bugün

(bkz: the intouchables) tavsiyedir.
filth, split.

izledim büyük zevk aldım, on numara filmler. Kesmezse trance ve dangal izleyin efendim. Evet.
12 angry man.
Hem seyirlik hemde alt metinleri dolu olan birkaç film önermek istiyorum efendim.

Günümüz türkiyesinde malum basının sansürlenmesi,ana akım medya baskısı vb konuları ele alan ve maalesef gösterime girememiş
(bkz: nothing but the truth) adlı filmi şiddetle öneriyorum. Ayrıca süpriz sonları seven yazarları sevindirecek türden bir yapım.

Aynı şekilde alt metni dopdolu 1994 yapımı harika bir jodie foster filmi olan (bkz: nell) adli film tavsiyelerim arasında. Evrensel dil ve iletişim konuları ve başkasının hayatına müdalahale gibi günümüz sorunlarını güzel bir alt metinle bizlere sunan güzel bir yapım. Jodie foster in asmış oyunculuğuna hayran kalacağınız kesin.

Yine biyografi,dram türünün en iyi örneklerinden olan ve edith piaf in yaşamını ele alan (bkz: la mome) adlı yapıma kesinlikle bir göz atın derim. Zira edith piaf hayranlarının pek seveceğini düşündüğüm bir filmdir.

görüş ve öneriler için bir mesaj kadar uzağınızdayım.
the dictator
entry admiral general aladeenin yatağında.
(bkz: dog day afternoon)
inception, hayat güzeldir, piyanist , amelie ,truman show bunlar yabancı klasiktir izlemesi hoştur oyunculuklar efsodur.
Hızlı ve öfkeli.
Asla pes etme.
(bkz: What we do in the shadows)

Mikemmel bir film.
"yedi numaralı hücre" (trajik ögeler içerir).
(bkz: detachment) bittikten sonra etkisinde kalınan nadir filmlerden.
(bkz: Snowden)
the godfather serisi, esaretin bedeli, yeşil yol.
In the mood for love.
...The classic...
i kill Giants ve don't worry he won't get far on foot son zamanlarda hoşuma gitti.
terminator serisi, özellikle 1-2-3
predator 1987 (arnoldun oynadığı film)
in hell 2003 jean valide van damme in filmi
alien 1979
Tedavi(2014) alibi.com(2017) aşka şans ver(2011)bir katilin günlüğü(2017)
serendipity. aşırı tatlı bir filmdi. tesadüflere, işaretlere, hayata inanıyorsanız yüksek ihtimalle pişman olmazsınız.
Eski bir komedi filmi Avrupa muhabbeti.
The Danish Girl.
The Man from Earth.
Öldürme arzusu.
(bkz: limit yok)

bana göre en iyi filmlerden bi tanesidir.
Erkekler ne der kadınlar ne anlar
Aşk sarhoşu
Aşk uykusu
Aşk kırmızı .