bugün

Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı Binali Yıldırım tarafından söylenmiş sözdür.
vatandaşa 700 lira asgari ücreti reva gör ondan sonra yazmayacağıma koyarım bu adalete düzene.
ihtiyaç mıymış. O zaman herkese bir yat alsınlar.
Bi insan hem trenden hem internetten hem yük gemisinden sorumlu olursa böyle kayışı koparır işte.
50,000 dolara da yat var , 3 milyon dolara da , 20,000 dolara da.

üç tarafı denizlerle çevrili türkiye'de olması gerekendir.
sabah sabah güldüren ifade.
biraz önce mahallede çöp toplayan taşeron işçi refik abiye dedim aynısını. süpürgenin sopasını götüme sokuyordu az kalsın.
koskaca bakan soylemisse dogrudur tabi ihtiyactir. biz fakirler kiskandigimizdan bunda art niyet ariyoruz.

sayin bakanim ucakta luks degil ihtiyactir heralde soylemeyi unuttunuz.
o zaman herkese taksitle satılmalı. hatta şarküterilere koysunlar daha iyi satılır.
üstü açık bir ülkede uçağın zaruri bir ihtiyaç olması kadar doğal bir olaydır.
işine geleni nasıl da çeviriyorlar. bunun altında emin olun bi çapanoğlu vardır.
(bkz: yat geliyorum)
yat sahibi olmak lüks değil ihtiyaçtır:...............> binali yıldırım

800 lira büyük para niye geçinilmesin:...............> faruk çelik

et fiyatları refahtan dolayı yüksek:.................> mehdi eker

bunların zamanında ekmek karneyle dağıtılıyordu......> tayyip erdoğan

şu tabloya bak sanki biri; isviçre , diğeri somali, bir diğeri de norveç bakanı; başbakan desen son 60 yılı aynı kefeden tartıyor...

bizim yalnız ve güzel ülkemiz için doğru önermedir, hatta eski yatlarını bırakıp yenisini alana ötv indirimi filan yapılacak.

madem lüks değil ihtiyaç sormazlar mı adama, o zaman ne demeye ötv alıyorsun diye...
ulaştırma bakanı safsatasıdır.

şimdi arkadaşlar bi kabul edelim yani 20 şer metre olmasa da hepimizin bir yatı var. ihtiyaç bu sonuçta yani. 800 lirayla kira veriyosun elektrik su veriyosun internet telefon veriyosun sonra kemirecek duvar bırakmıyorsun evde ama yine de yata çıkıyoruz hepimiz...

(bkz: geçen yine yattayız)
bende diyorum bir şey eksik.meğersem yatım yokmuş gidip alayım hemen.
sanki biraz,şöyle böyle
(bkz: motorun yaptığı dalga köpürtmesi)
(bkz: anlayamazsınız)
doğru söylem.
örn; altın kaplamalı vibratör.

bu vibratörü altın ile kaplatarak kullanmak sağlık açısından düşünülür ise bir ihtiyaç.

altının negatif etkilere karşı zıt etki oluşturan, astral ışık yayan ve aurayı güçlendiren tek metal olduğu en eski uygarlıklardan bu yana biliniyor.

üstelik altın, kızıl ötesi ışınların yüzde 99’unu yansıtabilen, diğer elementler ile reaksiyona girmeyen tek metal.

hatta son yıllarda bazı araştırmacılar, altının vücuttaki negatif elektriği emdiğini iddia ediyor.

üstelik, altın, elmas vb değerli mağdenlerden vergi almayan zengin tc de yaşadığınızı da hesap ederseniz bakanımız doğru söylemiş.
aynen öyle.

yat sahibiyim.
AKPKK gibi bir yapının yönete bileceği kadar enteresan hale gelmiş ülkede doğaldır!

Mesela TEZEK/BOK satışı için % 18 KDV alınır, ayrıca satanlar bir de % 20 gelir vergisi ve diğer vergileri öder ama ELMAS için KDV vb. hiç bir vergi yoktur!

Bindiğin dolmuş, Kullandığın araba, alış veriş yaptığın markete malzeme taşıyan Benzine % 70 vergi öder!

Ama yat sahibi olan benzine hiç vergi ödemez!

AKPKK'ya sormuşlar; "hacı senin sırtın neden eğri"? AKPKK; "Nerem doğru ki AQ"!
aynen moruk ihtiyaçtır şahsen benim yatım var olmayanlar düşünsün.
Bir arkadaşımın düşüncesidir.

Kurduğu cümle: çok şükür. Evimiz var başımızı sokacağımız, arabalarımız var, yatımız var. Şükrediyorum.

Hepimiz güldük.
Çok büyük ihtiyaçtır şahsen benim yatım var olmayanlar düşünsün.
Bugün 320-330 bin liralık bir Mercedes’i lüks olarak değerlendirir misiniz diyen cumhurbaşkanını örnek almıştır. ayrıca bunlar böyle sözler ettikçe oyları da artıyor, gel de bu durum için kafayı yeme.
anlayamazsınız...
beni en çok çeken o dalgalar,köpürmesi. evi olmayan milyon insan varken dayak yenilesi söylem.