bugün

bir çok sözlükten ağzı yanmış. uludağ sözlüğe sığınmış yazar.
(bkz: kendi adına başlık açan yazar)
hoşgelmiş nesildaş yazar.
hoş geldin dediğim, iyi yazan yazar.
hoşgelmiş olan nesildaş yazarı.
(bkz: anlayan parmak kaldırsın) *
özelde konuştuğumuzun bir kısmını sözlük içerisinde yayımlayan kişi. bu yaptığı davranışın sözlük kurallarına aykırı olduğunu bilmemesi, kendisinin bilgeliğine ters bir olay.
aynısını ben yapmayacağım, yaparsam senden farkım kalmaz
hukukun h'sinden anlamayıp hukuk diye atıp tutan kişilik.hukukta yorumun ne kadar önemli bir yer tuttuğunu,kanunlar kadar mahkeme içtahadlarının değerli olduğunu,hatta ve hatta anayasa mahkemesinin yorumlarının kanunların üzerinde olduğunu bilemiyecek ve bunları öğrenemeyecek kadar cahil kişi.bakmak isterse medeni kanun 1. maddeye gözatınca yorumun,doktrinin,içtahadın ne kadar hukukta yer tuttuğunu görecektir.demokrasi demişken militan demokrasi veya demokrasinin gerekleri tarzı konuları zaten bilmesini beklemediğim ama bilmiyosan bari saçma sapan fikirlerini amerika misali demokrasiyle süsleme dediğim üzerine sözde mahalle abisi tadında ayar(!) yediğim kişi.2-3 tane yanlı gazete okuyup belli başlı kişilerin fikirlerini papağan gibi tekrarlamakla yazar olunmuyor..
ilgili başlık için: (#2861474)
eskiler bilir, sprinti iyi olan bir at ismidir.
hukuk fakültesinde okuyan öğrencilere hukuk metadolojisi,hukuku felsefesi gibi yorumlama derslerinin zorunlu olarak verdildiğini bilmeyen ama ısrarla cahilliğine devam eden kişi.türban serbestliği konusuna gelince anayasanın 3. maddesinde belirtilen laiklik kriteri türbanla hiç bir şekilde bağdaşmaz.hani şu çok övdüğünüz avrupa var ya onun da içindeki danimarkada türban takan bir anaokulu öğretmeninin işine son verildi ve aihm de bunu onayladı.yani anlayacağın bu olay türkiye gibi daha hassas dengedeki ülkeler de daha da önem arz eder.yeterince açıklayıcı olabildiysem ne mutlu bana.yalandan muhalefet devam mı hala?
ayar vermektense prim vermemeyi tercih eden yazar kardeşimiz. çaylak olmayı, çaylak olmaya değenler için yapması gereken...
kurtlar vadisi tadında entry giren,beni bi kaç gündür baya bi eğlendiren şahıs.madem kurtlar vadisi açtın ben de şunu diyeyim "hepiniz 1 ben 1" * .sen ve yandaşlarınla sözlükteki çabalarınızın devamını bekliyorum terazine abandım..
kurtlar vadisi tadında entrysi olmayan, kurtlar vadisinden nefret eden insan. fakat bazı insanlar tarafından cahil ilan edilmesi onu cahil yapmayacaktır. birader diye lafa giren sonra da bana dallama dedin diyenlere söyleyecek laf bulamayandır. insan gibi konuşmak yerine koçum demeyi tercih edenlerin kibarlık dersi vermemesi gereken insandır. ayar vermeye değmez diye hiç bir yazardan ayar bile alamayanların, ayarlarını üstüne alındığı adamdır. ne demiş bir büyüğümüz? (bkz: sen insansan o insansa ben de sansam ne olur ki) ben insanım ve benimle tartışmış birkaç insana rahatlıkla sorabilirsiniz seviyemi. farklı fikirler taşımamıza rağmen nasıl seviyeli davrandığımızı. burdan sözlük ahalisine selam eder seviye belirleme sınavını bazı arkadaşlara tavsiye ederim. zira hukuk fakültesine gidince seviye yükselmiyormuş ispatlandı bu.

