bugün

entry'ler (96)

en başarısız başbakan

Net söylüyorum, bu ülkedeki en başarısız başbakanı Yıldırım Akbulut’tur.

kadir mısıroğlu nun cennette olduğu gerçeği

Hayrola mahşer kuruldu da bizim mi haberimiz olmadı?

27 aralık 2019 istanbul gemi kazası

Önce denizci olmayanları bir tarafa daha sonra denizci olup büyük bir gemiyi istanbul boğazından geçirmeyenleri diğer tarafa alalım.
Kanal istanbul’un yapılma nedeni buna benzer gemi kazalarının istanbul boğazında tekrar yaşanmaması içindir.
Buna benzer bir sürü gemi kazası olmuş ve bu istanbul boğazı böyle büyük tip gemilerin geçişi için açık olmaya devam ederse de olacaktır.
Bu kaza Rumelihisarı önündeki ters akıntı sebebiyle olmuştur, gemi 10 knot süratten yavaş gitse, direkt akıntıya tabi olur ve pruvasını bir daha zor toplar. Kanal istanbul dediğiniz yer her ne kadar daha dar olsa bile bu tip ters akıntıların düz bir kanalda oluşması beklenmez.
Kazanın zamanlamasına gelince takdiri ilahi, hiç bir gemi acentası veya gemi kaptanı yüklüyken dur şurada bir karaya oturayım demez, diyemez. Çünkü sonucunu önceden kestiremeyeceği daha vahim bir kazaya sebep olabilir.
Sonuç, evet kanal istanbul yapılmalıdır, istanbul boğazındaki bu riskli gemi trafiği kanala çekilmelidir.

kapıyı tutan erkeğe teşekkür edilir mi

ingiltere’de kapıyı tutmadığınızda arkanızdan küfür dahi edilebilecek bir eylemdir, arkanızdan gelen kişiye kapıyı tutmak.

tüsiad dan uyarı dış borç hiç bu kadar olmamıştı

Haberi veren cumhuriyet gazetesi, haber kaynağı TÜSiAD, başındaki de italyan asıllı bir iş insanı peki derdinizi anladık sizin!

bir başka başörtülü kadına saldırı videosu

Bu kadının hareketi hiç bir şekilde kabul edilemez, ama bence bu olaydan önce sanki bir yerden kavgalı ve gazı almış gibi geliyor bana.

sözlük yazarlarının en sevdiği tatlı

Kemalpaşa veya peynir tatlısı da denir aynı zamanda.

magnum dan porsche çıkmasını bekleyen fakir

Çok yakın bir öğretmen arkadaşıma 2007 senesinde çıkmıştı. Ne yaptı gidip arabayı bir galeriye devretti, kendisine daire aldı.

ısrarla atatürk ün müslüman olduğunu iddia etmek

Kuranı Kerim’in Türkçe mealini ilk defa yazılmasına vesile olarak, ben dahil bir çok vatandaşımızın dinini gerçek kitabından öğrenmesini sağlaması bile müslüman olduğunun en büyük kanıtıdır.

20 eylül 2019 mısır halkının sokaklara dökülmesi

Mısır Doğu Akdeniz’de münhasır ekonomik bölge anlaşması yapabileceğimiz bir devlettir, bizi destekleyen bir hükümetin başa gelmesi öncelikle bizim KKTC’nin petrol ve doğalgaza ulaşmasına yol açacaktır.

mhp ve ülkücülerin kaz dağları sessizliği

Emperyalist uşağı olmamaktansa ses çıkarmamayı yeğlemektedirler.

chp nin kazdağları altın madeni iki yüzlülüğü

Ben o izin vermiş bunun zamanında yapılmış şu cukkalamış polemiğine girmem, ammmaaaaa işin içinde PKK, DW, CNN, BBC desteği varsa bu olayın net bir provakasyon olduğunu direk anlarım, çünkü bu emperyalist borazanlar ve onların itleri bu memleketin yararına hiç bir şey yapmaz aksine mezarını kazmak için elinden geleni ardına koymazlar.

kediler şeytanın yer yüzündeki gölgesidir

O zaman satanistler niye kedi kesiyor açıklasın bakalım arkadaş ?

yazarların yaptığı en uzun yolculuk mesafeleri

istanbu Los Angeles 11.043 km. doğal olarak THY ile tam 14 saat.

15 temmuz şişirilmiş bir balondur

15 Temmuz’a işgal veya darbe girişimi demeyen net FETÖ’cüdür veya onlara destek veren HDPKK tayfasından şerefsizin bayrak taşıyanıdır. Ha bir daha böyle bir olayı denmeye kalkarsanız, ölenler sadece vatanını milletini sevenlerden olmayacak, bu da kulağınıza küpe olsun şimdiden.

volkswagen in türkiye de fabrika açması

Vw üretilecek diye fazla umutlanmayın, bildiğim kadarıyla Seat ve Skoda üretim üssü olacak.

kütahyadaki suçlusu belli olmayan trafik kazası

Araçlara ait olan yola, yaya kontrolsüz çıkamaz. Bunu ilkokulun en başında öğretiyorlar. Araç sürücüsü ise şehir içi araç kullanımında yola kontrolsüz çıkabilecek insan ve evcil hayvanları düşünerek daha dikkatli olmalı ve hızını anında düşürmeli.

ülkede en iğrendiğiniz kişi kim

Yediği kaba sıçan ve vatana ihanet eden herkes.

tanrının adaleti

Çok çok uzun anlatmak isterdim ama yine bir Demet Akalın repliğiyle kısaca, ‘yarına kalır da yanına kalmaz.’

yatta nikahı kim kıyar

Kara suları dışındaki açık denizlerde yat kaptanı nikahı kıyabilir, ama tavsiyem paşa paşa evlendirme dairesine gidin, risk almayın.