bugün

Bazı ülkelerde, günlerin daha uzun olduğu yaz mevsiminde, saatleri bir veya iki saat ileri alarak elde edilen saat düzeni.
1884 yılında dünya 24 saat dilimine ayrılmış,bürokrasi için zorunlu inananlar içinse Tanrı'nın zamanını-Yaz mevsimini- beğenmemektir...
(bkz: yaz saati uygulamasi)
su geçirmez olanı makbüldür. hani yaz ya deniz, havuz.. çimecen felan.
28 martta başlıyor. hani bitmişti bu.

http://tinyurl.com/yj8c5p5
okul hayatım boyunca nefret ettiğim uygulama.
10 gün sonra hayat biraz da kullanışlı olacak.
yaşasın! artık sabahları erken, gün doğmadan kalkmıyorum demeye başladığım anlarda,sanki bana dediğimin lafı yutturmak istercesine ileriye alınan saat..
yarın itibariyle gece 03'ten sonra bir saat ileri alıyoruz.
28.03.2011 saat 03 te saatler bir saat ileri alınacaktır diye vodafone duyurdu.

Dünya uygulamaya geçti, biz sınava girecek kuzucukların kafası karışmasın diye erteledik sanırım.
Saatleri ileri alsak ne olacak sanki, geriden geliyoruz işte.
gece 3 olsa da şu saati ileri alsam diye gözleri açık bekleyenler için çilekeş uygulamadır.*
2013 senesi için 31 Mart 2013 tarihinde saat 03:00'da uygulamaya geçilecek saat.
"bari adına uygun bir şekilde yazın uygulamaya koyalardı" denilen uygulama. yaz mı gelmiş? benim niye haberim yok da atkıyla dolaşıyorum ortada?
+yaz saati
-yazdım usta, 16.11.
Yaz saati uygulaması herhangi bir ülkede veya bölgede gün ışığından, sabahları daha az, öğleden sonra daha çok yararlanmak üzere, periyodik olarak, saatlerin belirli bir miktarda değiştirilmesidir. Genellikle, bu uygulama kapsamında saatler ilkbahar başlangıcında bir saat ileri, sonbaharda ise bir saat geri alınır. 2016 yılında kaldırılmıştır.
Bazı ülkelerde, günlerin daha uzun olduğu yaz mevsiminde, saatleri bir veya iki saat ileri alarak elde edilen saat düzeni anlamına gelir.
saatler geri alındığında neden alınıyor diye düşünüp bunu saçma bulmama rağmen uygulama kaldırıldığında bunun gerekli olduğunu anladım.
geri gelmesi gereken uygulama.