bugün

umut sarıkaya'nın şahane tespitlerinden biridir.*
y.rrak gibi adam - macera no:2

y.rrakgibiadam - bayılıyorum çingenelerin yaşam tarzına abi... müziğe ve eğlenceye adanmış bir hayat. kapı gıcırtısına oynuyolar desem yeridir... keşke çingene olsam.
sinirliadam - e ol... kolundan tutan mı var?
y.rrakgibi adam - olmam ama....
sinirliadam - siktirgit lan burdan...!!

macera no:5

y.rrak gibi adam: bak recep, insanlarla iletişiminin çok kuvvetli olması lazım. müşteriye karşı daima güler yüzlü, problem çözmesini bilen ve güven veren bir tutum sergilemelisin.. bir müşteri olarak senin yanında kendimi emin ellerde hissetmeliyim. şimdi dediklerimi analiz et ve tekrar hitap et bana.
recep: demir aleyoooauu!
yga: demek demir alıyosun recep.. peki bakır versem almayacak mısın? sloganın markayı karşılamıyor. geri dönüşebilir metalleri alıyorum demelisin.
r: demir aleyauu ühü ühü!

macera no:6

y.g.a.: tünaydın seyit...
seyit: günaydın abi... buyur gel kayfaltı yapalım... tüpte eppek ısıtayım sana...
y.g.a.: teşekkür ederim seyit ama, beyaz ekmekten kaçınmaya çalışıyorum... dışardaki müthiş güneşi kaçırma derim... aypodunu ve parmak arası terliklerini alıp bana katılmaya ne dersin?..
seyit: bunu gerçekten çok isterdim ama aypodum yok... belki terliğinin tekini verirsen sana eşlik edebilirim!..
y.g.a.: o-oooo, güle güle seyit!..
seyit: güle güle abi...

kabul kopyala yapıştır ama ilk cümle benden.
umut sarıkaya efsanesinin çiçeği burnunda sayılabilecek karakteri. yaptığı entel çıkışlarla karşısındaki insanı çıldırtan bir tiptir. hakikaten yarrak gibidir yani.
sağlıklı ve dengeli beslenmeyi kendine hayat felsefesi belirlemiştir. bu sayede sabahları, biz lahmacun insanları tuvalette küfürlerden küfür seçerken o, kayısı gibi sıçarak güne ferah bir başlangıç yapar.
yaptığı olumlu işlerden sonra kendisini küçük küçük hediyeler alarak şımartır.bu yönüyle motivasyonunu hep üst düzeyde tutarak, zamanla kariyer basamaklarını birer birer tırmanır.
her akşam bir kadeh şarap içerek hem hayvanlaşmadan alkol alabilecek olgunluğa sahip olduğunu gösterir hem de sağlığı açısından iyi bir şey yaptığının bilinciyle yatağına huzurlu bir şekilde girer.
boku kayısı kıvamındadır ve liflidir.
sabahları işe giderken deli skmiş gibi tanımadığı insanlara bile gülümseyerek,modern hayatın acımazsızlığının su katılmamış bir öküz olmamızı gerektirmediğini dolaylı olarak yüzümüze çarpar.
yüzünden tebessümü eksik etmeyendir.
ince cüsseli koca kafalı insan tipide olabilir.
anlamını bilmediği bir kelimeyi öğrendiğinde bunu küçük not defterine not ederek kelime dağarcığını genişletmenin hazzını iliklerine kadar hisseder.
arada bilinçli olarak soğuk suyla duş alarak algılarının açılmasını sağlar ve yapacağı zorlu bir işe tam anlamıyla kanalize olur.
meyveyi ve sebzeyi mevsiminde tüketmeye gayret eder,eylül ayından sonra sksen karpuza el sürmez,el sürene de sıra arkadaşından pandik yemiş ergenin gözlerindeki intikam duygusuyla bakar.
içindeki hayat sevinciyle insanların yaşam enerjisini sömürür. hakatten de yarrak gibi bir adamdır. olumlu enerjileri atmosferden toplayıp g*tüne sokmak gerekir. nedense çok sinirliyim şu an.
bulduğu her deliğe girmeye çalışan tüysüz, kel, tipsiz; dikine yarılmış kafasını, amcık bir doktorun acemice attığı dikiş izi ile süslemiş ve bu yarık arasından görünen dudaksız bir ağız sahibi kısa boylu bir zat. bu göteleğin heykelciklerine dildo denilmektedir.
(bkz: seri eksi oy veren ibne) *
benzeri için...

(bkz: orospu çocuğu memo)
umut sarıkayanın yarattığı toplumdaki sinir bozucu pozitif halleriyle dolaşan, gülümsemeyi doğuştan yüzüne yapıştırmış insanların karikatürleşmiş halidir, yarrak gibi adamın bir de yarrak gibi t-shortleri vardır.
(bkz: adam gibi adam)
yana doğru yatarak uyuyan adamdır.
mail kutularımızdaki saçma sapan resimlerin, tırtlar şahı kampanyaların, bireysel ve kitlesel reform hareketlerinin mübessili.

(bkz: forward mailler)
(bkz: cool adam)
--spoiler--
sabah 6 oldu mu tak ayaktayımdır. her sağlıklı insan gibi kalkar kalkmaz sıçarım. lifli gıdaları çokça tükettiğim için kayısı gibi sıçarım. ardından bir bardağa kırdığımiki yumurtayı içerim. eşofmanları çeker sahilde koşarım. belediyemizin yaptırdığı spor parkurunda aletli jimnastik yaparım. ardından eve dönerim. kahvaltımda bitki çaylarını tercih ederim. tatlı ihtiyacımı kuru kayısıyla karşılarım, ceviz olmazsa olmazımdır belki biraz yağsız peynir. kahveyi ağzımasürmeyeli aylar oldu, şekeri bırakalı ise yıllar... işe giderim işimi severim. bence insan mutlu olduğu işi yapmalı. ofiste masamı süslerim. mutluyumdur ve dolayısıyla insanlara gülümserim. sevdiğim şarkıları sık sık mırıldanırım. hiç tanımadığınız birine selam vermek, insanlardan bir merhabayı esirgememek bence dünyanın güzel ve yaşanabilir bir yer olması için yeter de artar bile. bilgisayarımı açarım ona buna çocuk, yavru kedi resimleri yollarım. gelen forword maillere ağız dolusu gülerim. rakı ve sigara içen maymun resmine güldüğüm dün gibi aklımdadır. çünkü sigara ve rakı içmek insana özgü davranışlardır fakat bunu bir maymundan beklemek imkansızdır. işte ben buna gülerim. dostlarıma değer veririm, özel günlerini unutmam. durup dururken hediyeler alırım onlara. bir işi başardığımda kendimi ödüllendiririm. bir siyah çikolata ya da meyveli bir yoğurtla... kendimle barışığımdır, severim kendimi, insanaları sevdiğim gibi... tanıdınız mı beni? bilin bakalım ben kimim? hep bir ağızdan söylediğinizi duyar gibi gibiyim. yarrak gibi adamım ben ...

yukarıdaki paragrafın son dört cümlesi hariç tamamı anıl'ın cümlelerinden oluşuyor. anıl benim arkadaşım. nerden arkadaş olduğumuzu hatırlamıyorum. bu arkadaşlığı bitirmeyi o kadar çok istiyorum ama onun beni çok sevmesi buna engel oluyor.
--spoiler--
umut sarıkaya'nın yaran tespitidir.
mesela internet aleminde çok vardır , bir kız yazar hemen kalkar coşar bişi olur onlara diyoruz.
özlediğimiz yarrak gibi adamdır.
görsel