edit: hala üstüne alınanlar var. bir de seni takmıyorum derler. takmıyorsan ne diye eksilersin bacım?
istediği sonuca ulaşamayınca asabileşen yazar.kardeşim dallama diye lafa başlıyosun sonra seviyeden bahsediyorsun,yardakçılarınla kendince gurur duyuyorsun,bilmediğin konuda ayar alınca bari susmasını öğren diyorum sen profesörmüsün diyosun.seviye saygı veya bilgi konularında bari yazma rica ediyorum git gide daha çok batıyorsun..
edir:bu entry ne diye siliniyor anlamıyorum tanımsa tanım açıklayıcıysa açıklayıcı?
yazarların entrylerine bakıp, bazı özelliklerini bilen sığıntı yazar.**
kendisine sataşanları cinsel organına takmayıp kafasına göre takılmaya devam edecek olan yazar. bir insanın şovenist, islam düşmanı, aşırı dinci veya tatlı su hümanisti olduğu zaten entrylerinden rahatlıkla anlaşılır. sen anlayamıyorsan ben ne yapayım be insan? bir insan atatürk'ün arkasına sığınıp türbana sövüyorsa şovenisttir. onu bunu kafasına göre cehenneme yolluyorsa aşırı dincidir. bayrağa bez parçası diyorsa onun bunun çocuğudur. yavuzum da bunları bildiğine göre entrylere göre karakter tahlili pek zor bir şey olmasa gerek. sataşmadan önce nereden saldıracağını öğren de en azından bir hasar bırak be güzel kardeşim.

ayrıca bir dilber kocadelik şarkısı.

ah yavuzum vah yavuzum
nerelerde kaldın ekşide yavuzum
uludağ'a satmışsın dediler
bana eksi verdiler.

ne güzeldi kırlar ağaçlar
istiklal'deki emocuklar
lebron james'li yok artıklar
sığıntısın sen yavuzum

adalet aramak istersen alırsın
ama sadece kafasını
size sığındım dersen satılırsın
çünkü sen sığıntısın yavuzum
her türlü sözlük ortamında karşıma çıkan,çok neşeli olduğuna inandığım hatta hatta karşılıklı içmek istediğim yazar kişisi.
yürüyen ceset. bir nevi zombi. hayatındaki evrelerin tekdüzeliğine kanmış olacak ki yaşamanın zorluğundan çok sevmenin zorluğuna adamış kendini. sevmekten korkmayıp, sevilmemek acısını çekmekte. rutin hayatındaki en değerli şeyi kalbindeki sevgisidir bu yazarın. parmaklarının hissizleştiğini farkeder zaman zaman. gözlerinin dünyası gibi karardığını... şarkılarda teselli ararken bin beter bir vaziyete bürünmesi an meselesiyken elinde bir bardak viskisi, bir kutu sigarasından başkasını istemez yanında. yollara düşer zaman zaman. çeker hayali tabancasını vurur kendisini. rüyalarında biricik sevdiğini görür. sarılır, öper, peşini bırakmaz. uyandığındaysa yine hapsolur gerçeğin sınırlarına. keşke hayallerimizde yaşayabilseydik der. keşke paralel dünyalar oluştursaydık kendimize istediğimiz gibi. olmuyor. hayat insana acımıyor.

