bugün

yeşilçam klasiğidir. fabrikâtör adamın oğluyla atışmıştır.
arkasından; teselli etmek için yanına gitmek isteyenlere, "bırak ağlasın ağlasın. açılır." telkinleri verilen kızdır.
kendini kelimesi başa yatağa kelimesi ise yüzüstünün önüne getirilerek düzeltilen anlatım bozukluğu sorusu. değil mi la yoksa. ben de bilemedim tekrar okuyunca. zor.
yastıkta makyaj silme yöntemi.
bkz. ergen kız modeli.
beni seven peşimden gelsin.(vatan yahut silistre-namık kemal)
''yastığın dili olsada konuşsa ''
siz çok yaşayın emi nerden bulursunuz böyle şeyleri ..
selin, leyla veya nazlı'dır. gene hades bir piçlik yapmıştır.
kafayı duvara vurmakla sonuçlanabilir.
var mı böyle tipler? hep filmlerde olur sanıyordum meğerse gerçekmiş.

(bkz: ağlama melis)
atladığı sırada altından yatağı çekilesi kızdır.
(bkz: yatağa koşarak kendini yüzüstü atıp ağlayan erkek) * *
kesinlikle zengin kızdır. fakir sevgilisini fabrikatör babası kabul etmemiştir. malikanesindeki özel suitine çekilip zırlayarak geçirir saatlerini...bir yandan da eliyle yatağının örtüsünü sıkar.
yanına biri gelsin de onu sustursun diye bekler. biri gelene kadar zırlar. biri gelincede;
- yalnız kalmak istiyorum dadı lütfen çıkınız.
- ağla kızım ağla da rahatla.
- sen de ben ne zaman ağlasam aynı lafı söylüyorsun. mal mısın karı? anlamadım ağlamamdan zevk mi alıyorsun?
- için açılır kızım konuş rahatla tabi.
- dadı bı siktir gidiniz lütfen...
hülya koçyiğit'in güzelim türkiye genç kızlarına öğrettiğidir.
babası tarafından artist hareketlerinden ötürü ayar yiyecek, genellikle ergenlik dönemindeki kızdır. ayrıca o anda o ayar pek koysa da sonraları "adam haklıymış,komik hareketlermiş bunlar yav" tepkileri verecek kızdır.*
bence gerçek hayatta olmayan bi durumdur. zira o şekilde ağlamak zordur, sesin de çıkmaz, yatağın salya sümükten nasibini almasına da gerek yoktur.
bir yandan da yastıklara yumruk atıyorsa sevdiceğinden kelek yemiş kızdır.
tam 5 saniye sonra, arkasından siz de, aynı noktaya uçarsanız ağlaması kesilecektir. en azından şaşkınlığının geçeceği bi 5-10 saniye kesin ağlamayacaktır. akabinde de dönüp yaldır yaldır koşup odadan ve evden çıkarsanız, yaratacağınız psikoloji sayesinde ciddi ciddi asıl sorunu unutacaktır.

(ahahaha. sahneler aklıma geldikçe sonradan sonradan daha bi komik geldi ya)

(bkz: bir psikolojik tedavi yöntemi olarak ayılık)
yatağa koşup kendini yüzüstü yatağa atarken havada kalıp, kendisinin imana gelmesini istediğim kızdır.
ayşecik filmlerinden alışık olduğumuz bir sahnedir. babası ayşeciğin annesini küçükken evden kovmuştur ve ayşecik onu öldü bilir. daha sonra ayşecik annesini bulur, bu esnada babası konken partilerinden çıkmayan kokoş bir kadın bulur ve onunla evlenmeye karar verir. işte tam o sırada ayşecik hanım kızımız kendini yüzüstü yatağa atıp ağlamaya başlar. ne acıklı, yazarken bile ağlayacaktım.
biri de çıkıp bir sahne atsın dediğim başlıktır.