicc de sikilmaz sabaha kadar dassak gecer. gecilir yani.
ben de geçtim. halil dedim ne yapiyoz biz amk dedim niye fal bakarken omzumu elliyon kardes dedim. derim. ibne miyiz biz amk

neyse sonucta bir iki is tavsiyesi aldim hal.den seyyar koftecilik filan onlarda amk *

sıkıldım sözlük cok belli degil mi?
kafa dagitiyorum iste anlatip napiim.
hic sevmiyorum en arka koltukta oturmayi
izlediğim dizinin keyif verici müzikleri ve kalitesi.
(bkz: aniden gelen her şey çok güzel olacak hissi) başlığını görmektir. o his tam şu an gelmese bile düşüncesi an itibariyle mutlu etmeye yetmiştir.
Kalabalık bir misafiri ağırlayıp evi havalandirdiktan sonra ayakları uzatıp battaniyeye sarılarak bir bardak çay ile birlikte "bizim aile" filmini izlemek.
Cartoon network'daki gumball ve yürüyen balık darwin.
(bkz: guinness) bira ve karımın saçlarının kokusu.
Yarin sabahki dersimin iptal olmasidir.
Minimalizm...
Fazlalıklardan kurtulmak,bağışlamak, hafiflemek, alışveriş yapmamak...

Ve yeni blogum.
5 shot 30 kagit amk daha ne istitim.
Evde koca bir tencere aşurenin olması.
Sizi mutlu eden şeyleri okumak.
Kahvaltıda bazlama yapıp yiyeceğim. Bak yazınca bile mutlu oldum.
görsel
Bir kaç sonra bu şehirden kurtulacağım düşüncesi bile beni Mutlu ediyor.
En küçük kardeşime keyf için ayaklarıma yaptırdığım masaj.
Bayramda memlekete gidememenin verdiği hüznü istanbuldan ziyaretime gelen kuzenimin dağıtması. Çok mutluyum lannn.
Oğlumun uykuya dalması kadar mutlu edemez şuan hiçbir şey beni.
Çamlıca gazoz.
An itibariyle olmayan şeylerdir. Ne olur lan bir mesaj gelse şu telefon bi çalsa. Valla yeter mutlu olmama iki dk konuşsak. Boşum resmen.
yeni yürümeye başlamış yeğenimin sarhoş gibi yürümesi. hayat her zaman güzel olmasada güzelleştiren insanlarda yok değil.
Teyzemin yapıp sanlipisipisi çok sever diye getirdiği domatesli biberli, patlıcanlı biraz da sarımsaklı olan o asitli sosu. ohh biraz da şuralarıma endorfin!