(bkz: selva/@yavuzum)
hakaret içeren entry sebebiyle çaylak olan yazar.
ağladıkça dağları yeşermeyen, güneşi tutamayan yazar. bahardan mı yoksa aşktan mı? cevap veriyorum hiçbir sikimden değil. kendi sığırlığından evladım bütün olanlar. Defol git önce bir şişe vodka iç, ardından kes bileklerini. daha fazlasını hakettiğini söylemek namümkün zira.
hukuk ile yargı- adalet kavramlarını pek iyi oturtamamışlarda bir nevi kuyruk acısı bırakmış yazar sanırsam.

ha, bu arada sen kimsin ki hukuk okuyanlara hukuk öğretiyorsun mirim?*

aman ya, boşver dediğimdir kendisi ayrıca. başlığının altı fazla melankoli kokuyor bi' de. bu aralar yalnız bırakılmaması elzemdir. yanında olanlara duyurulur.
tesadüfen tanıştığım, aynı dertten müzdarip olduğumuzu öğrenince dertleştiğim dördüncü nesil yazar. tez zamanda gözyaşlarının karşılığını almasını dilerim.
sözlüğü nedense aşırı ciddiye alan bir insan. çok heyecanlı. hele yazmaya meyilli olduğu bir başlığa (dinsel konularda) yazıyorsanız ve nik altınıza da saçma sapan şeyler görmek istemiyorsanız dikkatli olun.

görüşlerine lafım yok, ama ikili münasebetleri bir garip. gereksiz yere ciddiye aldığı, aşırı heyecan gösterdiği yer de bu konu. o yüzden herhangi bir şekilde iletişim kurarsanız, ya da -genellikle- iletişim kurduğunuzu düşünürse yandınız.

çünkü tartışılmayacak insanlar vardır, çünkü tartışma kültürleri bulunmaz, çünkü geri adım atmasını, uzlaşmasını bilmezler. o yüzden bu insanlarla tartışmaya girmek ya da bu insanlara bir şeyler anlatmaya çalışmak zordur.

velhasılı yazar bozuntusu, yazarımsı, algıda eksikliği olan biri olarak nitelendirdiği bir yazar olarak size bunu tavsiye ederim. yavuzum sizin ona laf ettiğinizi düşünürse -sözlük kuralları dahilinde- çok pis saçmalıyor.

dikkat dikkat*
(bkz: #3596315)
abimdir, söylediğinin arkasında durandır. tartışmasını bildiğine emin olduğumdur. kimsenin kendi suçunu kabullenmediği sözlük dünyasında aman efendim özür dilerim diye kibarlık gösterisi yapanların arkasından salladığıdır. eğer ki moderasyon özel mesajları açıklama yetkisi verseydi her şeyi ispat edecek olandır. bir de hakaret sebebiyle 10 gün çaylak edilmiş geçmiş olsun. bursa'ya gidecekmiş zaten. çifte standrtlara kurban gidendir aynı zamanda.
hastası olunası süper kişilik. abim, babam, kankam, kardeşim. öyle karakterli bir insandır ki burda anlatmaya kelimeler yetmez. o arkasından konuşanlar pis pis bok ayrıca. ah şu moderasyon olmasa da gerçekler ortaya çıksa. zaten hepsi çifte standartçı bunların.
insanların gerçekten de kardeşi olacağına ve bunların sözlükte yazacağına inanmayan bünyeler görünce nasıl bir çukura düştüğünü farkeden yazar. abim, kardeşim gibi sözleri sadece birbirini şişirmek için kullanan insanlar herkesi kendi gibi sanmaktadır. senin baban ben değilim. kendi babanı kendin bul.
galatasaraylı taraftarların elenmenin acısını eksi vererek çıkartmaya çalıştığı ve sadece fenerbahçe-beşiktaş taraftarlarına yaranmak amacıyla entry girdiği söylenen yazar. yok efendim lincoln'ü bilmiyorsam öğretirlermiş filan. rte diyordu ya: aman yarabbi milyonlar falan diye aynı o hesap işte. bir senedir öğrenme aşkıyla yanıp tutuşuyoruz. karma yerin dibine girince çok büyük ceza varmış gibi düşünerek eksi vermekle tehdit edenleri de görerek olmamış diyor hepinize öpücük gönderiyorum.

dikkat dikkat: (bkz: lincoln kim lan/#3880248)

ha bir de: lincoln kimdi lan?