bugün

fenerbahçenin isviçre versiyonu
2003-2004 uefa kupasında malatyaspor ile eşleşen ilk maçı murat yakin ve hakan yakinin golleriyle 2-0 kazanıp ikinci maçta celalettin koçak ın golleriyle 2-0 yenilen fakat uzatmada şimdi isviçre milli takımının önemli oyuncularından olan alpay ozalan'a tekme atan stuttgartın kölnde oynayan kiralık forvet oyuncusu marco strellerin uzatmadaki gümüş golüyle turu geçen takım. o dönem basel de oynayan ve şu an 2006 almanya dünya kupasında ve isviçre milli takımında oynayan diğer bazı oyuncular

pascal zuberbuler
Matias delgado
Hakan Yakin
Philipp Degen
marco streller
benjamin Huggel
ivan ergic
scott chipperfield
geecn senen son dakikada fc zurih e kaptırdıkları sampiyonluk sonucu turkiye isvicre macında yapılanların 10 katını yapmıs ama ceza meza almamıs takım.
delgadoyu satarak ne yapmak istediğini bir türlü çözemediğim isviçre takımı...
belli bir taktiği baz almayan takımdır.
delgado´yu besiktas´a 5 milyon euro ya satan isvicre kulübü.
isvicre nin fenerbahce si. isvicrenin galatasarayi icin ( grashoppers club).
yanılmıyorsam bir zamanlar kadrosunda hakan yakın ve murat yakın'ı barındırmış takım.
iddaa kuponlarının gülü. beni bir kez olsun yatırmadı.
kadrosunda eren derdiyok'u barindirdi. isvicrenin en iyi futbol takimidir. takimda iki türk futbolcu yer almaktadir an itibariyle cagdas atan ve serkan sahin.

edit: bilgiler düzeltildi.
isviçrede okusakta maçlarına gitsek dediğim eşsiz takım...
bayer leverkusen'de forma giyen eren derdiyok'u fizik kurallarına göre kadrosunda bulunduramayan takım. bir dönem herve tum oynamıştı burada, bir şampiyonlar ligi maçından sonra alessandro del piero ile forma değiş tokuşu yapmıştı da mutlu olmuştu.
bsc young boys bern ile birlikte isviçre'deki en kaplan takımdır. isviçre'nin aslanıdır, kaplanıdır, en iyisidir. young boys ile kudretli bir şampiyonluk yarışına giriştiğinden, şu sıra young boys için "güzel takım, severiz" demek basel'e ihanet sayılacaktır.

rakibinin seri puan kayıplarını değerlendirip koltuğu alması dileğiyle. fc luzern'e ilk yarı bitmeden 2 tane attılar. haydin goçlar!
barcelona ya renklerini veren futbol kulübü.

edit;tarihi ben mi yazıyorum? mal.
fenerbahçe'nin yerine uefa'da çok daha düşük puana sahip bir takımın şampiyonlar ligine katılmasının sağlanması ile 4. torbadan 3. torbaya yükselerek kura çekiminde avantaj elde etmiş takım.
fenerbahçe'nin şl'den ihraç edilmesiyle 3.torbaya yükselen takım.
barcelona' yı kuran adamın kurduğu futbol kulübü.

http://en.wikipedia.org/wiki/joan_gamper
bu yış manu dan sonra, b. münih inde götünden kan almayı başarmış kulüp.
Bu gece Tottenham'la deplasmanda 2-2 berabere kalmış takım.

Kolay lokma gibi duruyor ama maşallah, kök söktürmüş. Fenerbahçe turu atlarsa, hangisi daha avantajlı kura olur bilemedim.
murat yakın'ın çalıştırdığı isviçre takımı.
adamlar an itibariyle deplasmanda jose'nin chelsea'si karşısında 1-2 öndeler. helal olsun.
chelsea'yi deplasmanda 1-2 yenerek ilk haftanın cl sürprizini yapmış takım.
murat yakın ile birlikte UEFA ranking listesinde 19. sıraya kadar yükselmiş isviçre takımı . 2013 / 2014 CL sezonu içerisinde bugün Schalke'yi evinde yendikleri takdirde 2.haftanın sonunda 2.tura en yakın takım olarak kendilerini görüyorum .
chelsea yi 2 maçtada yenmiştir bu sene.
fenerbahçeliliğimi bir kenara bırakıp, bundan böyle desteklemeye başladığım memleketimin takımı.
bu akşam young boys'u 1-0 devirerek, zorlu bern deplasmanından üç puan çıkartmıştır.*