bugün

kitap ya da senaryo yazarken çok karşılaşılan bir şey bu. sözlük yazarlığında bunla karşılaşmazsınız, tıkandığınız yerde söyleyin biz sizi gelip alalım.

uludağ sözlük yazar tıkanması yardım servisi
bugünlerde yaşadığım eksiklik, bıkkınlık ve ilham yetersizliği durumu. önceleri skorer bir oyuncuyken şimdi yazamıyorum lan. mahvoldum. bir hissizlik, bir isteksizlik, kısa bir bakınızla başlıktan sıyrılma eğilimi, iki satır karalayıp defolma isteği, hayal gücü kullanma gereği duymamalar falan.. neler oluyor bize, bize neler oluyor gulüm şarkısını dinlemek istiyorum. tıkandım amq, uzun ve hayal gücünü zorlayan entryler yazmak gelmiyor içimden. sikimsonik başlıklara, boktan şeyler yazıp kendimi oyalıyorum. yazmak bile gelmiyor içimden.

haydar dümene yazdım durumu, hocam dedim, "4-5 ay önce korunmadan ilişkiye girdim, bugüne kadar bir etkisi yoktu fakat bu günlerde bir motivasyon eksikliği, bir yazamama sorunu yaşıyorum. acaba bunun nedeni korunmamış olmam mıdır?" dedim. değilmiş. neyim var anlayamıyorum. acil destek bekliyorum.
arka arkaya gelen üç noktanın kurtarabileceği durum.
burak aksak'ın yoktur öyle şey, o senin kendi beceriksizliğindir dediği, fakat maalesef olan tıkanma.
insanı yoran bi tıkanmadır. yazmak için evden çıkmazsın, sevgilini terk edersin, arkadaşlarını aramazsın
en sevdiğin insanlarla kavga edersin, müzik dinlemezsini tıraş olmazsın, bi otele gidip 10 gün kalırsın
ama gene olmaz. yarrak gibi bi duygudur. kabız olursun da sıçamazsın ya. aynısı lan işte. evet.
(bkz: leyla ile mecnun)
insanı nick altlarında soytarılık yapmaya kadar götüren durum.

yazamıyorum aq hiçbir şey gelmiyor aklıma. bir düşünce belirip kayboluyor ya da bu düşünceyi herkes bilir zaten ne uğraşacağım diye vazgeçiyorum. sonra da ver yansın tibb e sallıyorum.
su içilirse bir nebze giderilebilir.