bugün

yat' ta, yani teknede nikahı kim kıyar?

- kaptan.

not: imam kıyar la olm imam, imam.
adam evli. anlasana... mal mısın nesin?
not2: adam zinadan hoşlanıyorsa zaten nikaha da gerek yok. 100 kırbaç yeterlidir.
kadın ise karaya çıktığında yarı beline kadar toprağa gömülüp, taşlanır.
tito abi kıyar
kız kaçırırsak ona gitcez nikaha.
Muhtemelen Türkçeyi yeni öğrenmiş olmandan mütevellit yazdıklarından en ufak bir şey anlamadım lakin bazı ülkelerin, uluslararası seyahat yapan yapan gemi kaptanlarına nikah kıyabilme yetkisi verdiği yönünde söylentiler vardır. (Türkiye'de böyle bir yetki yok)
yatta kimin aklına nikah gelir oğlum. allah' ın fakirleri hadi oradan !
zaruri nedenlere katılıyorum. kutsal evlilik bağıyla birlikte olmak isteyen denizaşırı yolcularin okyanusun ortasında resmi nikah memuru yada rahip bulamamasindan mutevellit, korsan morgan ve bartolomeou nun yazdiğı kitaba göre gemi kaptanları nikah kıyabilir.

ama yatlar sadece zina içindir. aksini idda eden fakirdir. net.
Kaptandır. Önce nikahı kıyar, sonra geline kayar.
görsel
(bkz: Yattara)
Sözlük yazarlarının yatlarındayken akıllarını kurcalayan basit bir sorun.
imam ım, ücreti mukabili her türlü nikahı kıyarım.

evlere ve yatlara servisimiz vardır.
kıyılmaz efendim. gidersin evlendirme dairesine nikah memuru kıyar. yok illa yatta kıyacak. şu milletin devasa gereksiz, bok boğaz egomanyasını mikeyim. bir toplum ne kadar ezikse o kadar göt oluyor amk.
Ben geçen hafta 24 metreye kadar tekne ehliyeti aldım..

Ben şimdi nikah kıyabilirmiyim.
binali'nin gemiciklerinde albayrak kıyar. ahahahahah.
Kara suları dışındaki açık denizlerde yat kaptanı nikahı kıyabilir, ama tavsiyem paşa paşa evlendirme dairesine gidin, risk almayın.
Hababam sınavında da vardı gölde kayikla giderken ayşe yle ömer e kaptan nikah kiymisti.

Saçmalik mk bir insan niye denizde evlenir?